Új hozzászólás Aktív témák

  • Touch-ko

    őstag

    válasz GonziD #150 üzenetére

    `A méretarányok meg nem nagyon számítanak egy hamisításnál, szerintem ezzel is tisztában vagy ugyanúgy.`

    A Samsung ceg ugyvedei is pont a meretaranyt hoztak fel az iPad elleni perben. Bar biztosan ok is rosszul tudjak. :)

    `Na de, az egészet ráadásul nem is azért írtam mert olyan főben járó bűnnek tartom, tudom is hogy Jonathan Ive szereti Dieter Rams munkásságát, de azért olyankor kicsit kivagyok, amikor a nagy Apple fanok úgy vannak elszállva tőle, hogy milyen színvonalas formatervező, miközben másokat nem is ismernek. `

    Ivy eleg jo formatervezo, mert az Apple termekei kifejezetten szepek. Mivel Johnny Ivy-val nem beszeltem errol, igy nemtudom az O velemenyet. Viszont az mindenkeppen latszik, hogy a Shamesung lemasol mindent amit az Apple bemutat. Azzal a kulonbseggel, hogy mig az Apple egy uj eszkozt mutat be, (pl modern tablet-tudom, hogy elotte is voltak, de nem ilyenek) aztan a Samsungnak masolnia kell egy sajat tabletet.
    Ugyanez volt a Mac mininel is.
    A design szinte ugyanaz. Es itt nem mondhato el az, ami a BRAUN-Apple-nel, hogy mas kategoriaju termekek, itt nem, mert ugyanabba a kategoriaba tartoznak, ergo konkurens termekekrol beszelunk!

    `Azzal egyetértek, hogy ők használták ki ezt az ötletet a legjobban, mint ahogy az egérben is Jobs látta a fantáziát, de hogy van pofájuk belemenni ebbe a pereskedésbe, az már több mint undorító. `

    Szerintem meg az az undorito, amikor valaki evekig fejleszt valamit, majd bemutatja, es a konkurens ceg egybol lemasolja a termeket, es nehany honappal kesobb kidob egy szinte teljesen ugyanolyan kulsovel, dobozzal, design-al, de meg UI-el egy termeket...

    `amsung fannak se mondanám magam, de azért örülök hogy megtették ezt a lépést, hogy nem fizetnek licensz díjakat, hátha valaki helyre teszi kicsit az Apple-t.`

    Tehat jonak latod azt, hogy nem fizet az Apple-nek a samsung. A Microsoft fizet, a Samsung nem. Ezt nem csak TE gondolod igy. Anno emlekszel amikor arrol ment az Apple nem fizetett valamiert, es ment oldalakon keresztul az Apple fikazasa, szidasa, hogy `mocskos Apple,` stb.? Tehat ott az Apple volt a hibas, mert nem fizetett (amiert mar fizet licenz dijat), itt viszont szinten az Apple a hibas, mert licenz-et ker es a Samsung pedig tok artatlan, -meg sajnaljak is- mert nem fizet valamiert amiert kotelessege lenne fizetnie.

    Ezt hivjak kettos mercenek, es nem tul igazsagos. Latom ez nagyon sok embert itt egyaltalan nem zavar, es szerintuk MI vagyunk a fanboyok akik ezt le merik irni.

    Tok mindegy ki talalta ki, az Apple levedett valamit, amiert a Samsung nem akar fizetni. Egy masik konkurens ceg ugyanugy fizet erte, de a Samsung nem.

  • GonziD

    csendes tag

    válasz Touch-ko #153 üzenetére

    "A Samsung ceg ugyvedei is pont a meretaranyt hoztak fel az iPad elleni perben. "
    Tehát akkor most egyet értesz velük? Döntsd már el mit akarsz mondani...
    Itt szidod a Samsungot, de a méretarányos cáfolásomnál velük érvelsz? Akkor most szerinted ők sem másoltak? Hogy van ez?

    "az Apple termekei kifejezetten szepek"
    Ezt mindenki maga dönti el, én konkrétan az iMacen kívül nem vagyok oda semmilyen Apple cucc kinézetéért.

    "A design szinte ugyanaz"
    Jóhogy, mert egy téglalapról és egy kijelzőről beszélünk, ja meg egy gombról. A Gillette se perli a Wilkinsont, pedig tök ugyanolyanok a borotvák.

    "Szerintem meg az az undorito, amikor valaki evekig fejleszt valamit, majd bemutatja, es a konkurens ceg egybol lemasolja a termeket, es nehany honappal kesobb kidob egy szinte teljesen ugyanolyan kulsovel, dobozzal, design-al, de meg UI-el egy termeket"
    Dieter Rams szerinted 10 perc alatt hozta össze a termékeit? A kinézetet pedig feljebb leírtam. Ami meg az UI-t illeti, a Googlet kéne perelni, nemde?

    "ment oldalakon keresztul az Apple fikazasa, szidasa, hogy `mocskos Apple,` stb.?"
    És gondolom az Apple fanok meg védték, ugyanott járunk, mint ahol most vagyunk. És itt is lenne a lényeg, ha az Apple sem fizetett licenszet miért van pofája mástól kérni? A Samsung nem fizet, de nem is igazán olvastam, hogy valami hatalmas perbe belekezdett volna(ha van ilyen, akkor bocsi), persze most már ő is támadja az Applet, de nem ők kezdték.
    Amúgy meg a legtöbb 4g szabadalma a Samsungnak van, szóval hosszú távon az Apple szívja meg, de hát sokat akar a szarka...

  • Touch-ko

    őstag

    válasz GonziD #154 üzenetére

    REndben valaszolni fogok minden bekezdesre.

    "A Samsung ceg ugyvedei is pont a meretaranyt hoztak fel az iPad elleni perben. "
    `Tehát akkor most egyet értesz velük? Döntsd már el mit akarsz mondani...`

    -Mivel ha a Samsung ugyvedei megengedhettek maguknak azt, hogy a nyilvanvalot letagadjak (mikozben ok maguk is osszekevertek a termekeket), igy vettem a batorsagot es leirtam ugyanezt ide, ahol most sokak szerint egy radiorol masoltak a Mac-et.
    Ha ok megtehettek,(osszekevertek), hogy azonos kategoriaban par honapos csuszassal kimondjak a fenti mondatot, akkor en is megtehetem, hogy kimondjam, hogy az Apple nem a 40-50 eves radiorol (ami itt hangsulyozom NEM EGY KATEGORIA) maslta a MAc-et. Ha nem erzed a kulonbseget, akkor oszinten sajnallak:
    radio (40-50 evvel ezelottrol) es computer esete (2000-es evek masodik fele)
    VS iPad (2010) es Galaxy Tab (2011), vagy iPhone 3G (2009) Galaxy S (2010), vagy Mac Mini (2010) Chromebox (nehany honapja)...
    Te most szorakozol velem?

    "az Apple termekei kifejezetten szepek"
    Ezt mindenki maga dönti el, én konkrétan az iMacen kívül nem vagyok oda semmilyen Apple cucc kinézetéért.
    -Melyik iMac-re gondolsz? Gondolom az iPad, az iPod (10 eves vonalabol egyetlen egy sem tetszik?) az iPhone, Mini, MBA?

    "A design szinte ugyanaz"
    `Jóhogy, mert egy téglalapról és egy kijelzőről beszélünk, ja meg egy gombról. A Gillette se perli a Wilkinsont, pedig tök ugyanolyanok a borotvák.`

    Tehat itt nem baj, hogy a design ugyanaz. A kerdesem ugyanaz, mint fentebb:
    Ha a 40-50 eves radiora minimalisan hasonlit (ugyanabban a stilusban keszult) az szerinted gond, viszont megmagyarazod nekem a fent mondattal ama allitasod, hogy nincs mas forma amit fel lehetne hasznalni?
    Ezt most gondolom nem komolyan irtad :F

    "Szerintem meg az az undorito, amikor valaki evekig fejleszt valamit, majd bemutatja, es a konkurens ceg egybol lemasolja a termeket, es nehany honappal kesobb kidob egy szinte teljesen ugyanolyan kulsovel, dobozzal, design-al, de meg UI-el egy termeket"
    Dieter Rams szerinted 10 perc alatt hozta össze a termékeit?
    -Nem, de abban az idoben nem is masoltak egymasrol. Sot, nehany eve a Shamesung-nak voltk szep telefonjai, egyeni otletei,erdekes design-jai mara viszont fut az Apple utan...
    Viszont a doboz, a design de meg a boltban talahato ikonos dekoracio is az Apple boltjaiban volt megtalalhato nehany honappal a Samsung boltjainak dekoraioja elott.

    Ami meg az UI-t illeti, a Googlet kéne perelni, nemde?
    -Ezt is rosszul tudod, ugyanis a TW az Samsung... Mellesleg javaslom, hogy nezz meg egy Android GUI-t az iPhone bemutatasa elott, es a tenyleges verziot. Latsz valami erdekeset. Fogsz latni, ne izgulj:) Emiatt hivta Jobs `lopott termek`-nek az Androidot...

    "ment oldalakon keresztul az Apple fikazasa, szidasa, hogy `mocskos Apple,` stb.?"
    `És gondolom az Apple fanok meg védték, ugyanott járunk, mint ahol most vagyunk.`
    -Igen, de gondold vegig, mielott irsz:
    MEgjelenik egy Apple hir. A konkurens ceg neve nem is szerepel a cikkben, majd jon a sok Apple hater, es elkezdenek offolni, trollkodni. Mindezt teszik ugy, hogy elolvassak a cikket elotte. Konyorgom, ha nem szeretek valamit, sot, ha egyenesen utalom, vagy csak nem erdekel, akkor nem olvasom, es plane nem megyek oda szidni azt. Legyen az barmi. Sosem mentem meg pl: belyeg gyujtok honlapjara, vagy meleg oldalakra anyazni, mert egyszeruen nem erdekelnek.

    `És itt is lenne a lényeg, ha az Apple sem fizetett licenszet miért van pofája mástól kérni?`
    -Az Apple azota fizet, sot mint kiderul volt olyan eset amikor fizetett is elotte, vagy akart.
    Viszont itt jelen esetben a Shamesung szandeka teljes mertekben kizarhato, mivel visszautasitottak az Apple ajanlatat. Itt szinten latom a kettos mercet.
    Az Apple nem fizetett anno-- Az Apple szemet volt.
    A Samsung nem fizet-- Az Apple a szemet...
    Szoval, hogy is van ez??

    A Samsung nem fizet, de nem is igazán olvastam, hogy valami hatalmas perbe belekezdett volna(ha van ilyen, akkor bocsi), persze most már ő is támadja az Applet, de nem ők kezdték.

    -Nem ok kezdtek? Az Apple fel termek palettajanak lemasolasaval kezdodott az egesz.. Azota mar van iPhone, iPad, iPod Touch, MBA, Mac Mini, masolat. Bocsanat nem masolat (nem szeretitek ezt a szot) Olyan eszkozuk ami az Apple termeke utan jott ki, es megdobbentoen sok a hasonlosag. (tudom,tudom veletlen egybeesesek, termeszetesen az osszes az..)

    `Amúgy meg a legtöbb 4g szabadalma a Samsungnak van, szóval hosszú távon az Apple szívja meg, de hát sokat akar a szarka...`
    -Latod, pontosan, es ezek utan megy az anyazas, hogy a szemet Apple mindent leved..

    JAvaslom, ha nem tudsz epkezlab valaszokat irni, akkor inkabb ne is irj semmit. Tovabba megkerlek, hogy ne a szavaim kiforgatasabol alljon a valaszod!

  • Ricardo

    félisten

    Jut eszembe! Tudja valaki, hogy volt e pereskedés az ITT Nokia miatt? Hiszen az Apple használja a i kezdőbetűt a dolgaihoz :U

  • zooole

    senior tag

    válasz Touch-ko #155 üzenetére

    "Mivel ha a Samsung ugyvedei megengedhettek maguknak azt, hogy a nyilvanvalot letagadjak (mikozben ok maguk is osszekevertek a termekeket), igy vettem a batorsagot es leirtam ugyanezt ide, ahol most sokak szerint egy radiorol masoltak a Mac-et.
    Ha ok megtehettek,(osszekevertek), hogy azonos kategoriaban par honapos csuszassal kimondjak a fenti mondatot, akkor en is megtehetem, hogy kimondjam, hogy az Apple nem a 40-50 eves radiorol (ami itt hangsulyozom NEM EGY KATEGORIA) maslta a MAc-et."

    Te is végig tagadtad a nyilvánvalót, semmivel sem vagy jobb, mint a Samsung. Pontosan a Braun-os esetnél. ;)

    Tehat itt nem baj, hogy a design ugyanaz. A kerdesem ugyanaz, mint fentebb:
    Ha a 40-50 eves radiora minimalisan hasonlit (ugyanabban a stilusban keszult) az szerinted gond, viszont megmagyarazod nekem a fent mondattal ama allitasod, hogy nincs mas forma amit fel lehetne hasznalni?
    Ezt most gondolom nem komolyan irtad

    Tehát:

    1. A Braun termékekről nem szifont, vagy iPad-et másoltak. Azok azért egy kicsit mások voltak. Egy iMac, vagy iPod esetében van lehetőség értelmes dizájnt összerakni, míg egy iPhone vagy iPad-nél elég nehéz, hisz a praktikusság rovására menne, ha bonyolítanák a nagy üveg előlapot, lekerekített sarkakkal, szögletes kijelzővel. Két teljesen különböző dologról beszélünk. Design, mint olyan, iPad-ben nincs is. A home gomb talán és a hátlap a logóval. Ennyi.

    2. Olyan vicces, hogy jóformán fogalmad sincs, miről van szó. De tényleg. Szándékosan belerángatod a Samsungot, hogy mikor valami egyenes kérdésre kéne válaszolnod, tudj mellébeszélni. A Samu még most sem érdekel, végig arról volt szó, hogy a Braun-ról másolt az Apple. Ez pedig elég egyértelmű. Hogy a Samu mit csinált, az engem kicsit sem érdekel. Az viszont tény, hogy az Apple termékeinek designja copy.

    Gondolom erre is jön, az, hogy hogy merek én ilyet mondani?!!! Meg hogy a Samsung így meg úgy másolt.

    Szerintem kicsit szedd ösze a gondolataidat, mert már csak indulatból írsz. Gondold egy kicsit végig és a Samsung elleni utálatod tedd félre legalább addig, míg egyáltalán valahogy szóba jön. Amíg viszont nem róla van szó, ne emlegesd, mert semmi értelme ;)

  • GonziD

    csendes tag

    válasz Touch-ko #155 üzenetére

    "JAvaslom, ha nem tudsz epkezlab valaszokat irni, akkor inkabb ne is irj semmit. Tovabba megkerlek, hogy ne a szavaim kiforgatasabol alljon a valaszod!"

    Ja, én nem tudok épkézláb válaszoakt írni, ugyanazt szajkózod 4-5 kommenten keresztül, bármit ír az ember. Már az elején elmondtam hogy nem vagyok Samsung fan, szóval hiába támadod egyfolytába, nem fog érinteni a dolog, végig azt próbáltuk leírni, hogy ugyanazt tette az Apple, MÁSOLT. Remélem tisztában vagy a szóval, mert én már tényleg nem tudom mit nem értesz.
    És ne írd le még többször, hogy ők 40 éves terméket másoltak, felfogtuk, mindig leírod. Ja és azt állítod hogy az tök más... ugyanaz, másolás.

    Mivel a javaslatod kisértetiesen passzol hozzád, szerintem fogadd meg ! :W

    Ha nem írnál olyan dologokat, amik ellentétben állnak egymással, nem forgatnám ki a szavaid.

    "az Apple fel termek palettajanak lemasolasaval kezdodott az egesz.."
    még jóhogy a perről beszéltem, de hozd fel itt is a másolást :D :D akkor én meg megint felhozom hogy ők meg Braunról másoltak, te meg írd le hogy de azok 40 éves termékek voltak.

    Az Apple nem fizetett anno-- Az Apple szemet volt.
    A Samsung nem fizet-- Az Apple a szemet...
    Gondolom te meg mind a két esetben védted, tehát neked olyan mindegy mit csinál az Apple, neked minden esetben ők a jók. Én meg nem állítottam hogy anno szemetek voltak, szóval alapból tök fölöslegesen hozod fel, az Apple hatereknek meg jóhogy mindig szemetek lesznek, de ennek a fordítottja meg rád igaz.

    Értem én hogy Apple fan vagy, de elvakult ne legyél már lehetőleg.
    Biztos ismered ezt a videót:[link]
    kiemelten neked az ominózus mondatot, de alig várom hogy erre valami szaftos Samsung becsmérlést írj!

    "Te is végig tagadtad a nyilvánvalót, semmivel sem vagy jobb, mint a Samsung. Pontosan a Braun-os esetnél. "
    De ők 40 éves terméket másoltak!!!!!44négy Az más, azt lehet, a Samsung meg egy féreg fújj...

  • Touch-ko

    őstag

    válasz zooole #157 üzenetére

    ``Te is végig tagadtad a nyilvánvalót, semmivel sem vagy jobb, mint a Samsung. Pontosan a Braun-os esetnél. ``

    -Olvasd el, eloszor, gondolkodj, ertelmezd, valaszolj!
    Ha ez nem megy, akkor ne irkalj!

    ` A Braun termékekről nem szifont, vagy iPad-et másoltak. Azok azért egy kicsit mások voltak. Egy iMac, vagy iPod esetében van lehetőség értelmes dizájnt összerakni, míg egy iPhone vagy iPad-nél elég nehéz, hisz a praktikusság rovására menne, ha bonyolítanák a nagy üveg előlapot, lekerekített sarkakkal, szögletes kijelzővel. Két teljesen különböző dologról beszélünk. Design, mint olyan, iPad-ben nincs is. A home gomb talán és a hátlap a logóval. Ennyi.`

    Erdekes, mint sokan emlitettek, elotte is leteztek erintos telefonok, tabletek. Emlekszel-e pl a P800-ra? A 7700-as Nokiara? Ezek erinto kijelzos keszulekek oltak, total ellentetes kinezettel. Nemcsak, hogy egymasra, de meg az iPhone sem hasonlit rajuk. Sikeresek voltak? A `P` szeria mindenkepp!
    Nezd meg a kepet:

    Nincs hasonlosag? Ezek utan hasonlitsd ossze a BRAUN radiojat a Mac Pro-val. Hasonlit? Mivel egy stilusban keszult, maga a stilus a 60-70-es evekbol szarmazik, az USA-bol. Anno az volt a gondolatmenetuk, hogy a kevesebb tobb. Igy keszultek azota hazak, lakasok, ezkozok, keszultek minimal stilusban festmenyek. Ezt hivjak minimalizmusnak!
    Igen, ezt a jegyet hirdozzak az Apple keszulekei is. Gondolom, most azt fogod irni, hogy igen a stilust masoljak. Ebben a stilusban keszulnek! Ez nem masolat, semmirol sem, egyszeruen ebben a stilusban keszulnek.
    Viszont a Samsung nem ebben a stilusban gyartja a termekeit, illetve csak bizonyos tipusokat gyart minimalista stilusban, az erintos telefonjait is csak az iPhone utan!
    Viszont az Apple maga az iOS UI-et is minimal design-ban keszitette, a Samsung TW felulete viszont mar nem az. Ott mar mindenfele widgetek belelognak, egy nagy osszevisszasag az egesz ha csak a stilusat nezzuk.
    Persze az OS felepitese mar mas, iOS-re hajaz!

    Ugyanez a helyzet az iPad-nel is.

    Ha most sem erted, kerlek felejtsd el amit irtam, mert nem fogom megegyszer elmagyarazni.

    `2. Olyan vicces, hogy jóformán fogalmad sincs, miről van szó. De tényleg. Szándékosan belerángatod a Samsungot, hogy mikor valami egyenes kérdésre kéne válaszolnod, tudj mellébeszélni. A Samu még most sem érdekel, végig arról volt szó, hogy a Braun-ról másolt az Apple. Ez pedig elég egyértelmű. Hogy a Samu mit csinált, az engem kicsit sem érdekel. Az viszont tény, hogy az Apple termékeinek designja copy.`

    Valoban nincs fogalmam az Apple termekeirol, sot a Samsung termekeirol sincs:)
    Kulonosen ez a mondatod tetszik:

    `A Samu még most sem érdekel, végig arról volt szó, hogy a Braun-ról másolt az Apple.`

    Javaslom kicsit olvass vissza, es meglatod, hogy paradoxont allitassz.

    `Hogy a Samu mit csinált, az engem kicsit sem érdekel. Az viszont tény, hogy az Apple termékeinek designja copy.`
    -Ez a masik kedvencem.. Mi a cime a topicnak? Az Apple masol a BRAUN-rol? Nem...

    A cime ez:
    `Samsung: Nem Apple találmány a multitouch`

    Ergo nem ertem miert kelllett felhoznia valakinek, es miert kell neked is tovabb erolkodnod.
    Mellesleg erre a bekezdesre javaslom az en elso bekezdesem ujboli elolvasasat.
    Ha neked nem vilagos az, hogy az Apple nem a BRAUN termekeit masolja (ha azt masolta volna radiot, TV-t keszit, nem pedig iPod, MAc Pro, vagy iMAc lenne)
    Viszont a Shamesung termekei megegyeznek, az Apple termekeivel, mind az eszkoz funkciojat, mind a design-t tekintve, ezzel konkurenciat allit.

    `Ez pedig elég egyértelmű. Hogy a Samu mit csinált, az engem kicsit sem érdekel. Az viszont tény, hogy az Apple termékeinek designja copy.`

    Jah, hogy a Samsung lemasolja az Apple termekpalettajanak a felet, az teged nem erdekel!
    Viszont, az Apple minimalista design-ban kesziti az eszkozeit, az egybol masolas mar neked. Leirom megegyszer:
    Vannak stilusok, stilus jegyek, amiket tobb teren fel lehet hasznalni. Szemely szerint nekem a minimal, es az Art Deco stilusok tetszenek.

    Az utolso bekezdesedre nem is reagalnek, mert ezt hivjak trollkodasnak.

    Lenne viszont egyetlen mondatod ami erdekes:

    `a Samsung elleni utálatod tedd félre legalább addig, míg egyáltalán valahogy szóba jön.`
    -Nincs Samsung elleni gyuloletem, magam is hasznalok Samsung okostelefont. Egy BlackJack-et, meg 2006-bol. Szoval, ez nem jott be. Ellentetben veled, aki minden Apple temanal megerkezik, es irkal minden butasagot! Ezt mar tobben is megmondtak, nem csak en.

    Javaslom neked az Apple hirek atugrasat, hiszen elvbol gyulolsz minden Apple termeket. -legalabbis a kommenteidbol ez jon le!

  • Touch-ko

    őstag

    válasz GonziD #158 üzenetére

    `a, én nem tudok épkézláb válaszoakt írni, ugyanazt szajkózod 4-5 kommenten keresztül, bármit ír az ember. Már az elején elmondtam hogy nem vagyok Samsung fan, szóval hiába támadod egyfolytába, nem fog érinteni a dolog, végig azt próbáltuk leírni, hogy ugyanazt tette az Apple, MÁSOLT. Remélem tisztában vagy a szóval, mert én már tényleg nem tudom mit nem értesz.
    És ne írd le még többször, hogy ők 40 éves terméket másoltak, felfogtuk, mindig leírod. Ja és azt állítod hogy az tök más... ugyanaz, másolás.`

    Neked is leirom. Az Apple termekei minimalista design-ban keszulnek, ugy ahogy a BRAUN termekei is. A ketto kozott egyeb hasonlosag nincs. Nincs funkcio beli hasonlosag, de latom te ezt meg mindig nem latod.

    A linket ismerem, ha jol elekszem 96-ban mondta. Gondolom tudod, hogy mire is gondolt, ugye? Mert, noha lehet, hogy ezt mondta, de a ceget megis innovativ cegnek jellemzik, nem pedig lopkodos cegnek.

    Ha ezt tudod csak felmutatni, akkor sajnallak.
    Ha gondolod irj egy listat privatban amit az Apple lopott, es en irok neked egy olyat amiben egyertelmuen latszik az ellentetje. Valoszinuleg torolni fogjak azt a listat, mert tovabbi feszultsegeket fog szulni, ezert ird meg privat uzenetkent!

  • Ricardo

    félisten

    válasz Touch-ko #160 üzenetére

    "Nincs funkcio beli hasonlosag, "

    Ez az eltelt 40 év tekintetében érthető (és még így sem teljesen helytálló ( [link] ), de most a kinézetről megy a vita, ne keverd ide a funkcionalitást.

    [ Szerkesztve ]

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz Ricardo #161 üzenetére

    minimális fantáziával az ipod-zsebrádió még a funkcionalitásban is párhuzamos - hangszoro csere lcd-re, a kerek kezelőszerv meg maradt kerek kezelőszerv.

  • Pikkolo^^

    addikt

    válasz Touch-ko #159 üzenetére

    A telefonok fizikai gombjai kihaltak az iPhone után. Ez nem sam a Samsungra hanem minden egyes gyártóra igaz.

  • Ricardo

    félisten

    válasz Pikkolo^^ #163 üzenetére

    Voltak olyan készülékek amiken anno is egy két gomb volt csak. Az viszont igaz, hogy nem volt általános.

  • Polarstar

    nagyúr

    A bólogatós iMac überfasza volt! De lenyomta az eMac tudásban.

    Magam: az Apple cuccokat túlárazottnak tartom - ezért is veszek használt Mac-et. /nem iPod, Pad, ifon-t!/
    A Samu meg nálam többször is lebőgött tudásban. Köszke - nem kell!

    Industrial design Rulez! :DDD

    Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

  • GonziD

    csendes tag

    válasz Touch-ko #160 üzenetére

    "Nincs funkcio beli hasonlosag, de latom te ezt meg mindig nem latod."
    Mikor mondtam hogy van funkció beli hasonlóság? Még jó hogy nincs a Braun hangszórója közt és az iMac közt funkcióbeli hasonlóság...bár a zsebrádióban még vannak funkciós hasonlóságok is, ahogy azt leírták előttem.
    De nem tudom mikor fogod felfogni azt az egyszerű dolgot, hogy a termékek másolva lettek. Belinkelhetem ezredjére is a képet, hogy mennyire hasonlítanak a cuccok. Ez meg hogy a stílussal védekezzel, szánalmas. Az Apple minimálba megtervezte az Ipodot, és egészen véletlen egy ugyanolyan kerek kezelőfelületet rakott rá, amit tekergetni lehet, mint a Braun zsebrádiója.
    nézd csak:[link]
    ez is elég minimál mp3, mégsem hasonlít. Ha szerinted a Braun cuccai nem lettek lemásolva(kinézetre), te olyannyira be vagy gyepesedve az Apple által, hogy az nevetséges.

    "Ha ezt tudod csak felmutatni, akkor sajnallak."
    Igen, csak annyit tudok felmutatni, hogy egy rahedli kép bizonyítja mennyire hasonlítanak a két cég cuccai, és egy videót, ahol maga Jobs mondja, hogy sose féltek lopni. Tudom, ez nagyon gyenge. Én sajnállak téged, hogy egy céget ennyire tudsz isteníteni, hogy alapvető tényeket nem bírsz felfogni.

    "Ha gondolod irj egy listat privatban amit az Apple lopott, es en irok neked egy olyat amiben egyertelmuen latszik az ellentetje."
    Na persze, majd pont ezzel fogom tönkrevágni a nyaramat, hogy elkezdjek neked bizonygatni dolgokat privátban, hogyisne. Mert hogy minden üzenetemre valami hatalmas kitéréssel, és badarsággal válaszolnál, az biztos.

    A végére egy egyszerű kérdést tennék fel, amire egy őszinte választ várok, csak igennel, vagy nemmel válaszolj légyszi, semmilyen kitéréssel.

    Az Apple iPodja a Braun zsebrádiójáról lett másolva?

  • irgum

    addikt

    válasz GonziD #166 üzenetére

    Szerintem a másolás és az "ihletet adott" két külön dolog. A legsikeresebb mp3 lejátszók az ipodok voltak, ehhez van némi köze a braunnak, mert ötleteket adott. De hogy copy lenne az hülyeség. Zsebrádió, mp3 lejátszóval szemben, 40 év technika fejlődés után. A samsung mobiltelefont másolt mobiltelefonról, nem zsebrádiót.

  • Ricardo

    félisten

    válasz irgum #167 üzenetére

    "mobiltelefont másolt mobiltelefonról"

    Ugye azért azt te is látod hogy nem másolat. Vannak eltérések. Akkor ugye itt is megáll az "ihletet adott" meghatározás. vagy az csak az Apple esetében ál meg?

  • irgum

    addikt

    válasz Ricardo #168 üzenetére

    Akkor ihletett adott, megegyeztünk. De a zsebrádió akkorse mp3 lejátszó. Ezzel érvelni butaság. Főleg évtizedek után. A samsung a sikert akarta meglovagolni, amit apple indított. A zsebrádiónak nemhiszem, hogy akkora sikere volt.

    [ Szerkesztve ]

  • Ricardo

    félisten

    válasz irgum #169 üzenetére

    Az ok az ebből a szempontból mindegy. A vita azon volt, hogy a samsung lopta a formatervet az Apple meg nem lop. Arra világítottak rá, hogy az egyik sem jobb a másiknál, így felesleges előadni a hattyú halálát. Aztán ebből kerekedett ki "az én apukám erősebb mint a tied" szintű vita :D

  • Rickazoid

    addikt

    válasz irgum #169 üzenetére

    Mindenki a divathullámon lovagol, nem csak a Samsung. Csak a Samsung úgy tűnik idiótákból áll. Ahogy az Apple is, de ők másképp. Mondjuk magukhoz képest egyik félnél sem azok, hisz szépen meggazdagodtak ebből, ahogy most a perek kapcsán is megszedik magukat. Ha nem érné meg mindkét félnek, már rég lezárhatták volna.
    Az Apple esetében meg anno megtetszett nekik egy dizájn, lemásolták és remélve, hogy már mindenki elfelejtette most magukénak vallják. És ez nem csak ebben az esetben van így, nincs olyan technológia vagy dizájn - pontosabban ötlet, hisz ők ötletek miatt perelnek - a piacon, amit ne találtak volna ki jóval az Apple előtt. Ez a minimalista dizájn átka, mindig is létezett, senki sem tudhatja honnan ered, senki sem vallhatná magáénak. Elvonatkoztatva attól, hogy milyen hatásai voltak és vannak az Apple-nek más cégekre, a viselkedése szimplán erkölcstelen. Vagy azt hiszem a kapitalista a megfelelő szinonimája az erkölcstelennek ebben az esetben inkább.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • irgum

    addikt

    válasz Ricardo #170 üzenetére

    Egyik se szent, az biztos! Apple fanságom a jó termékek használatában általában kimerül. A vita, hogy ki mit másolt unalmas, majd eldönti a bíróság. Mi nem látjuk a peranyagot, hiába okoskodnánk ha látnánk is.

  • Ricardo

    félisten

    válasz irgum #172 üzenetére

    Sajnos a hype miatt ami körül lengi, minden hír értékű amit tesznek. Legyen az akármilyen apró baromság.

  • irgum

    addikt

    válasz Ricardo #173 üzenetére

    Én ujj szifon lázban égek! :D Minden pletyka érdekel. De félek, nem lesz nagy durranás, ios6 se az, ami az újdonságokat illeti. :O

  • Ricardo

    félisten

    válasz irgum #174 üzenetére

    Majd kiderül. A készülékre én is kíváncsi vagyok.

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz irgum #172 üzenetére

    majd eldönti a bíróság

    ebbe az a gáz, hogy egyik országban a biró kiröhögte és hazazavarta őket, a másik országban egy kontinensröl kitiltotta a biró a készülékeket, a harmadik országban a birónö körábban az egyik féllel üzleti kapcsolatba volt és nem enged bizonyítékot bemutatni majd duzzog... szóval nem lehet azt mondani, hogy lenne bármiféle mindenek felett álló igazság csak mert biróság mondja ki.

  • GonziD

    csendes tag

    válasz Ricardo #170 üzenetére

    "A vita azon volt, hogy a samsung lopta a formatervet az Apple meg nem lop. Arra világítottak rá, hogy az egyik sem jobb a másiknál, így felesleges előadni a hattyú halálát. Aztán ebből kerekedett ki "az én apukám erősebb mint a tied" szintű vita "

    Jó látni négy sorban azt, amin oldalakon keresztül ment a vita :DD

  • Touch-ko

    őstag

    válasz Ricardo #161 üzenetére

    Nem ertem hogyan lehet valamire azt mondani,hogy lopott, ha csak a design stilusa hasonlo. Ennyi erovel ha van 2 epulet, ami azonos stilusban epult, es megtalalhatoak ugyanazon stilusjegyek mindketton, noha 2 kulonbozo epitesz epitette, lehet ra azt mondani, hogy az egyik masolt a masikrol? Nem, ez ostobasag lenne!

    Azert mert a kezeloszervek mindket esetben lennt vannak, valamint a hangszoro es a kijelzo felul helyezkedik el, meg nem mondhato masolasnak. Tovabba mindket termek ugyanabban a stilusban keszult. Mivel nem a BRAUN formatervezoje talalta fel a minimal stilust, ezert sem mondhato, hogy az iPod egy masolat lenne. Komolyan mondom, mi jon meg? Az iPhone is koppintas, vagy mi?

    Eskuszom megall az eszem.
    Valamint, mindig mindent szet kell OFF-olni?

  • Ricardo

    félisten

    válasz Touch-ko #178 üzenetére

    Ezt értem, sőt van benne sok igazság. Ezt próbálták sokan elmagyarázni, hogy a készülékek bár hasonlítanak, messze nem egy az egyben másolatok. ott valahogy egyikőtök sem volt ilyen rugalmas. A "Samsung másolat és kész". Ezen akadt sok ember. Nem tagadták a haonlóságot, de vitaták, hogy másolat lenne. Ugye milyen rossz dolog a másik oldalon lenni, amikor hiába magyarázod, az egyértelmű dolgokat?
    Ugyanaz a húzás ne essen már más megítélés alá. Az egyik másol, a másik ihletet merít.... :U

    [ Szerkesztve ]

  • Touch-ko

    őstag

    válasz GonziD #166 üzenetére

    `Nincs funkcio beli hasonlosag, de latom te ezt meg mindig nem latod."
    Mikor mondtam hogy van funkció beli hasonlóság? `
    -Latod, mivel nincs funkciobeli hasonlosag, igy nem is lehet koppintasrol beszelni.
    Nem ertem, hogyan lehetne, ha ket kulonbozo termekrol beszelunk. Mellesleg sikerult szepen kiterned a kerdeseim elol!

    `De nem tudom mikor fogod felfogni azt az egyszerű dolgot, hogy a termékek másolva lettek.`

    -Ne is zavarjon, hogy elotte mar 5 kommenten keresztul leirtam, hogy nem lemasoltak valamit, hanem ugyanabban a minimal stilusban keszult. Ha van ket kulonbozo targy, aminek kulonbozo funkcionalitasa van, akkor az mar elvbol sem lehet koppintas.

    `ez is elég minimál mp3, mégsem hasonlít. Ha szerinted a Braun cuccai nem lettek lemásolva(kinézetre), te olyannyira be vagy gyepesedve az Apple által, hogy az nevetséges.`

    En lennek begyepesedve? LOL Szerintem nem en kezdtem egy forumban TOTAL mas temarol beszelni, hanem TE bizonygatsz arrol, hogy az Apple termekei lopottak XD
    Ezek utan ki vagy `begyepesedve?`

    `Na persze, majd pont ezzel fogom tönkrevágni a nyaramat, hogy elkezdjek neked bizonygatni dolgokat privátban, hogyisne. Mert hogy minden üzenetemre valami hatalmas kitéréssel, és badarsággal válaszolnál, az biztos.`

    -Ha minden kerdesedre (tobb tucatot feltettel mar) szerinted hulyeseget valaszolok, akkor miert irkalsz?
    Tovabba irigyellek a jos tehetseged miatt :W

    `A végére egy egyszerű kérdést tennék fel, amire egy őszinte választ várok, csak igennel, vagy nemmel válaszolj légyszi, semmilyen kitéréssel.`

    -NEM!

    Indoklas: Nem mondhato el masolasnak ha 2 targy majd` fel evszazados kulonbseggel, egy azon stilusban keszult, ugy, hogy raadasul nem is ugyanarra a celra szolgal.

    Ezeket TE egyedul talalod ki, vagy segitenek neked?

    Komolyan mondom megall az eszem rajtad.

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz Touch-ko #178 üzenetére

    Nem ertem hogyan lehet valamire azt mondani,hogy lopott, ha csak a design stilusa hasonlo. Ennyi erovel ha van 2 epulet, ami azonos stilusban epult, es megtalalhatoak ugyanazon stilusjegyek mindketton, noha 2 kulonbozo epitesz epitette, lehet ra azt mondani, hogy az egyik masolt a masikrol? Nem, ez ostobasag lenne!

    Azert mert a kezeloszervek mindket esetben lennt vannak, valamint a hangszoro es a kijelzo felul hangszoro felül es a kijelzo középen helyezkedik el, meg nem mondhato masolasnak. Tovabba mindket termek ugyanabban a stilusban keszult. Mivel nem a BRAUN APPLE formatervezoje talalta fel a minimal stilust, ezert sem mondhato, hogy az iPod Galaxy egy masolat lenne. Komolyan mondom, mi jon meg? Az iPhone Wave is koppintas, vagy mi?

    Eskuszom megall az eszem.
    Valamint, mindig mindent szet kell OFF-olni?

    [ Szerkesztve ]

  • GonziD

    csendes tag

    válasz Touch-ko #180 üzenetére

    "Ha van ket kulonbozo targy, aminek kulonbozo funkcionalitasa van, akkor az mar elvbol sem lehet koppintas."
    Sok butaságot olvastam tőled, de ez viszi a pálmát. Az ember mindig is másolt, amikor csak tudott, rengeteg dolgot/találmányt a természetből koppintottunk. De te be akarod adni, hogy a bogár hátú volkswagen, nem egy bogárról lett koppintva, mert más a funkciója, vagy ez a merci, nem a bőröndhalról:[link]
    Gratulálok!

    "Komolyan mondom megall az eszem rajtad."

    Nem tudom feltűnt-e már, hogy kb mindenki egyet értett azzal a ténnyel, hogy az Apple ugyannyaria másolt, mint a Samsung(illetve, az ihletet merítésben egyeztünk ki). És a kinézetről beszélünk, ezt is ezredjére elmondom, de ezredjére se fogod fel.
    Biztos mi vagyunk mindannyian hülyék, és csak neked lehet igazad.

    "Indoklas: Nem mondhato el masolasnak ha 2 targy majd` fel evszazados kulonbseggel, egy azon stilusban keszult, ugy, hogy raadasul nem is ugyanarra a celra szolgal."

    Miért kell belekeverni hogy milyen célra szolgál, miért nem lehet felfogni hogy a kinézetről beszélünk :F

    Ráadásul direkt kértem hogy ne kitéréssel válaszolj, mert olyan világi hülyeséget írsz, hihetetlen.
    De a te felfogásod szerint, pl a zeneiparban, a régi dalok feldolgozása szerinted nem másolás. Bravó. Pedig az, ahogy az előadók is tudják, ezért is kell eredeti szerző beleegyezése, jogdíj, stb...
    Az előző kommentemben már leírtam, hogy :"Az Apple minimálba megtervezte az Ipodot, és egészen véletlen egy ugyanolyan kerek kezelőfelületet rakott rá, amit tekergetni lehet, mint a Braun zsebrádiója."

    Erre nem is nagyon válaszoltál, de nem is csodálom, mivel már látni hogy makacsságból nem ismered be az igazat...

    "En lennek begyepesedve? LOL Szerintem nem en kezdtem egy forumban TOTAL mas temarol beszelni, hanem TE bizonygatsz arrol, hogy az Apple termekei lopottak XD
    Ezek utan ki vagy `begyepesedve?`"

    Tudod mit jelent a begyepesedve szó? Mert ha valaki egy fórumban esetleg más témáról beszél, arra mindent lehet mondani, de hogy be van gyepesedve azt nem, ráadásul nem is én kezdtem, csak becsatlakoztam. Az utolsó kérdésed meg tök értelmetlen, szóval nem is válaszolok rá.

    "Ezeket TE egyedul talalod ki, vagy segitenek neked?"
    Szerencsére nekem egyedül is sikerül felfognom a nyílvánvalót, de rád nagyon is rád fér a segítség.

  • Touch-ko

    őstag

    válasz arnyekxxx #181 üzenetére

    `Nem ertem hogyan lehet valamire azt mondani,hogy lopott, ha csak a design stilusa hasonlo. Ennyi erovel ha van 2 epulet, ami azonos stilusban epult, es megtalalhatoak ugyanazon stilusjegyek mindketton, noha 2 kulonbozo epitesz epitette, lehet ra azt mondani, hogy az egyik masolt a masikrol? Nem, ez ostobasag lenne!`

    Ennyi!

    `Azert mert a kezeloszervek mindket esetben lennt vannak, valamint a hangszoro es a kijelzo felul hangszoro felül es a kijelzo középen helyezkedik el, meg nem mondhato masolasnak. Tovabba mindket termek ugyanabban a stilusban keszult. Mivel nem a BRAUN APPLE formatervezoje talalta fel a minimal stilust, ezert sem mondhato, hogy az iPod Galaxy egy masolat lenne. Komolyan mondom, mi jon meg? Az iPhone Wave is koppintas, vagy mi?`

    En erre mar nem irnek semmit, mert van itt 1-2 olyan aki ezt is szetoffolja, `szettrollkodja` Velemenyem lasd egy masik topicban.

  • Touch-ko

    őstag

    válasz GonziD #182 üzenetére

    "Ha van ket kulonbozo targy, aminek kulonbozo funkcionalitasa van, akkor az mar elvbol sem lehet koppintas."

    Ez miert lenne butasag?

    NEzd meg a kepeket! Szerinted beszelhetunk koppintasrol? Mindket targy minimal design, es mindeketto hasonlo alaku:

    Valamint ez:

    Ezek annyira hasonlitanak egymasra, mint a BRAUN radio es a Map Pro, hiszen mindketto minimal design-ban keszult.

    Es itt nem valaszolok a lehulyezesekre (megha ironikus is) es a tovabbi sertegeteseidre. A tovabbiakban nem erdekel a velemenyed, hiszen olyanokat irsz, hogy rohogunk rajta, irj barmit, ezek utan en nem vagyok hajlando vitazni!

    Higyj amit akars, ez mar a legkevesbe sem erdekel. Nekem van jobb dolgom is, minthogy munkaidoben, vagy azon kivul a faraszto kommenteidre reagaljak!

    Tovabbi szep OFF-olast, trollkodast!

  • GonziD

    csendes tag

    válasz Touch-ko #187 üzenetére

    Ha neked ez a két dolog ugyannyira hasonlít, mint a zsebrádió az iPodra...Akkor bocsánat, ha az elején tudtam volna hogy ennyire nincs esztétikai érzéked, akkor nem mentem volna bele az egészbe. De örülök is hogy itt vége az ámokfutásodnak.

    ui: Fentebb a saját idézetedre írtad, hogy "Ennyi!" :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák