Új hozzászólás Aktív témák

  • VaZso

    senior tag

    válasz atillaahun #2255 üzenetére

    "És nálam továbbra is a hihetetlen kategóriába mennek azok a történetek, hogy ezt mások hetekig hónapokig használják rendszeresen mobilnetről megbízhatóan jó minőségben."

    Pedig nem hihetetlen, csak több dologtól is függ.

    Többek között:
    - A készüléktől, amit használsz
    - A hálózati kapcsolat minőségétől (sebességétől, terheltségétől, válaszidejétől)
    - A használt szolgáltatás minőségétől (terheltségétől, válaszidejétől, az ő alszolgáltatóitól ill. azok minőségétől)

    Azért itt is figyelembe kell venni, hogy "olcsó húsnak híg a leve".
    Amíg a szolgáltatók általánosan 10 Ft környékén kérnek el a bejövő hívásokért percenként, addig 3 Ft-os percdíj nehezen kivitelezhető még akkor is, ha a percalapú hívás révén valamekkora összeg "visszajön". (Persze nem tudom, milyen mennyiségi megállapodások vannak köztük, de kétlem, hogy hasonló árszintig mennének le.)

    ...de azért általánosságban ezek a szolgáltatások egész normális minőségben szoktak működni normális minőségű kapcsolatot használva.
    Amikor én próbáltam, még mobilnetről is tökéletes volt (igaz, közvetve ment hozzájuk a vonal).

    A mobilszolgáltatókat azért hagyjuk ki ebből, mert megpróbálják ezt korlátozni.
    Ellenben wlan-ról működnie kell, ha jó a hálózatod és a szolgáltató sem kritikán aluli.

    Időnkénti hibák azért benne vannak a pakliban ennél a szolgáltatónál (és alszolgáltatóinál), ez sajnos igaz - de az callback-nél is meglesz.
    Másfelől ha kicsit drágább oldalt használsz, valószínűleg korrektebb szolgáltatókon át megy a hívás is, kevesebb problémád lesz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák