Új hozzászólás Aktív témák

  • H.Ezredes

    őstag

    válasz MoP_FX 57 #52261 üzenetére

    "Leginkább a túlzott olajfogyasztással lehet probléma. (M52TU és M54) Ezt jellemzően drága megcsináltatni, mert újra kell gyűrűzni a dugókat. Ha magad csinálod, nyilván filléres. "

    Ne haragudj de miről beszélsz ?!?!?! :( Hány M52-M54-motort gyűrűztél meg ,hogy azt mondod filléres ha magadnak csinálod ???????? Nagy butaságokat írsz.... Gyakorlatilag darabokra szeded a motort Hengerfej le dugók ki.Hengerfejet elviszed felújításra ahol szelepszár szimeringet szelepvezető csere stb stb ez sem kevés pénz. Új tömítésekről ne is beszéljünk ami még egy valag pénz. Hengerfej tömítés / csavarok / szelepfedél tömítés szívósor karter kartergázcsövek szűrők olaj stb stb stb . Ha szétszeded a 20 éves motort ( 10 is elég ) oda nem rakod vissza a műanyag vízcsöveket amik szétmállanak.... Rengeteg olyan járulékos dolog van ami megemeli a költséget... a 20 éves vezérlést benne hagyod ha meggyűrűzöd ???? A lánc oké nem szakadt mint az újabbakban de a 20 éves műanyagok elporladnak / eltörnek... Kicseréled nyilván.... Vagy ha cigányba megcsinálsz mindent jóóóóvan az úgy elven és mindent visszaraksz ahogy lejött akkor lehet kijön olcsóbban de annak értelmét nem látom.... Tisztességesen megcsinálni amihez az ember a nevét adja nem olcsó... És mondom ezt úgy,hogy cseréltem rengeteg M52-M54 motort. És már cserénél kell rengeteg plusz alkatrész... M54B30-at újítottunk fel A-Z-ig és rengeteg más motort újítottam fel vagy javítottam.... Csak anyagárba iszonyat drága egyáltalán nem filléres dolog... Rendes szaktudás / hely / szerszámok nélkül meg rémálom. Ha magadnak csinálod is tetemes összeg rendbe rakni tisztességesen nem kókányolva.... :R

    (#52265) MoP_FX 57

    De jó akkor csak 2X6 hengert veszel hozzá :DDD Egyébként lekokszolódnak a gyűrűk ez a legnagyobb baj... Ha rendesen 8-10 Ezrenként újkora óta le lenne cserélve az olaj nem igen lenne bajuk.....

    [ Szerkesztve ]

    ►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

Új hozzászólás Aktív témák