Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Meridian

    senior tag

    Mi ebben az üzlet az MS-nek? 60ezer szabadalmat adnak 1300-ért cserébe? Ennyire értékes lenne az az 1300...? Nem hinném...

  • Meridian

    senior tag

    válasz hallador #12 üzenetére

    "Történt ugyanis, hogy maga Mark Russinovich elment az egyik legnagyobb Devops konferenciára, előadást tartani, megkérdezte, hogy amúgy ki használ szívesen Windows akár a munkájára, de főleg otthon, amikor az esetleges munkahelyén ugyan rá van kényszerítve, hogy policy szerint Windows-t használjon a fejlesztéshez, mire 800 - 1000 fő közül egy ember tette fel a kezét. Majd ott helyben konstatálta, hogy bizony a Windows kicsit lemaradt."

    Ehhez képest én egy olyan helyen melózom ahol win AD nincs, van helyette Samba, meg Zarafa, meg Kopano. Az irodában dolgozók sikítanak a Kopano miatt, és mindegyik Outlookot kér és használ. Libreoffice egy hányadék, makrókat meg nem is kezel (a mi nem lenne baj - csak hát, ugye). Még a tulajdonosok is, aki nem hajlandóak fizetni az MS cuccokért (de mégis fizetnek, mert Office-ért kell). Rettenet mennyi probléma van a Kopanoval és a Kopano extension for outlook inkompatibilitásával. Filemegosztás horror a sambán, körülményes delegálni admin jogokat, hogy ne csak a root tudjon ilyet csinálni. Aztán ott van az hogy sehol nincs linuxos képzettségű IT helpdeskes, vagy rendszergazdák, ami van, az aranyárban van. Ezzel szemben minden állásra 10-20 windows-os IT-st lehet találni, és néha még viccesen alacsony bérigényekkel is...! És mindehhez hozzátenném, aki a rendszert építette az vérprofi linuxos.

    Ja és hozzátenném, a cég benne van a top25 magyar cégben, szóval nem kicsi cégről van szó... a nevét nem írhatom le, mert nem tehetem (és a top25-el kicsit "ráhagytam"... azaz nem a 25-ik).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák