Új hozzászólás Aktív témák

  • ArthurShelby

    addikt

    válasz MK VII #62329 üzenetére

    Azért nézd néha a másik oldalt is.
    Ha valahova már behajtót küldenek ott már komoly tartozás van, nem 1 héttel maradt el véletlen. Azt jelenti, hogy valaki hitelez neked, pénzt, és a pénzét akarja vissza (pl be nem fizetett számlák).
    Nálunk már volt olyan, hogy ki volt adva a lakás bérbe x hónapja nem fizettek, majd leléptek. Az ablakot nyitva hagyták, így azt hittük még ott vannak (elmentünk 1 hétre vidékre rokonokhoz nyaralni). Végül feltörettük az ajtót. A nyitott ablaknál a parketta teljesen tönkrement (beesett az eső).
    Következő bérlő a végén ugyanígy nem fizetett (x hónapja), őt örültünk a végén, hogy legalább ki tudtuk tenni.
    Én őszintén elgondolkoztam a végén a "behajtókon". (mivel mást nem tudsz tenni, mikor ők nem 2 forinttal károsítanak meg).

    Az embereknél fontos hogy autó/csúcstelefon legyen, de közben meg nincs pénz fizetni a számlákat (az autó kivétel, ha munkaeszköz). Szerintem az emberek (talán a reklámok miatt) többet engednek meg maguknak, mint megtehetnék, és ezt néha a befizetések elmaradásával kompenzálják.

    A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Új hozzászólás Aktív témák