Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz Tetsuo #23005 üzenetére

    Először is: úgy látszik nem volt világos, mi a cáfolhatatlanság.
    Ha egy állítás cáfolhatatlan (pl. létezhet Földön kívüli intelligens élet), akkor nem tudom mit vársz tőlem.
    A vallásoknak nem a "hitelességüket" kellene bizonyítani, hanem állításaik igazságát.
    Ha maradunk az "igazság" azon jelentésénél, hogy az, ami egyezik a valósággal, akkor ott a kérdés: hogy lehet ezt megtenni?
    Feltettem két kérdést a metafizikai világszemlélettel kapcsolatban, egyikre sem kaptam választ. Ezek segítettek volna eldönteni.

    Máskor a vallások képesek nagyon is konkrét állításokkal előállni, amiket lehet ellenőrizni. Így gondoltad a hitelességet? Mert akkor a kereszténység elég rosszul áll.

    "Aki valóban így gondolja a nagy Tudományról, az legalább olyan bigott..."
    A tudomány nem állítja, hogy nem létezik, csak nem foglalkozik vele. Az éterrel is foglalkoztak, mint lehetséges terjedési közeggel. Mégis el kellett vetni.
    A radioaktivitás meg nem is jutott senkinek eszébe, amíg nem tudták észlelni.
    Ha pedig nem tudunk valamit észlelni, akkor nem tudjuk ellenőrizni állításaink helyességét.
    A metafizika nem jelenik meg a mi világunkban, ezért soha nem leszünk képesek ellenőrizni melyik feltevés helyes, melyik nem az. Lehet hogy olyan valami az igazság, ami soha eszébe sem jutott senkinek. Jól gondolom?

    Erkölcs:
    1. A kereszténység az Ószövetség nélkül nem értelmezhető (eredendő bűn, helló!).
    Kijelentetted hogy félreértelmezem, de a Szentírásnak rengeteg értelmezése van. Mind valamilyen módon helyes. Az enyém miért nem az?
    2. A muszlimok megítélése abból ered, hogy a vallások gyakorlói közt milyen gyakori a vallással szentesített erőszak. Most lehet hogy ők mind félreértelmezik a Koránt, de attól még a megítélés jogos.
    3. A kereszténység állítja, hogy az erkölcs Istentől ered, tehát az ő szabályait kell követnünk.
    A fizika törvényei nem tudom hogy jönnek ide - hiszen azokat embernek nem áll módjában megszegni.

    Nem trollkodni akarok, hanem elgondolkodtatni, hogy milyen alapon hiszünk valamit.
    Bocs a hosszú szövegért.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák