Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz joysefke #32 üzenetére

    Figyelj, Te belekezdtél valamibe, ami ma nem releváns. Az-az előhozakodtál valamivel, ami ma nem relevás. Ma kikéred magadnak, hogy én ezt megkérdőjelezem. Aki csúsztat az Te vagy, mert én nem azt kérdőjeleztem meg, hogy Te vagy a kollégáid mint tapasztaltak és hol, hanem azt, hogy 2018-ban láthatóan nem sok tapasztalatod van a Linux desktopokkal...

    Az, hogy látatlanban megkérdőjelezed a volt kollégáim tanulni akarását/tudását esetleg azt, hogy én fel tudom-e mérni, hogy mi volt a viszonylag szűk környezetemben, az eleve nevetséges. Utaltam rá, hogy fejlesztők voltak a kollégáim mindenhol. Viszonylag fiatal csapat, nagy nemzetközi szoftverprojektek, nem "Jóskapista BT-nek tákoltunk honlapot 100-ért".

    Nem nem azt kérdőjelezem meg, hanem azt, hogy Te ma dolgoztál Linux desktoppal... Ami ráadásul nem tapasztalatokra, hanem a saját előítéleteidre alapozol, aminek ma pont 0 a létjogosultsága, hiszen kb nem igaz amit leírtál a DevOps-ra...

    Tudod ez úgy lett volna korrekt, hogy leírod, hogy nem szeretnél használni Linux desktopot, mert valamikor amikor azzal kezdett dolgozni, akkor nem szeretted, erre azt mondja valaki, hogy OK én is ezt mondanám, van ilyen.

    De az, hogy 2018-ban kijelented, hogy a Linux így meg úgy, mert Te 2007-ben... Na ez az igazi magyaros félrebeszélés.

    A desktop Linux pedig fejlődött és javult, de a Linux desktopra való bevethetősége még mindmáig problémás

    Ezt mire alapozod?

    a fő problémák pedig még mindig ugyan azok mint mindig: amellett hogy a platform széttöredezett azok a nagy szereplők akik munkát ölnek a Linuxba elsősorban nem abból a célból teszik, hogy a Linux legyen a next gen deszktop platform, hanem hogy legyen egy platformjuk ami futtatja a saját (gyakran fizetős) szerveralkalmazásaikat vagy infrastruktúrájukat anélkül, hogy egy konkurens cég platformjának lennének kiszolgáltatva.

    Ok ennek mi köze a Linux desktophoz? Mert ott elég ritkán vannak olyan fizetős programok amiket csípőből ne váltana bármilyen szempontból egy ingyenes DevOps eszközt...

    Ja hogy Pistike, Báluska, Jancsika nem akar csak Outlook-al, meg Word-el dolgozni... Ja hogy már az MS is O365-ben gondolkodik, nem Office 2007-ben.... Szóval értem én, de ezek már előítéletek nem pedig valós dolgok.... Ha pedig arra gondolok, hogy a nagyobb fejlesztőcégek cloudba dolgoznak, webes levelezéssel, és webes alapú verziókezelőkkel, a nagy szoftvergyártók mennek webes felületre (VMware, KVM, XEN, HP) pont 0 a jelentősége, hogy Windows, Linux, MacOS az oprendszer...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • bambano

    titán

    válasz joysefke #32 üzenetére

    "a platform széttöredezett": ezzel kapcsolatban két dolog:

    1. amikor bejött a kicsempézett metró a 'nem széttöredezett, egységes' windowsba, a júzerek zöme sugárban hányt tőle. nekik volt választási lehetőségük? nem volt, vagy visszatértek a w7-re, és használtak egy régi rendszert, vagy szívtak a csempével. ugyanez linuxon úgy néz ki, hogyha nem tetszik például a 3-as gnóm, akkor visszatérhetsz 2-es gnómra (mate), vagy választhatod a másik nagyot, a kde-t, vagy a kisebbek közül amelyik tetszik. a választásod nem kell, hogy kizárólagos legyen, mert egy gnome-os desktopon simán elfutnak a kde-s alkalmazások is.

    következmény1: a széttöredezettség nem hátrány, hanem előny. a júzer választási lehetőséget kap. nincs belekényszerítve a redmondi ostobák mellényúlásaiba.

    fenti állítást nem nagyon kell bizonyítani, bizonyítja, hogy a w10-ből nagyrészt kukázták a csempéket. de erre éveket kellett várni.

    2. azt, hogy a linux desktop töredezett, olyanok állítják, akik egyrészt nem tudják, hogy a windows kb. 10x annyira volt töredezett és többszörösen töredezett most is, mint a linux. vagyis azt mondani, hogy a linux desktop töredezett, bezzeg a windows, az tájékozatlanság. ezt az állítást is a microsoft bizonyítja legjobban, amikor tűzzel-vassal irtja a régi verziókat, és mindenből egyet akar, egy w10-re alapozott ökoszisztémát.

    érdemes lenne afelé kanyarodni, hogy amikor valaki szidja a linuxot, akkor valós érvekkel teszi, nem légből kapott hülyeségekkel.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák