Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz Jester01 #256 üzenetére

    Először is köszi a választ!

    Inline assembly: megmondom őszintén ezt azért így kérdeztem, mert nem igazán értem hogy a külső assembly tárgykód hogyan linkelődik a C forráshoz. Pl. a libmpg123 -ban is van a synth.c modulnak ARM optimalizált változata: synth_arm.S Valamit itt az ASM_NAME makróval csinál, ami tovább van pre processzor definícióval víve _##xxx alakra (xxx ha jól látom az exportált név). Olvasgattam hogy constraint -ekkel lehet inline assembly utasításokat paraméterezni, de hogy így hogyan kell külön kiemelni kódot még nem találtam rá dokumentációt (valószínűleg rosszul keresem). Ezért gondoltam hogy így első körben inkább nem erőltetem a dolgot, de ha tudsz valami leírást ajánlani hozzá, megnézem.

    Intel szintaxis: a linkelt kódban ahogyan néztem csak az opkód utáni adattípus jelölést lehet így kikapcsolni, egyébként a pointer hivatkozásokat ugyanúgy % -al kell jelölni például. Persze lehet hogy megint csak rosszul látom a dolgot.

    EQ: tudom hogy a libmpg123 tud belső EQ -t a subband szintézis végett, viszont ez nekem nem túl hasznos, mivel több fajta audio formátummal akarok dolgozni ahogyan írtad is (FLAC lesz a következő), és így globálisan kellene tudnom ráapplikálni, illetve tervezek még egyéb DSP -ket amelyek az EQ előtt bekerülnek a láncba.

    Double pointer: így képzeltem el én is, viszont nem találok rá sehol sem egy működő példát GCC assembler -éhez. Megint valószínűleg én vagyok a béna. :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák