Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GonziD

    csendes tag

    válasz Touch-ko #142 üzenetére

    Nem tudom megnézted-e már közelebbről azt a zsebrádiót, de az a kör alakú dolog, ugyanúgy forgatásra szolgál... Az meg hogy a hangszóró helyett beraktak egy kijelzőt a 21. században, tényleg hatalmas nagy öltet! Jonathan Ive egy mester :C

  • GonziD

    csendes tag

    válasz Touch-ko #147 üzenetére

    a példád hihetetlen gyenge volt, szerintem te is tisztában vagy vele, ha nem, sajnálom hogy számodra ez a kettő ugyanezt jelenti. A méretarányok meg nem nagyon számítanak egy hamisításnál, szerintem ezzel is tisztában vagy ugyanúgy.
    Na de, az egészet ráadásul nem is azért írtam mert olyan főben járó bűnnek tartom, tudom is hogy Jonathan Ive szereti Dieter Rams munkásságát, de azért olyankor kicsit kivagyok, amikor a nagy Apple fanok úgy vannak elszállva tőle, hogy milyen színvonalas formatervező, miközben másokat nem is ismernek. Maradjunk annyiban hogy Dieter Rams,Raymond Loewy,Karim Rashid,Alvar Aalto...stb ők jó formatervezők, mindannyian egyedit alkotnak/alkottak. És bár látom, hogy teljesen úgy sem értünk majd egyet abban hogy az a zsebrádió milyen mértékben lett lemásolva, de azt, hogy valamilyen szinten másolva lett, te sem vonod kétségbe. A kis kitérésem mellett itt lenne a lényeg, nem az Apple termékeit utálom, hanem az Apple üzletpolitikáját. Hihetetlen mód azt hiszik, hogy ők olyat alkottak, ami csak is az ő fejükből pattanhatott ki, mert ők akkora géniuszok... Az Iphone előtt is volt már érintőképernyős teló, maga az ötlet elég nyilvánvaló volt, mint ahogy azt is tudjuk, hogy egészen biztos lesz repülő autó a jövőben, ez ugyanúgy igaz az Ipadre is. Azzal egyetértek, hogy ők használták ki ezt az ötletet a legjobban, mint ahogy az egérben is Jobs látta a fantáziát, de hogy van pofájuk belemenni ebbe a pereskedésbe, az már több mint undorító. Samsung fannak se mondanám magam, de azért örülök hogy megtették ezt a lépést, hogy nem fizetnek licensz díjakat, hátha valaki helyre teszi kicsit az Apple-t. De látom beálltál a rengetegbe, ahol elvakít a csillivilli alma fénye...
    Amúgy meg mindkét cég inkább arra figyelne oda, hogy az alkatrészeket gyártó cégeknél ne gyerekek dolgozzanak :U

  • GonziD

    csendes tag

    válasz Touch-ko #153 üzenetére

    "A Samsung ceg ugyvedei is pont a meretaranyt hoztak fel az iPad elleni perben. "
    Tehát akkor most egyet értesz velük? Döntsd már el mit akarsz mondani...
    Itt szidod a Samsungot, de a méretarányos cáfolásomnál velük érvelsz? Akkor most szerinted ők sem másoltak? Hogy van ez?

    "az Apple termekei kifejezetten szepek"
    Ezt mindenki maga dönti el, én konkrétan az iMacen kívül nem vagyok oda semmilyen Apple cucc kinézetéért.

    "A design szinte ugyanaz"
    Jóhogy, mert egy téglalapról és egy kijelzőről beszélünk, ja meg egy gombról. A Gillette se perli a Wilkinsont, pedig tök ugyanolyanok a borotvák.

    "Szerintem meg az az undorito, amikor valaki evekig fejleszt valamit, majd bemutatja, es a konkurens ceg egybol lemasolja a termeket, es nehany honappal kesobb kidob egy szinte teljesen ugyanolyan kulsovel, dobozzal, design-al, de meg UI-el egy termeket"
    Dieter Rams szerinted 10 perc alatt hozta össze a termékeit? A kinézetet pedig feljebb leírtam. Ami meg az UI-t illeti, a Googlet kéne perelni, nemde?

    "ment oldalakon keresztul az Apple fikazasa, szidasa, hogy `mocskos Apple,` stb.?"
    És gondolom az Apple fanok meg védték, ugyanott járunk, mint ahol most vagyunk. És itt is lenne a lényeg, ha az Apple sem fizetett licenszet miért van pofája mástól kérni? A Samsung nem fizet, de nem is igazán olvastam, hogy valami hatalmas perbe belekezdett volna(ha van ilyen, akkor bocsi), persze most már ő is támadja az Applet, de nem ők kezdték.
    Amúgy meg a legtöbb 4g szabadalma a Samsungnak van, szóval hosszú távon az Apple szívja meg, de hát sokat akar a szarka...

  • GonziD

    csendes tag

    válasz Touch-ko #155 üzenetére

    "JAvaslom, ha nem tudsz epkezlab valaszokat irni, akkor inkabb ne is irj semmit. Tovabba megkerlek, hogy ne a szavaim kiforgatasabol alljon a valaszod!"

    Ja, én nem tudok épkézláb válaszoakt írni, ugyanazt szajkózod 4-5 kommenten keresztül, bármit ír az ember. Már az elején elmondtam hogy nem vagyok Samsung fan, szóval hiába támadod egyfolytába, nem fog érinteni a dolog, végig azt próbáltuk leírni, hogy ugyanazt tette az Apple, MÁSOLT. Remélem tisztában vagy a szóval, mert én már tényleg nem tudom mit nem értesz.
    És ne írd le még többször, hogy ők 40 éves terméket másoltak, felfogtuk, mindig leírod. Ja és azt állítod hogy az tök más... ugyanaz, másolás.

    Mivel a javaslatod kisértetiesen passzol hozzád, szerintem fogadd meg ! :W

    Ha nem írnál olyan dologokat, amik ellentétben állnak egymással, nem forgatnám ki a szavaid.

    "az Apple fel termek palettajanak lemasolasaval kezdodott az egesz.."
    még jóhogy a perről beszéltem, de hozd fel itt is a másolást :D :D akkor én meg megint felhozom hogy ők meg Braunról másoltak, te meg írd le hogy de azok 40 éves termékek voltak.

    Az Apple nem fizetett anno-- Az Apple szemet volt.
    A Samsung nem fizet-- Az Apple a szemet...
    Gondolom te meg mind a két esetben védted, tehát neked olyan mindegy mit csinál az Apple, neked minden esetben ők a jók. Én meg nem állítottam hogy anno szemetek voltak, szóval alapból tök fölöslegesen hozod fel, az Apple hatereknek meg jóhogy mindig szemetek lesznek, de ennek a fordítottja meg rád igaz.

    Értem én hogy Apple fan vagy, de elvakult ne legyél már lehetőleg.
    Biztos ismered ezt a videót:[link]
    kiemelten neked az ominózus mondatot, de alig várom hogy erre valami szaftos Samsung becsmérlést írj!

    "Te is végig tagadtad a nyilvánvalót, semmivel sem vagy jobb, mint a Samsung. Pontosan a Braun-os esetnél. "
    De ők 40 éves terméket másoltak!!!!!44négy Az más, azt lehet, a Samsung meg egy féreg fújj...

  • GonziD

    csendes tag

    válasz Touch-ko #160 üzenetére

    "Nincs funkcio beli hasonlosag, de latom te ezt meg mindig nem latod."
    Mikor mondtam hogy van funkció beli hasonlóság? Még jó hogy nincs a Braun hangszórója közt és az iMac közt funkcióbeli hasonlóság...bár a zsebrádióban még vannak funkciós hasonlóságok is, ahogy azt leírták előttem.
    De nem tudom mikor fogod felfogni azt az egyszerű dolgot, hogy a termékek másolva lettek. Belinkelhetem ezredjére is a képet, hogy mennyire hasonlítanak a cuccok. Ez meg hogy a stílussal védekezzel, szánalmas. Az Apple minimálba megtervezte az Ipodot, és egészen véletlen egy ugyanolyan kerek kezelőfelületet rakott rá, amit tekergetni lehet, mint a Braun zsebrádiója.
    nézd csak:[link]
    ez is elég minimál mp3, mégsem hasonlít. Ha szerinted a Braun cuccai nem lettek lemásolva(kinézetre), te olyannyira be vagy gyepesedve az Apple által, hogy az nevetséges.

    "Ha ezt tudod csak felmutatni, akkor sajnallak."
    Igen, csak annyit tudok felmutatni, hogy egy rahedli kép bizonyítja mennyire hasonlítanak a két cég cuccai, és egy videót, ahol maga Jobs mondja, hogy sose féltek lopni. Tudom, ez nagyon gyenge. Én sajnállak téged, hogy egy céget ennyire tudsz isteníteni, hogy alapvető tényeket nem bírsz felfogni.

    "Ha gondolod irj egy listat privatban amit az Apple lopott, es en irok neked egy olyat amiben egyertelmuen latszik az ellentetje."
    Na persze, majd pont ezzel fogom tönkrevágni a nyaramat, hogy elkezdjek neked bizonygatni dolgokat privátban, hogyisne. Mert hogy minden üzenetemre valami hatalmas kitéréssel, és badarsággal válaszolnál, az biztos.

    A végére egy egyszerű kérdést tennék fel, amire egy őszinte választ várok, csak igennel, vagy nemmel válaszolj légyszi, semmilyen kitéréssel.

    Az Apple iPodja a Braun zsebrádiójáról lett másolva?

  • GonziD

    csendes tag

    válasz Ricardo #170 üzenetére

    "A vita azon volt, hogy a samsung lopta a formatervet az Apple meg nem lop. Arra világítottak rá, hogy az egyik sem jobb a másiknál, így felesleges előadni a hattyú halálát. Aztán ebből kerekedett ki "az én apukám erősebb mint a tied" szintű vita "

    Jó látni négy sorban azt, amin oldalakon keresztül ment a vita :DD

  • GonziD

    csendes tag

    válasz Touch-ko #180 üzenetére

    "Ha van ket kulonbozo targy, aminek kulonbozo funkcionalitasa van, akkor az mar elvbol sem lehet koppintas."
    Sok butaságot olvastam tőled, de ez viszi a pálmát. Az ember mindig is másolt, amikor csak tudott, rengeteg dolgot/találmányt a természetből koppintottunk. De te be akarod adni, hogy a bogár hátú volkswagen, nem egy bogárról lett koppintva, mert más a funkciója, vagy ez a merci, nem a bőröndhalról:[link]
    Gratulálok!

    "Komolyan mondom megall az eszem rajtad."

    Nem tudom feltűnt-e már, hogy kb mindenki egyet értett azzal a ténnyel, hogy az Apple ugyannyaria másolt, mint a Samsung(illetve, az ihletet merítésben egyeztünk ki). És a kinézetről beszélünk, ezt is ezredjére elmondom, de ezredjére se fogod fel.
    Biztos mi vagyunk mindannyian hülyék, és csak neked lehet igazad.

    "Indoklas: Nem mondhato el masolasnak ha 2 targy majd` fel evszazados kulonbseggel, egy azon stilusban keszult, ugy, hogy raadasul nem is ugyanarra a celra szolgal."

    Miért kell belekeverni hogy milyen célra szolgál, miért nem lehet felfogni hogy a kinézetről beszélünk :F

    Ráadásul direkt kértem hogy ne kitéréssel válaszolj, mert olyan világi hülyeséget írsz, hihetetlen.
    De a te felfogásod szerint, pl a zeneiparban, a régi dalok feldolgozása szerinted nem másolás. Bravó. Pedig az, ahogy az előadók is tudják, ezért is kell eredeti szerző beleegyezése, jogdíj, stb...
    Az előző kommentemben már leírtam, hogy :"Az Apple minimálba megtervezte az Ipodot, és egészen véletlen egy ugyanolyan kerek kezelőfelületet rakott rá, amit tekergetni lehet, mint a Braun zsebrádiója."

    Erre nem is nagyon válaszoltál, de nem is csodálom, mivel már látni hogy makacsságból nem ismered be az igazat...

    "En lennek begyepesedve? LOL Szerintem nem en kezdtem egy forumban TOTAL mas temarol beszelni, hanem TE bizonygatsz arrol, hogy az Apple termekei lopottak XD
    Ezek utan ki vagy `begyepesedve?`"

    Tudod mit jelent a begyepesedve szó? Mert ha valaki egy fórumban esetleg más témáról beszél, arra mindent lehet mondani, de hogy be van gyepesedve azt nem, ráadásul nem is én kezdtem, csak becsatlakoztam. Az utolsó kérdésed meg tök értelmetlen, szóval nem is válaszolok rá.

    "Ezeket TE egyedul talalod ki, vagy segitenek neked?"
    Szerencsére nekem egyedül is sikerül felfognom a nyílvánvalót, de rád nagyon is rád fér a segítség.

  • GonziD

    csendes tag

    válasz Touch-ko #187 üzenetére

    Ha neked ez a két dolog ugyannyira hasonlít, mint a zsebrádió az iPodra...Akkor bocsánat, ha az elején tudtam volna hogy ennyire nincs esztétikai érzéked, akkor nem mentem volna bele az egészbe. De örülök is hogy itt vége az ámokfutásodnak.

    ui: Fentebb a saját idézetedre írtad, hogy "Ennyi!" :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák