Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz joysefke #29 üzenetére

    Én meg azoknak nem szoktam hinni, akik 10 - 12 éves dolgokból indulnak ki, mint 12 éve az informatikában, tudod, ha én azt mondom, hogy a magyarok 50 %-a a szocializmus elvei szerint és annak igen sok igazság tartalma van. Ha Te azt mondod, hogy 2007-ben itt meg ott dolgoztál, és Linux desktopot használtak, persze ilyen olyan rossz volt.... és mindenki szopott vele, akkor az olyan lenne, mintha én azt mondanám, hogy a magyarok 50-%-a a Horty rendszerben él, ami nyilván ökörség lenne. Remélem érted, hogy azóta legalább a 3-dik Linux generáció van jelen, és a 3-dik Windows generáció is. Szóval az informatikában 12 év az max Magyarországon ugyanaz, a világban az idő húzó semmit nem érő dolgokon túlléptek... No Offense, de tényleg...

    Az hogy a magyar emberek 90 %-a nem akar tanulni nem képes a fejlődésre nem akar haladni, csak azt akarja, hogy haladjanak a dolgai de ezért semmit nem akar tenni, Na ez a nagy probléma, nem pedig az a tény amit maga a Microsoft egyik vezető mérnöke, azaz nem szektor bohóca mint Ballmer mondott. Ha szerintük is a Linux a vezető platform a DevOps-ban és nem csak ebben a fejlesztési platformon, akkor ez számomra hihetőbb, mint ha valaki 12 éves dolgokkal hozakodik elő...

    Akkor jobban tetszik, ha már egy másik platform vezetőmérnöke is azt mondja, hogy tényleg a mai fiatalok, már inkább Linux-ot futtatnak fejlesztő tevékenységre, akkor neki előbb elhiszem...

    Tudod azért nem ellenséget írok mert USA, Japán vagy más hasonló lecsúszott országban sok esetben a Linux - Windows nem ellenség, hanem egy platform, amit használ aki tud, megtanulta, otthon meg mint hülye gyerek a disznóvágáson a sok ráérő ember (Ezt tanulta a nagymama a szociban az unokának is átadta), hogy ellenségképet keresünk, majd megmagyarázzuk miért nem jó 2018-ban ami 2007-ben sem volt az.

    Emlékeim szerint senki sem tolakodott, hogy a saját desktopján Linuxot használjon.

    Ameddig én Magyarországon voltam sok helyen és is ezt láttam, csak szerencsére már nem ott vagyok.

    Használtam én már Windowst és Linuxot is irodában, ha még egyszer hosszú távon Linux desktop elé akarnának kényszeríteni, az instant felmondás lenne.

    Na ja nálam ez van Windows esetében... Neked van időd a Windowsra nekem nincs...

    2006-2007-ben az Ericssonnál voltam fejlesztő, Linux desktopok voltak, az összes desktop feladat óriási szopás volt, kb mindenkinek.

    Értem 2007-ben? Aha..

    Van egy rossz hírem a világ fejlődik, de Magyarország egy helyben topog...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • bambano

    titán

    válasz joysefke #29 üzenetére

    "2006-2007-ben az Ericssonnál voltam fejlesztő, Linux desktopok voltak, az összes desktop feladat óriási szopás volt, kb mindenkinek.": ha jól sejtem, 2007-ben még az xp volt többségben.

    az az xp, amiben még rendes hálózat se volt. az az xp, amihez tartozó programokban például a keresés shortcut mindegyikben más volt.

    az, hogy valakinek az xp jobb volt desktopra, mint egy korabeli linux, max. annyit jelent, hogy észrevétlenül belefeccölt egy csomó munkát az xp megtanulásába, amit a linuxba már nem akar belefeccölni. tehát nem azért jobb az xp és rosszabb a linux, mert egyébként objektíven jobb, hanem azért, mert a döntnök lusta.

    "ha még egyszer hosszú távon Linux desktop elé akarnának kényszeríteni, az instant felmondás lenne.": mazochizmus definíciója...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák