Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    Mindkettőtöknek írom: valahol mindkét megállapítás igaz, és lássuk be, én is hülye voltam, a tech spec meg szerintem túlzó, legalábbis igy, ahogyan én használtam, biztosan nem tesztelték ki. Az szerintem egyértelmű, hogy nem a 160-as stripboxban, meg a 80*80-as softboxban sült meg ilyen villanás szám mellett, szerintem ha tűző napon használom a vázon, akkor jobban átmelegeszik, mint a stripben. Ott jó eséllyel hibáztam, hogy lehajtott deflektorra még a kupakot is ráhúztam, ami lehet, hogy a jártasabb fotósok szemében egy szimpla amatőr hiba, de szerintem illet volna a manuálba erről egy sort írni, hiszen ezt a vakut nem a kő profik veszik, és emiatt én például átolvastam tokától bokáig. De még egyszer: én voltam a hibás, eleve egy átmeneti megoldásként használtam most a TT-ket "tanulós stúdiózásra", mert amikor vettem őket, még teljesen más volt a cél. Mindenesetre, berendeltem most még két MS300-at, a kis TT-ket pedig javíttatom, és mobil segédletként használom őket (a HSS mondjuk jól jött beltérben is, szerettem, hogy nem kell 1/160-ba ragadni, valahogy az 1/250-nél biztosabb a kezem, de ez van, az FV150 számomra egyelőre megfizethetetlen, pláne kettő).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák