Új hozzászólás Aktív témák

  • lao ce

    aktív tag

    válasz euchi #6621 üzenetére

    most megengedem magamnak hogy szemelyesebb hangot ussek meg veled szemben. ha nagyon zavar akkor jelezd, es majd megkerek egy moderatort hogy szedje ki amit irtam. nem celom folytatni ezt a stilust, szoval ez lesz az elso es az utolso hozzaszolasom igy.

    nem, nem rossz a hasonlatom. a hiba a te fejedben van.

    nehany dologban biztos vagyok, mint peldaul hogy te egy milliomod reszet sem vagy kepes felmutatni annak a bolcsessegnek amit az emberiseg sok ezer ev alatt felhalmozott hit ugyben. epp ezert a te allitasaid olyan konnyuek mint a mehecskefing a tavaszi szelben es csak neked fontosak, neked igazak.

    masodszor, te nem vagy kepes megerteni amit valaki ir neked. te onmagaddal vitatkozol allandoan mert bizonytalan vagy - ami mellesleg a legszimpatikusabb dolog benned. idaig talan haromszor irtam le amit gondolok egyszeru kifejezesekkel, te haromszor olvastad el es megis csak a sajat egodat felted, eddig terjed a te aggodalmad: senki sem lehet lelkileg egeszsegesebb mint te. mar ebbol latszik hogy neked szukseged lenne egy alapos lelki tiszulasra mert teljesen hatalmaba keritett a sajat magad fontossaga es velt tokeletessege.

    mikor neked ir valaki akkor nem veled hanem az altalad krealt vilagnezettel vitazik amit az egod taplal ami minden pillanataban az eletednek azt sugallja neked hogy olyan okos vagy hogy felulirhatsz evezredes bolcsessegeket, de legalabbis kimazsolazhatsz belole azt ami neked tetszik. hat kepzeld el, tevedsz. itt senki sem sajat magat kepviseli csak a "nem hivok". ok az ego-hivok mert csak a sajat maguk altal felfujt onamitas-buborekban biznak, de nem veszik eszre hogy visszafele gondolkoznak. eloszor allitjak hogy nincs felsobb hatalom, es utana mindent ugy kell kihozni hogy ez az allitas igaz maradjon.

    pont mint te. a logikad teljesen a sajat magadba vetett hiteden alapul es teljesen fals mert te ki akarsz hozni vegeeredmenyeket amik beleillenek a te vilagnezetedbe. ugye ha valaki rendszeresen fut akkor lehet hogy gyorsabb lesz mint tobben azok kozul akik nem gyakoroljak a futast, es valoszinuleg gyorsabb lesz mint az elott volt hogy elkezdte volna a gyakorlast. am ha monjduk valaki rendszeresen a spiritualis eletet es a lelket tartja edzesben es medital vagy akar imadkozik, akkor az felesleges, az semmit nem segit, jajj jajj neeeem!... mert ugye nem szabad hogy szamitson mert akkor oda a furdoszobai elmelkedesed arrol hogy nincs felsobb hatalom! na, ja. ertheto hogy orrverzesig kell vedened az allaspontodat mert osszetuzesbe kerult a valosaggal. ha a sport peldanal maradunk akkor te lelkileg egy haromszaz kilos amerikait kepviselsz a szaztiz meter gaton. attol hogy elsoporsz mindent magad elott meg nem azt jelenti hogy gyorsabb vagy mint azok akik konnyeden atszokkennek felette. egyszeruen nincs valasztasod, mert nem tudod atugrani szoval ignoralnod kell a problemakat magad elott.

    vegezetul:
    az a baj az ilyesmivel hogy hiaba irom mert ugyse hiszed el. az en szereny kepessegeimmel keptelenseg rest utni egy egobuborek vastag falan, en csak egy senki vagyok. epp ezert ilyesmikrol irni teljesen okorseg a reszemrol, az egesz az idom pazarlasa, a kettonk kozul en vagyok az ostobabb, nyugi. raadasul en meg tudom is hogy ostobasag ezzel foglalkoznom. ez a kulonbseg a kereszteny hivok es a taoistak kozott: a keresztenyek kepesek orrverzesig segiteni, remenykedni, sohasem feladni stb. az en hitem alapjaban nem forszirozza az ilyesmit, sot, bizonyos kozonnyel van azok irant akik vakok es suketek - hiszen lesz lehetoseguk egy jobb utat valasztani ugyis.

    [ Szerkesztve ]

    nicht kompot

Új hozzászólás Aktív témák