Új hozzászólás Aktív témák

  • Jason

    tag

    Sziasztok!
    Új UPC-internet előfizető vagyok és elég furcsa dolgot tapasztaltam az éjjel, úgy éjfél körül.
    Torrentezés közben hirtelen leesett a sebesség, majd megjelent egy sárga felkiáltójel a WIFI tálcaikonján.
    Gondoltam, hogy rendben, valamiért nincs net. A router hibájára gondolva, mint legegyszerűbb probléma orvoslási módszer, újraindítottam a Technicolor TC 7200-es modem/routert és ez be is jött, újra volt net. Ez eddig még nem volt meglepő, de ami ezután következett azt már nem tudom hova tenni.
    Egy-két perc elteltével újra megállt a letöltés és megjelent a felkiáltójel. Nem tudtam elérni a router webes felületét sem és pingelni sem pingelt. Nem nyúltam semmihez és pár perc alatt helyreállt a kapcsolat.
    Ezt egy párszor még eljátszotta, mindig kiesett a ping is, amikor a net elment. Ezek után folyamatosan pingelni kezdtem a routert és csak a teszt kedvéért leszedtem még 4,5GB-ot, de azzal már nem volt gond, stabilan jött, szakadás nélkül.
    A kérdés, hogy ez eszközhiba lehet vagy valamilyen szolgáltatói korlátozás a torrent miatt?
    Bár nem tudom, hogy úgy tudnak-e korlátozni, hogy nem csak a net szűnik meg, hanem a WIFI kapcsolat is??? Az utolsó 4,5GB letöltésekor utorrentet próbáltam titkosítás erőltetve és tiltva módban is, mindegyik beállítással egyformán jött, minden gond nélkül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák