Új hozzászólás Aktív témák

  • Ares_lovag

    tag

    válasz #09634560 #1403 üzenetére

    Értem amit írsz. Honnan szedtem: Menü mozi, majd beálíttások 100Hz, és ott kiszűrkitette. Gyors mozgáson meg jobban msott.De vegyél egy 24p-s gyors mozgású demót és tedd be egy mozi üzemódban lévő tv-re. nem lessz a mozgás éles inkább kissé elmosódik,. Innen vetem. Valamit akkor rosszul láttam?

    24p ez egy varázslatos kis rövidíttés. Mer lehet 3:2, 5:5-ös és ahogy írod 4:4. 3:2 álíttólag nem lessz természetes a mozgás, de így jön ki az 50/100hz. namost első lépésként 24p->50. Vegyük 3:2 esetet. Egyik képkocka 3* a másik 2* szerepel.
    Aztán megkettőzik vagy kiszámíttanak egy képkockát ahogy írtad köztes képet és lessz a 100Hz.

    Vagy 5:5 esetén egyik is 5* és a másik is, így lessz 100Hz.

    100Hz éleségnövelés miatt van, azaz ne mososn az az áldott LCD, a 24p vagy különféle néven fantázianéven emlegetett Motion-ök meg a BD tartalmak szagatását hivatot megakadályozni. tehát a 2 elektronika egymásra épül azaz 24p-re a 100hz, tehát 24 fontosabb egy moziilmnél mint a 100hz? Vagy tévednék tudorok? Vagyis a 24p nem feltétlen a 100/hz. Ahogy írtad saját frekire nyomj át.

    "Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

Új hozzászólás Aktív témák