Új hozzászólás Aktív témák

  • Oppenheimer

    veterán

    válasz avl #7473 üzenetére

    Érdekes ez a SPDR MSCI USA Small Cap Value Weighted UCITS ETF, inceptiontől (2015 Feb) közvetlenül a covid válság előttig kummuláltan 50%-ot hozott, míg az MSCI World 70-et. Aztán felborult a világ, történt minden őrültség és nagyot emelkedett.

    Jelenleg 2015 Feb óta MSCI World +140%, SPDR MSCI USA Small Cap Value Weighted UCITS ETF pedig +112%.

    Én úgy látom ez az index/ETF speciális időszakokban jól hoz, de általánosságban lemaradó.

    Persze tudom, backtestes tanulmányok faktorokról, stb stb, de engem ez nem igazán győz meg. Kitaláltak pár kritériumot amit egy faktornak neveznek, backtesten kijött hogy a múltban jó volt, és született rá egy hipotézis hogy akkor ez mindig így lesz. Sajnos a közgáz nem ilyen egzakt tudomány hogy ezt így ki lehessen jelenteni szvsz.

    Ennek ellenére ha tovább akarnék diverzifikálni a kis cégek irányába, akkor biztos hogy ilyesmit vennék, nem pedig általános kis cégeset. Azok között nem árt egy kis szűrőfeltétel hogy ne húzza a sok trash az átlagot. :D

    [ Szerkesztve ]

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

Új hozzászólás Aktív témák