Új hozzászólás Aktív témák

  • ocsigep1

    csendes tag

    hát igen :)

    visszakerült a csapat a téma elejére :D

    szóval a 40-es sony tv-nkben úgy néz ki, hogy VAN DVB-C tuner, menüben is faxán fölajánlja, hogy földi, vagy kábeles legyen a start.

    Vagyis jelen állás szerint VAN egy dvb-c mpeg2 tv-m, amin legalább 10 országot is kipróbálva NEM fogható a digikabel digitális adáshalmaza. :(

    Ehhez az ötlethez mit szóltok?
    Kibérlek egy stb-t a digitől, hozza a szerelő csak nyugodtan, én ugyan nem. Kösse be, hangolja be, én meg figyelem. Legfőképp azt, hogy milyen könnyedén találja meg a digitális csatornákat és milyen jelerősség mellett. Itt arra gondolok, hogy elképzelheztőnek tartom, hogy a tv-nkben kevésbé érzékeny tuner van, mint egy önálló stboxban. Ha mittudomén 60-80% jelerősséggel jönnek az adások, akkor az magyarázat lehet, miért nem fogta a tv. Vagyis xar a digi hálózat.
    Csak zárójelben jegyzem meg, hogy hiába akadékoskodtam a beszereléskor, a szerelő fogta a lépcsőházi 15-20éves upc fekete koaxot, lent-fönt elnyisszantotta, lent bekötötték a digi elosztóba, fent meg leágaztak a lakásba. A szerelő is egyértelműen tudta, hogy ez kb illegális - elcsórták a upc kábelét :N
    Én motyogtam, hogy nem lesz ez a jogot hanyagolva is xar minőségű? Szerintük persze, hogy nem...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák