Új hozzászólás Aktív témák

  • BlackV

    senior tag

    válasz Parci #29614 üzenetére

    Nekem a Janssen nem jó.

    (Gondolom az ad26 miatt írtad.)
    Több helyen olvasom időnként, hogy ez egy tévhit. Úgy tudom, csak akkor bukta, ha vakcinahiba miatt az adenovírus szaporodásra képes marad, na akkor örökre immunis lesz rá a szervezet, vagy nagyon sokáig..

    Dobson Szabolcs írása ezzel kapcsolatban:
    "A Janssen (Johnson and Johnson) COVID-19 elleni Ad26 vektor vakcinájából az újraoltás jelentősen emelte az ellenanyagszintetSzakmatörténetileg vannak olyan tévhitek, amelyek tudományos körökből indulnak és szivárognak le a nép közé, majd más szakmai körök emiatt aztán a népet hülyézik, mert rendszerint aztán a nép makacsabbul ragaszkodik a tévhitekhez, mint a szakemberek, bár ez utóbbit se lehet alábecsülni. Ilyen tévhit az is (ami a magyar újraoltási ajánlásban is megjelenik), hogy ugyanazzal a vektor vakcinával nem szabad újraoltani, mert a vírus vektor elleni immunválasz miatt az újraoltás hatástalan vagy erősen csökkent hatású lesz.A Sputnik V orosz vakcinával már hetek óta oltanak, pontosabban annak első komponensével.Augusztus 25-én pedig a Janssen (Johnson and Johnson) amerikai-belga cég sajtóközleményben adta tudtul, hogy két Fázis1-2 vizsgálatuk adatai szerint az első oltást már megkapott személyekben ez a vakcina 9-szer magasabb tüskefehérje elleni IgG ellenanyagválaszt generált, mint amit az első oltás után 28 nappal tapasztaltak. A 18-55 évesek körében a kötődő ellenanyagszintek jelentősen emelkednek, csakúgy, mint a kisebb adaggal oltott 65 évesekben és idősekben.Korábban már igazolták, hogy az első oltás után 8 hónappal még jelentős ellenanyagszintek és sejtes immunitás áll fenn.Ezzel az USA-ban engedélyezett vakcinák mindegyikével vannak már újraoltási tapsaztalatok, mégpedig az egynemű (homológ) oltási sorok esetében (Pfizer, Moderna, és immár Johnson and Johnson).Úgy tűnik, hogy voltaképpen másodlagos kérdés a vegyes vagy egynemű oltási sor alkalmazása, de termékfelelősség tekintetében az egynemű oltási sorok a korrektek. A vegyes oltási sorokat jellemzően az államok erőltetik, hiszen ők érzékelik a logisztikai problémákat az elegendő oltás biztosításában, illetve hazánkban vélhetően még a 65 éven felülieknek adott kínai vakcina problémájának a kezelése is szerepet játszhatott."

Új hozzászólás Aktív témák