Aktív témák

  • #94793216

    törölt tag

    válasz ForRedGlory #9699 üzenetére

    Nem, de egyetértek vele is.

    Szánalom. Vámosi Gerő. Ő írta a cikket?

  • Dotcom

    aktív tag

    sztem akinek van ilyen telefonja az írjon hozzászólást a cikkhez, ez a legjobb cáfolat, és hiteltelenné válik a cikk...

    lehet hogy kapott egy láda Almát...

    [ Szerkesztve ]

    az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

  • tariattila

    veterán

    válasz ForRedGlory #9699 üzenetére

    értem én a viccet ...de nem szeretem... :DDD
    de tényleg ezt hogy értetted, hogy alapból nem olvasod a remek hsz.-eimet???

    állitólag az sgs tool fagyizik...én meg még nem is próbáltam...

    origos cikk meg vicc... ha meg beirkálnánk úgy is törölnék...

  • ForRedGlory

    félisten

    válasz mex77 #9700 üzenetére

    LOL, ezt írja:

    "A Galaxy S csáberejében fontos tényező az amoledes kijelző"
    Most én tévedek rosszul, vagy ebben tényleg nem super amoled van? :DDD

    tariattila: beirkáltam oda, ha törlik, akkor melóhelyen kiderítem ki volt az. Elvégre az origo is T találmány többek közt. Előkapom a csáveszt, aki írta, és írok helyette Én egy cikket. :DDD
    Délután lehet beírom az összes baromságra az igazságot, remélem nem törlik. Olvasgatom ott a hsz-eket, szifonoznak. Van már origo szifon4 teszt is? Elolvasnám, azt a tömjén orgazmust :DDD
    Magadra vess a froyoval, ha nem jön elő a gps menü, tegyél fel JM8-at pl :DDD

    sztrogoff19: THX, de még nincs kész. Azóta is bővült kicsit :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • sztrogoff19

    tag

    Üdv Hölgye/Urak,

    tudna valaki ajánlani nekem egy jó kis naptárat ?! A gyári az egy f*s és néha bizony jó lenne, hogy figyelmeztessen :D

    Más: szeretnék én is egy-két gyári programot eltávolítani a drágaságról, de a PDAFC-n csak annyit találtam, hogy mik a gyári progik és hogy root meg a roor explorer nevű progi kell hozzá.
    Na ebben kérnék segítséget egy leírás keretében. Ide kapcsolódóan kérdezném, hogy az OCLF-es root-al megoldható, vagy csináljak másikat ?!

    Megint más: valaki próbált már több gmail fiókot rápakolni a telóra ?! Én felraktam egyet, de a másik kettőt is szerettem volna feltenni, viszont nem engedte (átmeneti szerverhiba szerinte), viszont a sima gyári mail programhoz meg hozzá tudtam adni. Na most akkor mi van :F

    A segítséget előre is köszönöm !

    ForRedGlory : igen jó lett az FAQ vagy GYIK vagy első hsz, vagy akárhogy is nevezzük, gratula :C

    Morituri Te Salutant

  • kali8n

    tag

    Kíváncsi vagyok, hogy kitől kapták a telót tesztelésre.
    Látszik, hogy mennyire tájékozottak, még azt sem tudják, hogy a Froyo meg sem jelent hivatalosan.

  • tariattila

    veterán

    válasz sztrogoff19 #9705 üzenetére

    az oclf ugyanúgy rootol mint más...tehát jó...
    a root explorer fizetős de ..........

    azt hiszem froyotol fog tudni több gmailt kezelni...

    a pdafcn le van irva minden egyébként...még sz oclf is...
    ????

  • t-real

    tag

    válasz aTom_DJ #9689 üzenetére

    Ja, erre gondoltam én is pont, hogy lehet hogy észre sem vettem és újraindult...lol... :DD

    Amúgy meg ez a cikk amit linkelt valaki pár hsz-el feljebb, ez maga a teljes szánalom! undorító az egész úgy ahogy van, ennyit a cikk írójáról. Biztos everman volt... :C
    Ilyeneket írnak hogy nincs hosszú ő betű csak kalapos meg hullámos? vicc komolyan mondom, nem lehet mást mondani erre csak azt hogy hazudnak! mert aki nem ért hozzá az ne írjon ilyen cikket, ennyi! idáig minden romon voltak hosszú magánhangzók amit feltettem a telóra...

    Ezek a dokkolók szerintetek miben különböznek egymástól???
    [link]

  • ForRedGlory

    félisten

    válasz sztrogoff19 #9705 üzenetére

    Megy a FAQ-ba az is, hogy lehet gyári progikat eltávolítani :) thx az ötletet. :R

  • BOTICSELLI

    tag

    válasz sztrogoff19 #9705 üzenetére

    Szia!
    Ez érdekes, mert nálam (JM7) a telepítés után simán fel tudtam tenni 2 gmail fiókot a "Fiókok és szinkronizálás" menüben. Működött is.
    Viszont 2 napja az egyiket letöröltem, mert fel szerettem volna tenni a csaádi gmail naptárat helyette, és azóta nekem is szerverhibát ír ki...
    :((

    Az ORIGO-s cikk szerzőjének szerintem meg mindenki írjon pár sort. :)
    Ezért olyan amilyen a hazai újságírás.
    Szólni kell, nem szabad ennyiben hagyni, mert különben nincs változás.

    http://www.facebook.com/SBMembersOnly

  • sztrogoff19

    tag

    válasz tariattila #9707 üzenetére

    Mester !

    A root expoler megvan. Okosba :DD

    Megint megnéztem a PDAFC-t, de k*rvára nem találtam semmilyen leírást, ez nem leírás, legalábbis az én terminológiámban :DDD

    A leírás, az hogy na hülyegyerek fogod a telefon, ide meg ide belépsz, ott ezt meg ezt csinálod és akkor ez meg ez lesz :U

    Megnéztem a linkelt angol nyelvű oldalt és bár rég volt az a nyelvvizsga de annyit megértettem, hogy ez alapján sem fogom tudni megcsinálni.

    Meg különben is, hogy a fenébe jutok a system/app-ba :F (az astroban nem ment)

    Elnézést a tudatlanságomért, de én egy egyszerű mezei tulaj vagyok még a fagyit is bicskával eszem :))

    Morituri Te Salutant

  • sztrogoff19

    tag

    válasz sztrogoff19 #9711 üzenetére

    Annyi történt, hogy legalább a system/appt megtaláltam, DE rábökök egy számomra feleslegesnek látszó progira (az én listámban nincs több olyan gyári progi amit a PDAFC-n írnak) az apk.-ra, erre kiírja, hogy ez egy installáló cucc, mit szeretnék csinálni ? Installálom, megnézem, vagy kilépek.

    Na, ezért kell egy leírás, az olyan hülyéknek mint én :DDD

    Egy érdekesség, hogy nem találom a root explolerben pl. a Napi tájékoztatót, meg a Word War-t, vagy mi a tökömet, de a telefonon egyébként meg ott vannak.

    Egy másik érdekesség, jelenleg 95 MB szabad helyem van, az hogy miért ilyen kevés fogalmam sincs mivel nemrég volt egy kézi takarítás, egyébként 150-220 között szokott lenni. Püff neki.

    Na, de elég a sirámaimból valahogy csak megoldom, vagy kérek segítséget az "emberemtől" aki hackerkirály lévén otthonosan mozog a számomra ingoványos IT területen :DDD

    Morituri Te Salutant

  • tariattila

    veterán

    válasz sztrogoff19 #9711 üzenetére

    egyébként én a vattacukrot is szokom bicskával...

    a root explorer egy fájlkezelő...
    amit a super user permission által jóvá kell hagyni, hogy lehessen garázdálkodni...
    és a system/app ban vannak az ominózus gyári motyók..

    a root exp.-ben a r/w re kell felül állitani...ekkor lehet törölni is...
    read/write

    szerk...most olvasom....apk ra hosszan nyomás majd delete...
    és az azonos nevü de odex kiterj. párját is töröld!!!

    [ Szerkesztve ]

  • ForRedGlory

    félisten

    válasz tariattila #9714 üzenetére

    Én próbáltam ezt a root explorert, super user megvolt, r/w is, bementem a sys/app-ba, majd töröltem az app-ot de nem tűnt el a programok közül. Olyan, mintha csak a .apk fájl törlődött volna, de ez nem uninstallálja. Mit rontottam el?
    Lehet maradok a stock app removalnál, az tökéletesen működik.

    [ Szerkesztve ]

  • BOTICSELLI

    tag

    Sziasztok!

    Írtam az ORIGO-nak a Galaxy S teszt miatt:

    "Kedves Vámosi úr!

    Legalább olvasson utána a témának, mielőtt elkezd egy tesztet!
    A 2.2-es Android Froyo még NEM JELENT MEG hivatalosan a Samsung Galaxy S-re.
    Ön egy erősen béta szoftverrel tesztelhette a telefont.
    A cikkben felelhető sületlenségekről, most nem írnék, megtették páran előttem, meg nyilván utánam is meg fogják...
    Hihetetlen, hogy az ORIGO szerkesztősége zöld lámpát ad egy ennyire felkészületlen cikk megjelenéséhez. Remélem, hogy a sok kommentár meghozza a gyümölcsét, és kijavítja a cikkében leírt pontatlanságokat, vagy egyszerűen törli azokat.

    Jómagam 2 hete cseréltem le az iPhone 3GS-emet egy ilyen Galaxy S-re, és érdekes módon a cikkben említett problémák egyikével sem találkoztam. (ezeket a sorokat meg egy fekete MacBook-on írom, ennyit az elfogultságomról)

    A magam részéről a cikket továbbítom a SAMSUNG-nak, a kommentárokat meg a főszerkesztőnek, gondolom mindkettőnek lesz mondanivalója Önnek.

    Tisztelettel: Springer Botond"

    Azonnal törölték. :)

    http://www.facebook.com/SBMembersOnly

  • ForRedGlory

    félisten

    BOTICSELLI: Én még azt elolvastam, akkor most törölhették nagy hirtelen :)
    szerk: nem törölték, ott van az, vagy újra lett copyzva? :DDD

    Hogy a rákba lehet betűnagyságot állítani itt?

    [ Szerkesztve ]

  • tariattila

    veterán

    válasz ForRedGlory #9715 üzenetére

    melyik root explorert próbáltad? van már 2.12- es is...

    nekem egyszer csinált olyat, hogy töröltem az apk- t és az odex- es párját... kiléptem...vissza ...és ott figyeltek...
    ujrainditottam a. szekeret és már tudtam törölni...

    megnéztem most Estrongs File Explorer is látja a system/app könyvtárat...
    szerintem simán tudja törölni is...

    Boticselli: ezt mondtam imént...hogy törölni fogják...majmok...
    aki szakmai tesztet olvas origon az vegye is azt amit azok ajánlanak...megérdemlik...

    [ Szerkesztve ]

  • Fossza

    tag

    Azon "szerencsések" közé tartozok akiknek més sikerült ltáni az ominózus origo cikket :)) Épp vagy 45 perce néztem meg és olvastam el. Azóta viszont leszedték :DD

    ForRedGlory: a cikket törölték :D

    Amúgy gratula akiknek még volt alkalma írni, ízekre szedtétek a cikkírót :)

    [ Szerkesztve ]

  • Begi

    senior tag

    válasz Fossza #9719 üzenetére

    Ezt tényleg törtölték. Még jó hogy én is olvastam:). Kár hogy a googli még nem mentette le...
    Power of the SGS Users!

    [ Szerkesztve ]

  • ForRedGlory

    félisten

    válasz Fossza #9719 üzenetére

    LOL.

    Viszont megmaradt az utókornak, akit érdekel...: itt van a hozzászólások linkje. Azóta nem zártam be :DDD
    Jaja eléggé elit körbe kerültünk, mert ezt a cikket túl sokan nem olvasták el az fix :K (nem mintha bárki is vesztett volna bármit, bár egy burleszk volt, nevetni lehetett a tudatlanságon)
    Kár hogy a cikk szövege nem lett kimásolva, jó lett volna elrettentő példának.

    tariattila:
    Root Explorer Version. 2.12.2 For Android

    [ Szerkesztve ]

  • #94793216

    törölt tag

    válasz ForRedGlory #9721 üzenetére

    "beirkáltam oda, ha törlik, akkor melóhelyen kiderítem ki volt az. Elvégre az origo is T találmány többek közt. Előkapom a csáveszt, aki írta, és írok helyette Én egy cikket.
    Délután lehet beírom az összes baromságra az igazságot, remélem nem törlik. "

    Gyanús vagy nagyon.... :D :D :D :D :D :D

  • compi.hu

    senior tag

    Nektek is labonfossa magat a gugli maps az utolso update ota? Leszedem az update-et, az eredet mukodik szepen, update vissza es nem indul el.

  • ForRedGlory

    félisten

    válasz #94793216 #9722 üzenetére

    :DDD Szabin vagyok, ebben most nem az én kezem van kivételesen :DDD
    De várható egy javított Galaxy eszt, most megmondom. De nem az a kolléga írja aki ezt összehozta az fix. :D
    Ha meg igen, akkor az megint érdekes lesz. Minden esetre az a contactos szösszenete kiverte a biztosítékot. Ott van a hozzászólásokban, azt a részt szó szerint másoltam, lehet röhögni mennyire kiforratlan a cucc :D

  • #94793216

    törölt tag

    válasz compi.hu #9723 üzenetére

    Ez nem tudom miért lehet. Viszont próbáld ki ezt:
    Működő navigáció a GoogleMaps-on magyarországon is!
    Nem kell hozzá Root.

    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=583123

    Az 1.hsz-ben szerepel a link, külön rootolt és nem-rootolt pda-ra.

    az enyém még nem root-olt így feltelepítettem ezt:
    If you do not have root, download http://ul.to/6w7e8n/maps4.0.0-brut4-alt.apk (4.0.0)
    És frankón megy a navigáció.

    Remélem újat mondtam.

    [ Szerkesztve ]

  • mex77

    tag

    Félve jegyzem meg, hogy JPH-n nekem sincs "ű" és "ő" betűm.
    Valószínűleg azzal tesztelt az a csodagyerek.

  • compi.hu

    senior tag

    válasz #94793216 #9726 üzenetére

    Misztikus modon megoldodott a maps update elszallasa indulaskor... Viszont Google maps navi annyira nem jatszik, leven hogy net kell hozza, ahol meg igazan kell az ugye roamingos buli, szoval nem vagyok en Rothchild gyerek. Navira ott a szájgyík kéremszépen. Szok, kici,óccó.

  • tariattila

    veterán

    válasz mex77 #9727 üzenetére

    nekem sincs hosszú ő,ű...

    viszont van hosszú á,é... :))

  • #94793216

    törölt tag

    válasz compi.hu #9728 üzenetére

    :D

    Igen net tényleg kell hozzá. És roamingal valóban zsebbe nyúlos volna.

    Ha más nem érdemes kipróbálni frankón elfekteti a képet 3D-ben mint az offline navigáció és a műholdképet is rá tudja rakni.

  • ForRedGlory

    félisten

    Újabb verzió, kicsit bővítve. FAQ utolsó előtti kérdését olvassátok el feltétlenül ;]

    SAMSUNG GALAXY S

    A világ és ami mögötte van

    Rövid ismertető:
    A Samsung Galaxy S a Samsung legújabb telefonja, melyen jelenleg az Android 2.1-es operációs rendszer fut, de hamarosan a Froyo (2.2) is érkezik rá, amelytől jelentős gyorsulást vár mindenki. A telefonról a mobilarénán is olvasható teszt, ami itt érhető el. A jelenleg kapható legjobb Androidos telefon, mely paramétereit tekintve is sok mindenben első.
    Kétféle "kiszerelésben" kapható: függetlenül és szolgáltatótól (T-Mobile, Telenor) is vásárolható. A telefonhoz 1 év gyári garancia jár, ami a Samsung oldalán beregisztrálva 2 hónappal kibővíthető. A T-Mobile további egy év korlátozott garanciát biztosít. A független és a szolgáltatói telefonok között lényeges különbség nincs, egyik szolgáltató sem nyúlt bele túlságosan a telefon lelkébe, mindössze pár csengőhang, előre beállított APN, weboldalak, könyvjelezők különböztetik meg a gyári független telefontól. Szerencsére a ROM frissítés is ugyanúgy működik, a frissítés menete nem változik egyik esetben sem. Erről később.
    Első bekapcsolás után az Androidban még járatlan felhasználók könnyedén elveszhetnek a beállítások között, ezért a felhasználói kézikönyvet mindenféleképpen javasolt elolvasni. Nem véletlenül 128 oldal, és ezek tényleg csak az alapok. Azért is érdemes ezt forgatni, mert a telefon dobozában rejtélyes okok miatt ez az "apróság" nem található meg. Amennyiben valaki szórakozva akar ismerkedni a telefonnal, akkor ajánlom a galaxys.samsung.hu oldalát, ezeket a videókat, vagy az interaktív bemutatót.

    ROM frissítés:
    A frissítésnek két lehetséges módja van: hivatalos (KIES*), és nem hivatalos (Odin). Mindenek előtt, ahhoz hogy bármit is tudjunk kezdeni a telefonnal, fel kell tenni ezt a driver packet (WinXP és Win7hez is).
    Miután ez megvan, akkor jöhet a frissítés. Tekintettel arra, hogy itt szépen le van írva, nem írom le még egyszer. Inkább arra térek ki, hogy miért érdemes frissíteni:
    A gyári ROM jó, de közel sem lehet kiaknázni a telefonban rejlő lehetőségeket. A ROM frissítéssel a telefon SOKAT javul, sokkal gyorsabb lesz, gördülékenyebb minden. Érdemes tehát frissíteni, mivel tényleg nagy különbség van a gyári ROM és a legújabb ROM között.
    Figyelem! ROM frissítés során törlődik minden adat, ezért célszerű előtte lementeni. Erre tökéletes a Titanium Backup nevezetű ingyenes program.
    Az APN beállítások itt találhatók:
    - T-Mobile
    - Telenor
    - Vodafone

    *KIES: a Samsung gyári programja, olyan, mint például a Nokia PC Suite, vagy manapság az Ovi, leszámítva hogy nagyjából semmire sem jó/kell. Minden megoldható nélküle, egyedül a hivatalos módon történő frissítés nem.

    A telefon optimalizálása:
    Fentiekből következik, hogy a telefonra (mely bár alap rommal is jó) ráfér az optimalizálás. Én a következő triumvirátust ajánlom:
    - ROM: JM8 (vagy JM5)
    - Lagfix: RyanZA, esetleg Voodoo LagFix (ezzekkel további gyorsulás érhető el)
    - Optimalizáló: Advanced Task Cleaner Pro*.

    *Az Advanced Task Cleaner Pro ingyenes program, amivel a futó alkalmazásokat lehet kilőni, mellyel megakadályozható a telefon esetleges belassulása, illetve nem utolsó sorban az akkumulátor üzemidejét is hosszabbítja. Az Androidban nem lehet máshogy bezárni a programokat. (Az operációs rendszer magától bezárja őket, de nem hatékony). A beállítása nem nehéz, de leginkább tapasztalattól függ, attól hogy ki mit mennyiszer is használ. A programban beállítható kétféle mód: autokill list és ignore list
    1. a képernyő kikapcsolásakor záródjon be program
    2. 1-5-10-30-60 perc inaktivitás után múlva záródjon be a program
    Beállítható hogy bizonyos programokat sose zárjon be (ignore list), ilyenek például a rendszer alkalmazások, amiket felesleges kilőni, egyből újraindulnak.
    Egyén függő hogy ki hogy állítja be. Aki sokat internetezik annak nem célszerű például azt beállítania, hogy 1 perc után kapcsoljon ki böngésző, mert ha vissza akar lépni, akkor újra írhatja be az internet címet. Célszerű megadni mondjuk hogy 5-10 perc után kapcsolja ki. Ugyanakkor felesleges beállítani, hogy például a beállítások menü vagy a játék sokáig aktív legyen a háttérben, ezeket lehet tenni 1 percre, vagy "screen off"-ra, stb-stb.
    A programmal 1 kattintással bezárható minden háttérben futó alkalmazás, ami eszi az erőforrásokat. Ehhez a következőket kell tenni: Megnyitod az Advanced Task Cleaner Pro-t, majd „menü -> preference -> widget press action”. Kiválasztod, hogy „kill all running tasks”. A kitett widgetre kattintva minden futó program bezáródik (kivéve, amik az ignore listán vannak).

    Hasznos oldalak:
    PDA Fan Club
    XDA
    Appbrain
    andro-id.info

    Szerviz kódok:
    *#1234# Rom verzió
    * # 0 * # Teszt (LCD, kamera, szenzorok, hangszóró, ...stb)
    * # * # 4636 # * # * Telefon, akkumulátor adatok, használati statisztikák
    * # * # 8255 # * # * GTalk Service Monitor
    * # * # 7594 # * # * Engedélyezni lehet a kikapcsolást az End Call gomb nyomva tartására
    * # 197328640 # Szervizmód
    További szervizkódok

    Frequently Asked Questions

    Mi az az Android, milyen fajtái vannak?
    A Google által fejlesztett nyílt operációs rendszer. Itt elolvashatod az Android fejlődéstörténetét.

    A ROM frissítés garanciavesztéssel jár?
    Amennyiben a KIES-el frissítesz, nem veszted el a garanciát. Odinnal történő frissítésnél sem feltétlenül, ha nem rontod el. Viszont a kérdésre addig nincs biztos válasz, amíg nincs precedens.

    Tönkre mehet a telefon ROM frissítés közben?
    Nem, ha jól csinálod. Amíg a download mode (hangerő szabályozó le, home gomb és a bekapcsoló gomb egyszerre történő megnyomásával jön elő) és a recovery mode (hangerő szabályozó fel, home gomb és a bekapcsoló gomb egyszerre történő megnyomásával jön elő) bejön, nincs különösebb gond.

    ROM frissítéshez kell a telefont ROOT-olni?
    Nem kell rootolni.

    Hogyan kell frissíteni a ROM-ot?
    A PDA Fan Club oldalán több verzió is le van írva, de fontos ROM frissítés előtt az adatok lementése, mert minden törlődni fog. A fentebb már említett Titanium Backup (Marketből letölthető) illetve a most linkelt oldalon lévő Clockwork recovery erre tökéletesen alkalmas. ROM frissítés után (és akár előtte is) célszerű elvégezni a wipe data/factory resetet és a wipe partitiont, ami a recovery menüből (hangerő fel + Home gomb + bekapcsoló gomb egyszerre) érhető el.
    ROM frissítés videó 1-2. rész
    ROM frissítés videó 3. rész
    Frissítés Kies programmal:
    A telefonon bemész a „beállítások-> névjegy -> USB beállításokba”, kiválasztod a Samsung Kiest. Csatlakoztatod a telefont a számítógéphez, miután felismerte a program a telefont, rákattintasz a frissítésre. Ha van elérhető frissítés, akkor már mehet is a frissítés. Amennyiben biztos vagy benne, hogy van újabb frissítés, de a KIES szerint nem, akkor próbáld meg atest mode-ot.

    Nem tudom download illetve recovery módba tenni a telefont, mi a teendő?
    Ez mint nemrég kiderült, nem hiba, hanem telefon függő. Itt a megoldás.

    Mi az a ROOT és a rootolásnak mik az előnyei/hátrányai?
    Az alábbi linken megtalálod a választ.

    Hol tudom megnézni, hogy jelenleg milyen ROM érhető el a készülékhez?
    Samfirmware (ingyenes regisztráció szükséges hozzá)

    Pontatlan a GPS, hogy lehet orvosolni?
    Először is lépj be a GPS beállításokba (*#*#1472365#*#*), majd kövesd az itt leírtakat. Próbálkozhatsz ezzel is, de a Froyo érkezéséig érdemi javulás nem várható ezektől sem. A Samsung a twitter oldalán megerősítette, hogy készítik a javítást.

    Android Marketen (legálisan) elérhetőek a fizetős programok?
    Jelenleg még nem, csak az ingyeneseket lehet hazánkban elérni.

    Mennyire módosítható a TouchWiz3? (alap Samsung kezelőfelület)
    Teljesen megváltoztatható. Vannak különböző programok, amikkel egy az egyben eltüntethető. llyen például a LauncherPro.

    Nem csatlakozik a KIES, mi a teendő?
    Tedd fel a driver packet. Csak akkor működik a KIES, ha az alap Home (TouchWiz3) aktív. Ha fent van a launcerpro vagy hasonló Home módosító program, akkor a Home Switcher programmal válaszd ki a TW3-at, majd utána csatlakoztasd a telefont a géphez. Viszont előtte feltétlenül nézd meg a „beállítások-> névjegy -> USB beállításokat” hogy ott a Samsung Kies van-e kiválasztva.

    Hogy tudok legegyszerűbben a telefonra másolni a számítógépről?
    A telefonon bemész a „beállítások-> névjegy -> USB beállítások”-ba, kiválasztod a háttértárat, majd „beállítások -> alkalmazások -> fejlesztés” menü, bepipálod az „USB-hibakeresést”. Ezután összedugod a telefont a PC-vel, a kezeddel „lehúzod” a telefonon a fenti információs sávot. Rákattintasz az „USB csatlakoztatva” menüre, majd a „Csatolás”-ra. Ha ez megvan, akkor már a PC úgy látja a telefont, mint egy memória kártyát. innentől egy egyszerű total commanderrel másolhatsz rá. Előfordul(hat) hogy ezek után sem látja a gép megfelelően a telefont. Ezt a driver packet tedd fel, ne amit a Kies akar telepíteni, illetve ne legyen USB hosszabbító (nekem azzal nem látta). Ha ezután sem jó, újra kell indítani a gépet, esetleg másik USB-be kell dugni a telefont.

    Hogyan tudok programokat telepíteni a telefonra?
    A telefonra „.apk” (Android Package)kiterjesztésű programokat lehet telepíteni. A letöltött programokat felmásolod a telefon memóriakártyájára. Ezt követően a Galaxy S saját beépített fájl kezelőjével („Saját fájl” névre hallgat) betallózod, rákattintasz és már telepíti is. A „Saját fájl” helyett érdemes az Astro programot használni, sokkal jobb.
    Programok telepíthetők a Marketről is (hazánkban csak ingyenesek érhetők el), vagy az Apbrain.com-ról, ami gyakorlatilag a Marketet teszik SOKKAL felhasználóbarátabbá. Érdemes ezt használni. Csak egy példa: Appbrainről telepíted a programokat, de elfelejtesz ROM frissítés előtt mentést csinálni. Az Apbrain megjegyzi mik voltak fent és nem kell újra kikeresni őket, 1 kattintással mind újra feltelepíthető. Továbbá láthatod, hogy ki milyen programot telepített fel, miket használ, feltéve, ha engedélyezi ezt a másik fél.

    Hogyan tudok programokat eltávolítani a telefonról?
    A telefonon belül „beállítások -> alkalmazások -> alkalmazások kezelése. Rányomsz arra, amit el szeretnél távolítani. Nagyon hasznos az appbrain-en lévő Uninstaller program is.

    Gyári programokat el tudok távolítani?
    Igen, a következő három program bármelyikével: Stock App Removal, SGS Tools és Root Explorer. Olyat sose távolíts el, amiről nem tudod biztosan, hogy mi. Hiszen ha véletlenül fontos rendszerprogramot törölsz, majd nem kapcsol be a telefon, ne csodálkozz. Az oldalon van hivatkozás a biztonsággal eltávolítható programokról is, de itt is találhatsz. A root explorer fizetős (!), ráadásul előtte rootolni kell a telefont. A másik két program ingyenes, és nem kell hozzá root sem.

    Kikapcsolt állapotban ébreszt a telefon?
    Nem.

    Miért merül le olyan gyorsan a telefonom?
    Nincs optimalizálva, sok (felesleges) program fut a háttérben. Fentebb olvasható, hogy lehet ezt megakadályozni. Egy példa: A World War című játék adott esetben 20-40% (!) processzor használatot generál, és ha folyamatosan fut, az akku rendkívül gyorsan merül. Ez nagyjából igaz az összes programra, ha nem kell, le kell lőni. Este érdemes repülő módba tenni a telefont, azzal további százalékokat lehet nyerni, esetleg ki lehet kapcsolni az internet adatforgalmat (pl.: APNDroid vagy Quick Settings). Okos telefon lévén folyamatosan szinkronizál, mindig frissít valamit. Akinek nem fontos, hogy 10 percenként frissüljön a twitter, facebook stb, érdemes beállítani, hogy ritkábban frissítsen.

    Egy töltéssel mennyit bír az akkumulátor?
    1 napot biztosan, feltéve, ha nem nyomkodod folyamatosan. Pár töltés után fogja elérni az akkumulátor a maximális kapacitását, be kell „járódnia”. Nincs szükség az úgynevezett "formázásra", amit a korábban használatos nikkel-bázisú akkumulátoroknál végre kellett hajtanunk. Az első töltés semmiben nem különbözik az ötödiktől, vagy akár az ötvenediktől. A forgalmazók azt tanácsolják, hogy első alkalommal töltsük az akkumulátort 8 órán át, de ez a tévhit még a nikkeles időkből maradt fenn. A töltő 3-4 óra után automatikusan kikapcsol a benne lévő túltöltés védelem miatt.

    Forgalom korlátos a mobilnetem, hogy tudom leellenőrizni, hogy mennyit használtam eddig?
    A 3G Watchdog nevű program az egyik legjobb. Rengeteg beállítási lehetőség van benne.

    Rá lehet tenni a telefonra a HTC Sense felületét?
    Nem. Ugyanakkor a LauncherPro Plus program Sense felületet varázsol a telefonra. A videó már régi, azóta a program is bővült: people, bookmarks, naptár, üzenet, twitter, facebook. A Beautiful Widgets programmal Sense stílusú óra és időjárást lehet beállítani.

    Milyen navigációs programok használhatók a telefonhoz?
    Motonav, Navigon, Ndrive.

    Milyen a beépített GPS a telefonban?
    Nehéz lenne egyszerűen megválaszolni, inkább olvasd el.

    Milyen minőségben rögzít videót a telefon?
    HD-ban rögzít videókat a telefon, egészen pontosan 720p minőségben és 30 képkocka/másodperc sebességgel.
    - Red Bull teszt videó
    - Éjszakai teszt videó
    További videók itt, illetve a youtubeon ezer számra.

    Miért nincs a fényképezőhöz villanó?
    Azért, mert akkor elmondhatnánk, hogy kompromisszumok nélkül használható telefon. Kellett bele hiba is :)

    Melyik a jobb telefon: Samsung Galaxy S vagy az iPhone4?
    Ezt a kérdést ne tedd fel a fórumon, ha jót akarsz. A választ mindenki tudja: kinek a pap…

  • mex77

    tag

    válasz tariattila #9729 üzenetére

    Látom te is kis türelmetlen vagy.
    Nem bírtad megvárni a hivatalosat, mi? :DDD

  • ForRedGlory

    félisten

    Újabb verzió, kicsit bővítve. FAQ utolsó előtti kérdését olvassátok el feltétlenül ;]

    SAMSUNG GALAXY S

    A világ és ami mögötte van

    Rövid ismertető:
    A Samsung Galaxy S a Samsung legújabb telefonja, melyen jelenleg az Android 2.1-es operációs rendszer fut, de hamarosan a Froyo (2.2) is érkezik rá, amelytől jelentős gyorsulást vár mindenki. A telefonról a mobilarénán is olvasható teszt, ami itt érhető el. A jelenleg kapható legjobb Androidos telefon, mely paramétereit tekintve is sok mindenben első.
    Kétféle "kiszerelésben" kapható: függetlenül és szolgáltatótól (T-Mobile, Telenor) is vásárolható. A telefonhoz 1 év gyári garancia jár, ami a Samsung oldalán beregisztrálva 2 hónappal kibővíthető. A T-Mobile további egy év korlátozott garanciát biztosít. A független és a szolgáltatói telefonok között lényeges különbség nincs, egyik szolgáltató sem nyúlt bele túlságosan a telefon lelkébe, mindössze pár csengőhang, előre beállított APN, weboldalak, könyvjelezők különböztetik meg a gyári független telefontól. Szerencsére a ROM frissítés is ugyanúgy működik, a frissítés menete nem változik egyik esetben sem. Erről később.
    Első bekapcsolás után az Androidban még járatlan felhasználók könnyedén elveszhetnek a beállítások között, ezért a felhasználói kézikönyvet mindenféleképpen javasolt elolvasni. Nem véletlenül 128 oldal, és ezek tényleg csak az alapok. Azért is érdemes ezt forgatni, mert a telefon dobozában rejtélyes okok miatt ez az "apróság" nem található meg. Amennyiben valaki szórakozva akar ismerkedni a telefonnal, akkor ajánlom a galaxys.samsung.hu oldalát, ezeket a videókat, vagy az interaktív bemutatót.

    ROM frissítés:
    A frissítésnek két lehetséges módja van: hivatalos (KIES*), és nem hivatalos (Odin). Mindenek előtt, ahhoz hogy bármit is tudjunk kezdeni a telefonnal, fel kell tenni ezt a driver packet (WinXP és Win7hez is).
    Miután ez megvan, akkor jöhet a frissítés. Tekintettel arra, hogy itt szépen le van írva, nem írom le még egyszer. Inkább arra térek ki, hogy miért érdemes frissíteni:
    A gyári ROM jó, de közel sem lehet kiaknázni a telefonban rejlő lehetőségeket. A ROM frissítéssel a telefon SOKAT javul, sokkal gyorsabb lesz, gördülékenyebb minden. Érdemes tehát frissíteni, mivel tényleg nagy különbség van a gyári ROM és a legújabb ROM között.
    Figyelem! ROM frissítés során törlődik minden adat, ezért célszerű előtte lementeni. Erre tökéletes a Titanium Backup nevezetű ingyenes program.
    Az APN beállítások itt találhatók:
    - T-Mobile
    - Telenor
    - Vodafone

    *KIES: a Samsung gyári programja, olyan, mint például a Nokia PC Suite, vagy manapság az Ovi, leszámítva hogy nagyjából semmire sem jó/kell. Minden megoldható nélküle, egyedül a hivatalos módon történő frissítés nem.

    A telefon optimalizálása:
    Fentiekből következik, hogy a telefonra (mely bár alap rommal is jó) ráfér az optimalizálás. Én a következő triumvirátust ajánlom:
    - ROM: JM8 (vagy JM5)
    - Lagfix: RyanZA, esetleg Voodoo LagFix (ezzekkel további gyorsulás érhető el)
    - Optimalizáló: Advanced Task Cleaner Pro*.

    *Az Advanced Task Cleaner Pro ingyenes program, amivel a futó alkalmazásokat lehet kilőni, mellyel megakadályozható a telefon esetleges belassulása, illetve nem utolsó sorban az akkumulátor üzemidejét is hosszabbítja. Az Androidban nem lehet máshogy bezárni a programokat. (Az operációs rendszer magától bezárja őket, de nem hatékony). A beállítása nem nehéz, de leginkább tapasztalattól függ, attól hogy ki mit mennyiszer is használ. A programban beállítható kétféle mód: autokill list és ignore list
    1. a képernyő kikapcsolásakor záródjon be program
    2. 1-5-10-30-60 perc inaktivitás után múlva záródjon be a program
    Beállítható hogy bizonyos programokat sose zárjon be (ignore list), ilyenek például a rendszer alkalmazások, amiket felesleges kilőni, egyből újraindulnak.
    Egyén függő hogy ki hogy állítja be. Aki sokat internetezik annak nem célszerű például azt beállítania, hogy 1 perc után kapcsoljon ki böngésző, mert ha vissza akar lépni, akkor újra írhatja be az internet címet. Célszerű megadni mondjuk hogy 5-10 perc után kapcsolja ki. Ugyanakkor felesleges beállítani, hogy például a beállítások menü vagy a játék sokáig aktív legyen a háttérben, ezeket lehet tenni 1 percre, vagy "screen off"-ra, stb-stb.
    A programmal 1 kattintással bezárható minden háttérben futó alkalmazás, ami eszi az erőforrásokat. Ehhez a következőket kell tenni: Megnyitod az Advanced Task Cleaner Pro-t, majd „menü -> preference -> widget press action”. Kiválasztod, hogy „kill all running tasks”. A képernyőre kitett widgetre kattintva minden futó program bezáródik (kivéve, amik az ignore listán vannak).

    Hasznos oldalak:
    PDA Fan Club
    XDA
    Appbrain
    andro-id.info

    Szerviz kódok:
    *#1234# Rom verzió
    * # 0 * # Teszt (LCD, kamera, szenzorok, hangszóró, ...stb)
    * # * # 4636 # * # * Telefon, akkumulátor adatok, használati statisztikák
    * # * # 8255 # * # * GTalk Service Monitor
    * # * # 7594 # * # * Engedélyezni lehet a kikapcsolást az End Call gomb nyomva tartására
    * # 197328640 # Szervizmód
    További szervizkódok

    Frequently Asked Questions

    Mi az az Android, milyen fajtái vannak?
    A Google által fejlesztett nyílt operációs rendszer. Itt elolvashatod az Android fejlődéstörténetét.

    A ROM frissítés garanciavesztéssel jár?
    Amennyiben a KIES-el frissítesz, nem veszted el a garanciát. Odinnal történő frissítésnél sem feltétlenül, ha nem rontod el. Viszont a kérdésre addig nincs biztos válasz, amíg nincs precedens.

    Tönkre mehet a telefon ROM frissítés közben?
    Nem, ha jól csinálod. Amíg a download mode (hangerő szabályozó le, home gomb és a bekapcsoló gomb egyszerre történő megnyomásával jön elő) és a recovery mode (hangerő szabályozó fel, home gomb és a bekapcsoló gomb egyszerre történő megnyomásával jön elő) bejön, nincs különösebb gond.

    ROM frissítéshez kell a telefont ROOT-olni?
    Nem kell rootolni.

    Hogyan kell frissíteni a ROM-ot?
    A PDA Fan Club oldalán több verzió is le van írva, de fontos ROM frissítés előtt az adatok lementése, mert minden törlődni fog. A fentebb már említett Titanium Backup (Marketből letölthető) illetve a most linkelt oldalon lévő Clockwork recovery erre tökéletesen alkalmas. ROM frissítés után (és akár előtte is) célszerű elvégezni a wipe data/factory resetet és a wipe partitiont, ami a recovery menüből (hangerő fel + Home gomb + bekapcsoló gomb egyszerre) érhető el.
    ROM frissítés videó 1-2. rész
    ROM frissítés videó 3. rész
    Frissítés Kies programmal:
    A telefonon bemész a „beállítások-> névjegy -> USB beállításokba”, kiválasztod a Samsung Kiest. Csatlakoztatod a telefont a számítógéphez, miután felismerte a program a telefont, rákattintasz a frissítésre. Ha van elérhető frissítés, akkor már mehet is a frissítés. Amennyiben biztos vagy benne, hogy van újabb frissítés, de a KIES szerint nem, akkor próbáld meg atest mode-ot.

    Nem tudom download illetve recovery módba tenni a telefont, mi a teendő?
    Ez mint nemrég kiderült, nem hiba, hanem telefon függő. Itt a megoldás.

    Mi az a ROOT és a rootolásnak mik az előnyei/hátrányai?
    Az alábbi linken megtalálod a választ.

    Hol tudom megnézni, hogy jelenleg milyen ROM érhető el a készülékhez?
    Samfirmware (ingyenes regisztráció szükséges hozzá)

    Pontatlan a GPS, hogy lehet orvosolni?
    Először is lépj be a GPS beállításokba (*#*#1472365#*#*), majd kövesd az itt leírtakat. Próbálkozhatsz ezzel is, de a Froyo érkezéséig érdemi javulás nem várható ezektől sem. A Samsung a twitter oldalán megerősítette, hogy készítik a javítást.

    Android Marketen (legálisan) elérhetőek a fizetős programok?
    Jelenleg még nem, csak az ingyeneseket lehet hazánkban elérni.

    Mennyire módosítható a TouchWiz3? (alap Samsung kezelőfelület)
    Teljesen megváltoztatható. Vannak különböző programok, amikkel egy az egyben eltüntethető. llyen például a LauncherPro.

    Nem csatlakozik a KIES, mi a teendő?
    Tedd fel a driver packet. Csak akkor működik a KIES, ha az alap Home (TouchWiz3) aktív. Ha fent van a launcerpro vagy hasonló Home módosító program, akkor a Home Switcher programmal válaszd ki a TW3-at, majd utána csatlakoztasd a telefont a géphez. Viszont előtte feltétlenül nézd meg a „beállítások-> névjegy -> USB beállításokat” hogy ott a Samsung Kies van-e kiválasztva.

    Hogy tudok legegyszerűbben a telefonra másolni a számítógépről?
    A telefonon bemész a „beállítások-> névjegy -> USB beállítások”-ba, kiválasztod a háttértárat, majd „beállítások -> alkalmazások -> fejlesztés” menü, bepipálod az „USB-hibakeresést”. Ezután összedugod a telefont a PC-vel, a kezeddel „lehúzod” a telefonon a fenti információs sávot. Rákattintasz az „USB csatlakoztatva” menüre, majd a „Csatolás”-ra. Ha ez megvan, akkor már a PC úgy látja a telefont, mint egy memória kártyát. innentől egy egyszerű total commanderrel másolhatsz rá. Előfordul(hat) hogy ezek után sem látja a gép megfelelően a telefont. Ezt a driver packet tedd fel, ne amit a Kies akar telepíteni, illetve ne legyen USB hosszabbító (nekem azzal nem látta). Ha ezután sem jó, újra kell indítani a gépet, esetleg másik USB-be kell dugni a telefont.

    Hogyan tudok programokat telepíteni a telefonra?
    A telefonra „.apk” (Android Package)kiterjesztésű programokat lehet telepíteni. A letöltött programokat felmásolod a telefon memóriakártyájára. Ezt követően a Galaxy S saját beépített fájl kezelőjével („Saját fájl” névre hallgat) betallózod, rákattintasz és már telepíti is. A „Saját fájl” helyett érdemes az Astro programot használni, sokkal jobb.
    Programok telepíthetők a Marketről is (hazánkban csak ingyenesek érhetők el), vagy az Apbrain.com-ról, ami gyakorlatilag a Marketet teszik SOKKAL felhasználóbarátabbá. Érdemes ezt használni. Csak egy példa: Appbrainről telepíted a programokat, de elfelejtesz ROM frissítés előtt mentést csinálni. Az Apbrain megjegyzi mik voltak fent és nem kell újra kikeresni őket, 1 kattintással mind újra feltelepíthető. Továbbá láthatod, hogy ki milyen programot telepített fel, miket használ, feltéve, ha engedélyezi ezt a másik fél.

    Hogyan tudok programokat eltávolítani a telefonról?
    A telefonon belül „beállítások -> alkalmazások -> alkalmazások kezelése. Rányomsz arra, amit el szeretnél távolítani. Nagyon hasznos az appbrain-en lévő Uninstaller program is.

    Gyári programokat el tudok távolítani?
    Igen, a következő három program bármelyikével: Stock App Removal, SGS Tools és Root Explorer. Olyat sose távolíts el, amiről nem tudod biztosan, hogy mi. Hiszen ha véletlenül fontos rendszerprogramot törölsz, majd nem kapcsol be a telefon, ne csodálkozz. Az oldalon van hivatkozás a biztonsággal eltávolítható programokról is, de itt is találhatsz. A root explorer fizetős (!), ráadásul előtte rootolni kell a telefont. A másik két program ingyenes, és nem kell hozzá root sem.

    Kikapcsolt állapotban ébreszt a telefon?
    Nem.

    Miért merül le olyan gyorsan a telefonom?
    Nincs optimalizálva, sok (felesleges) program fut a háttérben. Fentebb olvasható, hogy lehet ezt megakadályozni. Egy példa: A World War című játék adott esetben 20-40% (!) processzor használatot generál, és ha folyamatosan fut, az akku rendkívül gyorsan merül. Ez nagyjából igaz az összes programra, ha nem kell, le kell lőni. Este érdemes repülő módba tenni a telefont, azzal további százalékokat lehet nyerni, esetleg ki lehet kapcsolni az internet adatforgalmat (pl.: APNDroid vagy Quick Settings). Okos telefon lévén folyamatosan szinkronizál, mindig frissít valamit. Akinek nem fontos, hogy 10 percenként frissüljön a twitter, facebook stb, érdemes beállítani, hogy ritkábban frissítsen.

    Egy töltéssel mennyit bír az akkumulátor?
    1 napot biztosan, feltéve, ha nem nyomkodod folyamatosan. Pár töltés után fogja elérni az akkumulátor a maximális kapacitását, be kell „járódnia”. Nincs szükség az úgynevezett "formázásra", amit a korábban használatos nikkel-bázisú akkumulátoroknál végre kellett hajtanunk. Az első töltés semmiben nem különbözik az ötödiktől, vagy akár az ötvenediktől. A forgalmazók azt tanácsolják, hogy első alkalommal töltsük az akkumulátort 8 órán át, de ez a tévhit még a nikkeles időkből maradt fenn. A töltő 3-4 óra után automatikusan kikapcsol a benne lévő túltöltés védelem miatt.

    Forgalom korlátos a mobilnetem, hogy tudom leellenőrizni, hogy mennyit használtam eddig?
    A 3G Watchdog nevű program az egyik legjobb. Rengeteg beállítási lehetőség van benne.

    Rá lehet tenni a telefonra a HTC Sense felületét?
    Nem. Ugyanakkor a LauncherPro Plus program Sense felületet varázsol a telefonra. A videó már régi, azóta a program is bővült: people, bookmarks, naptár, üzenet, twitter, facebook. A Beautiful Widgets programmal Sense stílusú óra és időjárást lehet beállítani.

    Milyen navigációs programok használhatók a telefonhoz?
    Motonav, Navigon, Ndrive.

    Milyen a beépített GPS a telefonban?
    Nehéz lenne egyszerűen megválaszolni, inkább olvasd el.

    Milyen minőségben rögzít videót a telefon?
    HD-ban rögzít videókat a telefon, egészen pontosan 720p minőségben és 30 képkocka/másodperc sebességgel.
    - Red Bull teszt videó
    - Éjszakai teszt videó
    További videók itt, illetve a youtubeon ezer számra.

    Miért nincs a fényképezőhöz villanó?
    Azért, mert akkor elmondhatnánk, hogy kompromisszumok nélkül használható telefon. Kellett bele hiba is :)

    Melyik a jobb telefon: Samsung Galaxy S vagy az iPhone4?
    Ezt a kérdést ne tedd fel a fórumon, ha jót akarsz. A választ mindenki tudja: kinek a pap…

  • sztrogoff19

    tag

    válasz #94793216 #9730 üzenetére

    Köszönöm tariattilának és ForRedGlorynak a segítséget :R :R

    Valamit bohóckodtam itt és úgy néz ki, sikerült némi helyet felszabadítani (a törlés ellenére ottmaradó progik nekem is megvoltak :DDD )

    Morituri Te Salutant

  • g0dl

    addikt

    A legördülő infó ablakban (ahol ki-be lehet kapcsolni a WIFI-t GPS-t stb, hogy a csendes/néma az miért rezgés az egy másik kérdés)
    Az van írva nálam
    H pannon (igen még pannon, de nem ez gond)
    Folyamatban

    De, kérdem én, mi van folyamatban? Ez nem törölhető üzenet.

    [ Szerkesztve ]

  • ForRedGlory

    félisten

    válasz g0dl #9735 üzenetére

    Tudsz róla print screent csinálni? Nem tudom elképzelni :)
    Szerintem nincs jelentősége csak annyi lehet, hogy HSDPA területen vagy.

  • compi.hu

    senior tag

    válasz ForRedGlory #9733 üzenetére

    Miért nincs a fényképezőhöz villanó?
    Azért, mert akkor elmondhatnánk, hogy kompromisszumok nélkül használható telefon. Kellett bele hiba is

    Francokat. A hiba az a nem kicsit elcseszett GPS modul. Villano az azert nincs rajta mert:

    a. Ugysem enne lof@szt sem (tobbszor ramtort mar a rohogogorcs a citadellarol a varost fotozo eszkombajnok vakuvillogtatasan pl) De most komolyan, egy atlagos kompakt kameraba epitett rendes villanofenyes vaku is kb 4m-ig er valamit. Mire jo akkor egy szerencsetlen feher led? A zseblampa funkciora meg ott van 800x480 db feher led a masik oldalon ha kell.

    b. A fejlesztoi laborban mindig vilagos volt es senkinek nem hianyzott.

    amugy meg szerintem egyszeruen nem maradt mar hely neki a PCB-n

    [ Szerkesztve ]

  • Begi

    senior tag

    válasz ForRedGlory #9733 üzenetére

    Hatalmas gratula :R

    Nekem még ezzel lenne bajom az USB-s témakörbe. Lehet hogy szörszál hasogatás, de valaki irta hogy nála nem működött igy:
    majd „beállítások -> alkalmazások -> fejlesztés” menü, bepipálod az „USB-hibakeresést”.
    Ez nem kell ahhoz hogy USB háttértárként lássa a PC a telót. Elég az eleje.

  • g0dl

    addikt

    válasz ForRedGlory #9736 üzenetére

    Csak olyan programot találtam, ami root-olt telefonról tud screenshotot készíteni.

  • sztrogoff19

    tag

    válasz compi.hu #9737 üzenetére

    Elcseszett GPS modul ?

    Olvastam már, hogy több SGS tulaj nem tudja rendeletetésének megfelelően használni a GPS-t. Nos, egyszer már írtam róla, hogy nekem működik úgy ahogy kell. Nem azt mondom, hogy nincs vele gond, de pl. az enyém van olyan pontos, mint a Navon N470-es navim. A jelet rendesen fogja és tartja is. A térkép "ingyen" volt így arra sem panaszkodhatom, de ha kijön az erre a nagyfelbontású kijelzőre optimalizált Igo MyWay, akkor arra azért befizetek.
    Készítettem vele Mytraks-es nyomkövetését is, szerintem az is jó volt, a térképet nehezen akarja ráilleszteni, de azt a google számlájára írom.

    Azt elhiszem, hogy aki a munkájához használná a GPS-t akkor bizony fontos, de nekem mint mezei használónak ez is elég amit tud. Ami probléma lehet a GPS nap mint nap használóknak, hogy - legjobb tudomásom szerint - a TMC nem működik még rendesen kis hazánkban.

    Morituri Te Salutant

  • ForRedGlory

    félisten

    válasz g0dl #9739 üzenetére

    Ahh, most tegyem bele FAQ-ba a megoldást? :D

    Begi: nem tudom, nm próbáltam hogy csak azt állítom, de mindjárt megnézem, és kijavítom, ha tényleg elég a "fele". :)

    compi.hu: nyugi, viccnek szántam ;]
    De tegyük fel, a GPS-t javítják (fogják is, semmi kétségem), akkor nem nagyon lehet belekötni. Marad a Vaku és a kékes kijelző (mondjuk az nekem akkor se kék, de szar a látásom ezek szerint)
    Kékes kijelzőre van megoldás: Voodoo Color, ami eléggé impozáns, valaki tesztelhetné, akkor menne FAQ-ba. Én nem akarom, mert most frissítettem ROM-ot, nincs kedvem szórakozni vele.
    Márpedig így a 3 hibából (Vaku, kékes háttér és GPS) egyedül a Vaku maradt. Vagyis a válasz helyt álló :D

    [ Szerkesztve ]

  • Begi

    senior tag

    válasz compi.hu #9737 üzenetére

    Nem rossz az a villano. Anno az SE K750i-n lévőt rengeteget használtam. Fókuszáltabb fényt ad, mint egy 4"-os kijelző:), könnyebb megtalálni vele bármit is. És nem elhanyagolható az a tény sem, hogy ha sötétben sétálsz a Margit sziget ki nem világitott részén, akkor jól jön:)

  • tariattila

    veterán

    válasz g0dl #9739 üzenetére

    amint felrakod a froyot nem is lesz rá szükséged...
    visszanyíl+home és már kész is...

    F_R_G: masszív riszpekt a fakuért mindenki nevében...(lesz mit törölni a modiknak... :DDD )
    voodoo color-t teszteltem...még csak 2.1-en és csak max fényerőn tudja a színkorrekciót...készítik a javítást ami a többi fokozatban is jó...
    egyébként tényleg fehérít valamit...és a többi színben is kevesebb az amoledes beütés...
    nekem mondjuk éppmindegy mind a kétféle szép :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • tariattila

    veterán

    válasz ForRedGlory #9745 üzenetére

    ez a javított FAQ? :))

    tetszik... minimalista, letisztult és átlátható...

  • ForRedGlory

    félisten

    válasz tariattila #9746 üzenetére

    Túl sok helyet foglalt, lassult tőle a fórum, ezért kicsit átszabtam itt-ott-amott :DDD

  • ForRedGlory

    félisten

    válasz Begi #9738 üzenetére

    Nem működik nekem, ha csak az elejét állítom be, muszáj a hibakeresést is pipálni hogy lássa a PC. Amikor nincs pipálva az usb hibakeresés, hibát dob fel a PC.

    Esetleg a FAQ-ba egy "tippek-Trükkök" rész?
    Pl az hogy az információs sávon felül az ujjunkat húzva a fényerő módosítható (feltéve ha nm automatikusan van)... Ha ilyenből lenne egy csokorra való, akkor lehetne írni FAQ-ba.

    [ Szerkesztve ]

  • compi.hu

    senior tag

    válasz sztrogoff19 #9740 üzenetére

    Olvastam már, hogy több SGS tulaj nem tudja rendeletetésének megfelelően használni a GPS-t.

    Na ez nalam pontosan megfelel az elcseszett GPS modul definiciojanak. Az XDAdeven vegzett felmeres szerint a velemenyt nyilvanito Galaxy S tulajok 56.37%-anak legalabbis idoszakosan minosithetetlen a GPS teljesitmenye (35.07%-nak folyamatosan)

    [ Szerkesztve ]

  • Bagan

    aktív tag

    válasz ForRedGlory #9687 üzenetére

    Kilövök mindent ahogyan mondtad, felugrik a szabad memória 190-220 megára egyből, de ha hosszan nyomom, ugyan úgy ott marad a futó alkalmazások. Legalább is az ikonok ott vannak, lehet hogy bugzik? De memória szabadul fel, szóval oké, nem?
    190-220 már jónak mondható?

Aktív témák