Keresés

Aktív témák

  • Csabcsa7

    csendes tag

    válasz biker #1 üzenetére

    Az alábbi történet, szóljon tanulságul mindenkinek!!!!!!
    Egyébként az alibaba.com kb. 80%-a átverés!

    "Kezdem összerakni a képet.
    Az átverés lényege, hogy ez a
    Hong Kong With Trade Ltd. http://wanshuntrade.en.alibaba.com/

    cég valószínűleg él és virul az adatok helyesek a profiljában a képek is szépek az áruházról és a vásárló térről, szóval teljesen bizalom ezáltal irántuk, ráadásul az alibaba.com és a ACP Global hitelesítése is ezt igazolja.
    Viszont a csavar most jön csak:
    a kontakt személy akivel én is leveleztem Amily Li kitalált személy kamu fotóval és aki kitalálta az ebben az esetben HUAZHI WANG, azaz neki kell küldeni a pénzt (ez mondjuk nem szokatlan, mert jó párszor küldtem már kinai magánszemélynek pénzt és cégként leveleztem velük) mert Amily ezt adta meg levélváltások folyamán,az is lehet hogy ez a Hauzi Wang hamis néven, hamis okirattal nyitott számlát takar.
    Szóval mikor a pénz megjön Wang kolléga szelésen mosolyog és elkezdi húzni az időt (most itt tartok), amennyiben dörzsölt akkor küld egy csomagot egy téglával, vagy tíz csomag cigarettával, vagy piti módon befejezve, az üzlet részéről rendben.
    Két dolgot tehetek, mikor megjön a csomag (legjobb esetben ) a futárszolgálat jelenlétében kinyitom, mint tanúk jelenlétében és lefotózom.
    Következő lépésként nyelek egy nagyot és elkönyvelem, ezt megszívtam és egy üveg bor társaságában megpróbálom elfelejteni, vagy futok a rendőrségre és a kínai nagykövetségre, a pénzemet ekkor is felejthetem,
    legfeljebb teszek ellenük valamit, nem kis macerával fűszerezve a bort ezek után is tanácsos elfogyasztani.

    Tanulságok:
    Nem minden az aminek látszik és messziről jött ember azt mond amit akar, főleg ha messze van!
    Az ember nem lehet sosem kellően óvatos és NBS, azaz ne bízz senkiben, dolgozz a Nokiában! :N "

Aktív témák