Új hozzászólás Aktív témák

  • simii16

    aktív tag

    válasz simii16 #53688 üzenetére

    Van némi fejlemény a hibával kapcsolatban.
    A hibajelenség még mindig fennáll: indítás után ~15 másodpercig szórakozik az alapjárat, majd megtalálja a helyét és tökéletesen jár az autó. Ez minden indításnál jelentkezik, nem számít, hogy hideg vagy meleg a motor.
    Ki lett olvasva és a hibakód P0012 – Camshaft position (CMP), intake/left/front, bank 1 timing over -retarded.
    Rákeresve elég sokan küzdenek, küzdöttek ezzel. Megcsináltam pár dolgot, amiket különböző fórumokon javasoltak: VANOS szelepek tisztítása és felcserélése, a VANOS szelepek előtti szűrők (visszacsapó szelepek) tisztítása (sok reményt nem fűztem a tisztogatáshoz, gyakorlatilag makulátlanok voltak kiszerelve az alkatrészek), illetve felcseréltem a vezérműtengely jeladókat is, feltételezve, hogy ha az a hibás, akkor átdobja a hibakódot a kipufogó oldali veztengelyre.
    Ezek után nem változott semmi.
    Bárkinek bármilyen ötlete?

    Ezredes:
    Egyértelműen nálad kezdenék, de Debrecenből ez elég körülményes, főleg úgy, hogy jelenleg nem tudok más autót használni. Itt helyben pedig sajnos csak alkatrészcserélgetők vannak, ezért próbálok magam a lehető legközelebb jutni a hiba forrásához első körben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák