Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • catroot

    veterán

    válasz Immy #27731 üzenetére

    Megmondom őszintén, hogy nem igazán tudom, mert még nem volt stabis váz a kezemben.

    A legjobban a Samyang 135mm f2-nél tudnám hasznát venni.

    35mm és 85mm af-es obikkal még elvagyok stabi nélkül.

    "I live in the weak and the wounded, Doc."

  • Neck

    veterán

    válasz Immy #27731 üzenetére

    Egyáltalán nem vagyok meggyőzve arról, hogy jobb stabija lenne az a7II-vel. A 18-135-ben is van OIS stabi. Annyit nem ad az IBIS, hogy nagyon észrevennéd.

    Catroot és kacsento: hobbi fotóra szerintem bőven elég az apsc. Az A7II autofókusza egy picivel gyengébb az A6000-nél, drágák az obik is rá. A szenzor persze jobb, de ez nem olyasmi, ami hobbi fotónál nagyon kijön. Ha felváltanál full frame-re egy raklap pénzért, és ott nekiállnál a kitobival fotózni, kb ugyanezt az eredményt kapnád, mint most - hűha faktor tuti nem lenne...

    Nem gondolnám, hogy azzal az egy travel zoommal kiaknáztad a jelenlegi rendszer tudását, én a helyedben átgondolnám, milyen gyutávokon fotózok leggyakrabban, és vennék egy jó fix obit - az apsc ebben jó, hogy viszonylag olcsón lehet kiváló, emiatt jó ár érték arányú obikat kapni.

    én ugyanezt végigjártam, végiggondoltam, nekem is motoszkált a full frame kisördög.Kivittem ismerősöm A7II -jét (24-105 f4 volt rajta, tehát nem is a kitobi) összepróbálni, és bár persze valamivel jobb képeket dob az a szett, mint az én a6000-em az öreg ezüst sárkánnyal (18-200), messze nem annyival jobbakat, mint amivel többe került a full frame cucc. Eléggé nagyítgatni kell, hogy kijöjjön valami különbség. Itt nálam el is dőlt, hogy hobbira felesleges több pénzt full frame-be lapátolni.Inkább vettem Sigma fixeket, és teljesen új perspektíva nyílt, ott megvan a hűha faktor, amikor visszanézem a képeimet, főleg az F1.4-én készült kis mélységélességű képeknél. Amik egyébként így is tök élesek.

    a6400-ra meg csak akkor érdemes feljebb lépni, ha nagyon nem vagy megelégedve az a6000 fókuszával, illetve komolyabban szeretnél videózni. Fénykép minőségben minimális az előnye.

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Új hozzászólás Aktív témák