Új hozzászólás Aktív témák

  • Peltár

    aktív tag

    válasz anglergab #79006 üzenetére

    Szia!

    Köszi az infót!

    Én vidéken lakom, 3000 fős falú, az is szétszakítva a központtól kb 3km lakik a "maradék" 700 fő.
    Érdekel a téma, de nem vagyok jó értelemben vett fanatikus mint ti. DE részben tudom ki építette ki (személy szerint ) a hálózatot a faluban, illetve amikor megrendeltem az UPC-t lemondva a Telekom adta előnyök élvezéséről .)) körbejártam az egész hálózatot, villanyoszloptól, villanyoszlopig, mindent lefényképeztem,
    megnéztem, aztán hozzáértőktől megkérdeztem, így találtam rá arra is aki részben építette. + kaptam máshonnan is segítséget a kíváncsiságomat kielégitendő.Gyakorlatilag felmértem a hálózatot hány kötés milyen osztók, milyen vödrök (optikai szétosztó) jelerősítő, stb ebből rögtön lejött hogy bizony sebezhető, nem is kicsit a rendszerünk. Javarészt azért mert a villany vezetékekeken megy a szabadban nagyon sok fa van és van ahol magánterületen megy át (tehát ha itt a szakadás vagy hiba, külön elő kell keríteni a tulajt, engedélyt kérni tőle hogy bemehessenek javítani a közös oszlopon lévő dolgokat, a javítás tíz perc de mire a tulajt eléred
    az fél nap vagy több + itt 3db akkora kutya is van amik egy lovat 10 perc alatt megennének.
    Jelenleg a FTTH GPON a legjobb megoldás. Még míelött egyáltalán elkezdték kiépíteni a hálózatot egy nagy koponya ismerős a sulijában megmutatta a "tanszobát" mondta hogy nézd meg ezt, pár év múlva ez lesz a
    sláger, már ahol megéri. És igen "Jelenleg a FTTH GPON a legjobb megoldás" ahol védett helyen van és nem oszlopon megy 3km kábel :))

    Én Elon Musk -nak szurkolok a maga kis 22.000 műholdas Internetjével. Most vitt fel 1 kilövéssel 60 !!! műholdat tesztelési céllal, meg egy kis játék. Ha nem megy tönkre az ember cége , vagy a jóakarói nem nyírják ki, teszik tönkre irigységből, akkor a jövő a vezeték nélküli rendszerekben van szerintem.

    Illetve a rendszer az már, megvan több mint 10 éve csak az USA hadereje használja a saját igényeihez igazítva, ott sem az adatok fogadása a gond , hanem az adatok szétküldése és titkosítása. Olyan mint lényegében a műholdas adás most fogni lehet simán de felfelé küldeni a gyenge keresztmetszet.
    A légierőnél egy kevert rendszer, lényegében egy repülő (vadászgép) valós időben 200km távolságból másik 6-8 gépnek tud úgy adatot küldeni, hogy azok nem kapcsolják be a radart mégis látják az ellenséget, rakétát indítanak akár mind egy időben és a távol lévő gép valós időben vezérli a rakétákat úgy hogy folyamatosan mozgó ellenséges célpontot is leszedi. Ez nem egyenlő az Angliából, Németországból, Honolulu, stb vezérelt harci és felderítő drónok élő képes csapásmérésével vagy megfigyelésével amit a közel keleten Afganisztán, Pakisztán, Libia , Irak vetnek be egyes célszemélyek likvidálására. Itt komoly antennapark és katonai műhold hegyek kellenek.

    Szóval jó kis cuccok vannak már, csak mindig az a kérdés, hogy a szolgáltatónak megéri e ezekbe befektetni
    visszajön e a megfelelő profit. mert csak ez számít, nem az hogy mi jól érezzük magunkat.
    De ha megnézzük 25 éve még betárcsázós modemmel szenvedtünk a neten, most meg..., és mégis sokan panaszkodnak. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák