Hirdetés
- Felháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasni
- A luxusmárkáknak kell a bitcoin, az USA jegybankjának nem
- Letiltja az USA a politikusokat a telefonhívásokról és szöveges üzenetekről
- Nagy áttörés jön a napelemek piacán, nem kell annyi hely a paneleknek
- Belenyúlt az USA az Epic Games igazgatótanácsába, nyomoz az NVIDIA
-
IT café
I. Általános tudnivalók
1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).
Új hozzászólás Aktív témák
-
jocomen
aktív tag
válasz Penge_4 #8401 üzenetére
Nem a valóságban élsz, szerintem.
A szabadságot, függetlenséget szebbnek látod, mint amilyen. A "civilizált" életet meg rossznak tartod, holott te is az élvezője vagy. Bárki építhet egy pár nm-es sár / beton-barlangot magának, 1 havi fizetésből, de ki akar ma, Magyarországon ilyenben lakni?
Ki tart vissza pl téged attól, h vidékre költözz egy kis tanyára, áss egy kutat, tarts kecskéket, vesszőből fonj pár polcot, agyagedényben, tábortűzön főzz magadnak, és télen bevidd a kecskéket a kunyhódba, h hozzájuk bújhass, ha fázol?
Senki!
De ha jobban belegondolsz, ez egy BearGrylls-féle túlélő életmód. Melyik lány lakna veled ilyen körülmények közt ma, Magyarországon? Internetet, villanyt, központi fűtést, ABC-t, iskolát, kórházat, ... egyszóval a civilizált élet előnyeit felejtsd el.
Szóval könnyű a pc mögül ilyeneket vizionálni, de a kis afrikai is azt teheti, amit a törzsfőnök megenged neki, amíg meg nem eszi egy oroszlán. És ha megvágja magát, akkor a sámán varázsol rá, és bekeni sárral. Olvasni, számolni minek, ha az átlag nem él tovább, mint 25 év?A BTC szerintem is csak egy átverés. Magasröptű ideológiát mögé képzelni felesleges.
A hardvergyártók, a tolvaj brókerek, az áramtolvajok, és a szerencsés spekulánsok keresnek rajta, a nem szerencsések buknak.
Kereskedéssel csak annyit nyer, amennyit egy másik szeretett "elv-társa" veszít. -
Nisida
aktív tag
válasz Penge_4 #8401 üzenetére
Megint előre is bocs, de amit írsz színtiszta populizmus, és demagógia.
A demokráciát ma már nem lehet úgy gyakorolni mint a görög városállamokban ahol minden személy - értsd. felnőtt szabad férfi - választó és választható volt, és az állam fizette a napi díját amikor a tanácsban tevékenykedett mondjuk 4-5 évente 1 - 2 napot. Akkor az emberek 100k ember sorsáról döntöttek , egy szűk területre korlátozódó rendszerben és amit nem felejtsünk el egy jóval korlátozottabb - értsd egyszerűbb - rendszerben, aminek a szabadságfoka sokkal nagyobb volt.
Ma a legkisebb állam is nagyobb ennél a lélekszámnál, sokkal összetettebb rendszerekkel és tágabb összefüggésekben kell dönteni és működni. Ezt a rendszert már nem lehet egy népi választottak útján naponta vagy hetente cserélődő képviselőkkel vinni.
Félre ne értsd de én sem szeretem a politikusokat, egyenesen rühelem őket, de azt is tudom, hogy a mai rendszer nem váltható fel egyik napról a másikra azzal, hogy lámpavasra minden politikus, ügyvéd, jogász, bankár , stb.... kinek ki a mumsa. Mert az erőszak erőszakot szül és a káosz káoszt nemz.
Változtatni kell, de bocs ha úgy gondolod, hogy közvetlenül kell a többség kezébe adni a hatalmat akkor nem értek veled egyet, a fent leírtak miatt sem és azért sem mert a többség sem akarja ezt. Senki nem akar a napjában mondjuk egy androidos appon igent vagy nemet nyomni 10-40 választandó kérdésre, előtte elolvasni 10-20 oldalt / döntés, valamint értelmezni és megvitatni minden hülyeséget és ezek után dönteni, hogy az ÁFA 25 vagy 27% legyen, hogy a GYED 1-5-8 hónapig járjon , és sorolhatnám.
A képviseleti demokrácia arról szól, hogy te megválasztasz egy képviselőt aki neked világnézet, stb. alapján szimpi majd ő képvisel téged. Nem a rendszer hibája, hogy a képviselők 99% a kampány időszakban látszik és csak akkor foglalkozik az emberekkel. A hiba a választók készülékében van amikor ne személy alapján hanem párt alapján választanak, és már bocs de 10 millióból mondjuk 3 milliónak nem tetszik a rendszer és akkor mi van, ha tenni akarnak ellene akkor megvannak a megfelelő módok és platformok, próbáljanak változtatni, attól még a másik 7 millió elvan vele ezért a rendszer marad , mert a dolog nem arról szól, hogy mindenkinek jó legyen , mert ha így lenne akkor szépen beletespednénk a langyi tóba és élveznénk milyen jó és így kerülnénk gyorsan a világ szemétdombjára.
Boldogság: az afrikai , dél amerikai gyerek nem a pénz léte vagy nem léte miatt boldogabb - inkább a nem léte , talán - hanem mert a saját rendszerében jól érzi magát. Mi meg azért vagyunk boldogtalanabbak mert olyan dolgokkal fájdítjuk a fejünket ami nem szükséges része az életünknek.
Pénz rabsága: a pénz rabságából nem feltétlenül a pénz nélküliség a kiút ... talán a pénzel mint fogalommal való megbékélése , ahol nem cél csak eszköz a pénz. valamint talán annak felismerése, hogy a sok pénz lehet , hogy jó de sokkal értékesebb dolgok is vannak a pénznél...Végül: Bitcoin kérdésben a görög gazdaságra - újra visszatérve - nem az a gond, hogy van , vagy hogy használni akarják hanem az, hogy a "istenkomplexusos" közgazdászok tudják, és aki tanult közgazdaságtan az is, hogy a defláció és infláció között nem csak az előjel hanem a hozzá kötődő viselkedés is változik sok más dologgal együtt. Az egyikben az emberek kivárnak a másikban nem, és így tovább vagyis egy olyan rendszer ami statikus - értsd nem befolyásolható mennyiségileg, stb. - és a felhalmozásra ösztönöz a gazdaság lassulni fog, ahol lassulás van ott munkaerő többlet és vásárlóképes kereslet csökkenés van. Ahol ezek vannak ott probléma van, a gazdaság normális működése esetén kisebb nagyobb hullámokban de irány váltások vannak, a kereslet - kínálat stb. menyiségében ami a bitcoinnal is megvan de ezeket a rendszeren belül nem lehet befolyásolni - javítani - és ennek negatív hatására a legjobb példa a Washingtoni bébicsősz válság.
A bitcoin az aranyalap működési rendszerére van ráhúzva, persze kissé kifordítva de hasonló hatást kíván elérni, azzal próbálja a biztonságot elérni - értékben - , hogy a kitermelési mennyiség növekedésével nő a kitermelés "költsége" - értsd ráfordított számítási kapacitás - így a bitcoin értéke állandó vagy növekvő vagyis tuti befektetés hiszen ha a statisztikát nézzük, emelkednie kell az árnak, mert ha az emberel többet akarnak akkor ahhoz egyre nehezebben jutnak hozzá.
Csakhogy a mennyiség korlátos igaz "végtelenségig" osztható de korlátos és a pótlásra nincs mechanizmus , vagyis az idővel erodálódik a mennyiség ami újra csak az "értékének" növekedését segíti.
Oké ez eddig jó, de ha bevezetik - értsd elkezdik hivatalosan is használni - és így hivatalos elszámoló eszköz lesz, elkezdni betölteni a pénz többes funkciójának egyre nagyobb részét jönnek a problémák.Mivel a gazdaság egyetlen ágához sem köthető a "termelődése" max közvetetten az elektronikai iparhoz és a villamos energia iparhoz így semmilyen gazdasági jelző szerep nem lévén viszonylag állandó lesz, ezért a válságok hatására sokan elkezdenek btc venni, emelkedik az "ára" persze ez relatív mert csak a többi valutához, devizához képest , ha valaki terméket állít elő ő egyre kisebb összegeket ír a btc-s árcédulára, suhély de jó.
Majd az emberek elkezdenek úgy gondolkodni, milyen jó ez a btc vegyünk belőle mert nyugdíjas napjainkra jó lesz az a nyereség amit a btc "érték" emelkedése hoz. És kialakul a keresleti piac a btc ára más valuták, stb. hez képest elkezd szárnyalni hiszen mindenki csak venni akar és egyre kevesebben akarnak eladni.
Király az btc nagy hősei örülnek és már szobrokra gyűjtenek Szabónak Szatosinak stb.-nek .
Majd jön a végjáték, nincs több btc a piacon nincs mit megvenni, vagy olyan áron ami már nem éri meg, pl.: egy ház egy 0,000000001 btc-rt , megéri ?
Ekkor eljön az a pont amikor valami történik és valakinek szöget üt a fejében, vagy elveszik 1 pénztárca 1 btc nyi tartalma , bármi és az emberek nem akarnak btc venni, vagy már nem akarnak annyiért, és kezdődik a lejtmenet. Ez lehet 1 óra , 1 hónap , vagy 1 sec és a btc ára a mélybe zuhan , egy valag ember mindenét elveszíti, bár bróker a mélybe ugrik és vége. Ugyanaz lesz mint a Holland Tulipán válságnál , 1 pillanat alatt vége van.Túl sokat írok , elnézést... a lényeg a btc az új aranystandard az új tulipán hagyma ... stb. Jó játék csak az Isten ne adja, hogy valaki komolyan gondolkodjon róla nemzetgazdasági szinten.
[ Szerkesztve ]
"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"
Új hozzászólás Aktív témák
● Bitcoin adásvétel a topikban tilos!
- Hobby elektronika
- Interactive Brokers társalgó
- Székesfehérvár és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Asszociációs játék. :)
- One mobilszolgáltatások
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- Autós topik
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Milyen TV-t vegyek?
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest