Új hozzászólás Aktív témák

  • Yasuo

    aktív tag

    Üdv!
    Órát tervezeket vásárolni a közeljövőben így kb. 1 hónap folyamatos keresgélés után. Ez az egy hónap alatt rengeteget tanultam az órákról, de sajnos még mindig van bennem pár kérdés.
    Ezekkel a szempontokkal vágtam neki az óranézegetésnek:
    -60ezernél lehetőleg ne legyen drágább
    -Max 41-42mm-es átmérő, mivel vékony a csuklóm (kb15-16cm)
    -Fém szíj előny
    -Kissé minimalista, "modern" stílus, inkább fiatalos(18 éves vagyok)
    -Mindennapi használathoz kerestem, de ha úgy adódik öltönyhöz is jól nézzen ki
    -Inkább a minőséget fizessem, mint a márkát(ha egyáltalán beszélhetünk igazi minőségről ebben az árkategóriában)

    Ne tudjátok meg milyen nehéz volt erre a két órára (ami igazából inkább 3) leszűkítenem.. :D Viszont rengeteg órát azért zártam ki, mert vagy túl nagy volt, vagy egy divatmárkának a terméke volt.

    1.: Seiko Classic SUR261P1, illetve Seiko Classic SUR259P1

    Nagyon tetszik majdnem minden tekintetben ez az óra, viszont a szíja kissé fura nekem. Nem kelt kissé bazári hatás így az óra? Seiko órák ebben az árkategóriában általánosságban milyen minőséget képviselnek?
    Kissé szubjektív, nektek melyik számlapszín tetszik jobban?

    2.: Swiss Military Hanowa (06-5230.04.007)

    Ez óra is nagyon tetszik nekem, ha kicsit el is tér az előzőtől. Tetszik a kis mérete, valószínűleg jól mutatna a vékonyabb csuklómon. Olvastam, hogy a Swiss Military kedvező áron gyárt svájci órákat, szóval gondolom minőségben jobb valamennyivel, mint a Seiko. Ennek viszont talán kissé jobban is tetszik a szíja, de túl "átlagos"... Fene a válogatós fajtámat.. :DDD

    Tudnátok mondani véleményeket ezekről az órákról? Ti melyiket választanátok?

    Köszi előre is! :R

    S9+

Új hozzászólás Aktív témák