Új hozzászólás Aktív témák

  • SzGee

    aktív tag

    Osztalékcsászár : [link]

    Az idei év utolsó blogbejegyzése nem szólhat másról mint a 2023-as eredmények bemutatásáról. A különböző válságok (gazdasági, inflációs hatások, háború, forint erősödése) következtében nem volt kérdés, hogy kevesebbet ér majd a portfólióm mint 2022-ben, viszont mivel 2023-ban már nem nyitottam új TBSZ számlát és új tőke befizetése sem történt kizárólag az osztalékbevételeim forgattam vissza és volt pár részvény eladás (realizálás... a továbbiakban sem szeretnék aktívan kereskedni!) Az éves osztalékbevételem 1998 $-ról 2267 $-ra növekedett (bruttó bevétel!!) Csak jelezném 2022-ben a növekedés 342 $ volt úgy, hogy közel 3000. $-t fizettem be az akkori TBSZ számlámra.
    Jelen pillanatban 45 cég részvényeit tartom, ezek a cégek biztosítanak hónapról hónapra passzív jövedelmet számomra. A portfólióm januárban 45.225. $ -os értéket mutatott akkori forintban átszámolva 17.088.100. Ft, most a hírlevél írásakor 44.180. $ ez forintban átszámolva 15.469.370. Ft a mostani piaci környezetben folytatom az átlagolást a már meglévő és számomra megfelelő cégek részvényeiből. A forint ideiglenes erősödése és a jövőre 30%-os forrásadó levonása ellenére is folytatom a portfólióm bővítését!!!

    Na ezért tényleg felesleges osztalékrészvényeket tartani, gyakorlatilag 0 volt az emelkedés még dollárban is, forintban meg egyenesen csökkent

    Tényleg semmi értelme az osztalékot hajhászni, ha kell a pénz, kell eladni az asset-ből és kész... Pláne 30%-os adónál kidobott pénz az ablakon
    Szinte biztos vagyok, hogy egy all-world indexkövető funddal sokkal jobban járna, de ő tudja...

    If you leave me, can I come, too?

Új hozzászólás Aktív témák