Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KAMI911

    aktív tag

    válasz rt06 #51 üzenetére

    Hol kezdtem azzal, hogy rossz a Windows? Vagy melyik cikkről nyilatkozol az egyes oldalak címe alapján? Legalább az első oldalt elolvashatnád, mielőtt leírsz valami téveszmédet.

  • KAMI911

    aktív tag

    válasz rt06 #55 üzenetére

    Nyilvánvaló, a cikk nem neked szól. A véleményedre meg majd akkor alapozunk - a cikkel kapcsolatban - ha 50 karakternél többet elolvasol belőle. Ilyen egyszerű.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz rt06 #51 üzenetére

    igy annyit nem er, hogy az oldalak cimet elolvassam

    Ne olvasd őket, olvass Hogyan írjuk blogot inkább! Hogyan írjuk J, LY vajon - valyon Szerkesztettél, látom elolvastad!

    Írhatnál ezzel az erővel neked szimpatikus oprendszerek cikkeihez! Vagy légy nyelvújító! :)

    [ Szerkesztve ]

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz rt06 #58 üzenetére

    Azért a ms "ingyen frissítés" kódnevű üzletpolitikája is elég erősen megkérdőjelezhető. Másrészt ez a cím még annyira azért nem überflém.

    Aztán ott van az is, hogy ez a cikk azoknak szól akiknek fogalmuk sincs arról hogy van élet a windózon kívül.
    Ha nem hívják fel a figyelmet hogy az adott disztró előnyeit a windózzal szemben, akkor nem lesz motiváció az áttérésre, mert akkor mit látnának? Ugyanaz mint a windóz, csak nem működik benne egy csomó más minden, ami windózon igen. (Ez persze nem igaz, de attól még annak fog tűnni)

    Harmadrészt, anulu meg barátai akkor is idejönnének trollkodni, ha semmi windóz hátrányaira referáló utalás nem lenne, ebben biztos lehetsz ;)

    Mivel én elolvastam végig a cikket (te pedig nem), ki lehet mondani hogy nem oldalakon keresztül arról van szó hogy a windóz milyen szar. Sőt egy oldalon sincs ilyen.

    Csak sajnos az van ebben a topikban is, hogy aki szereti a linuxot, és valami rosszat mert írni a windózról azrohaggyonmeg. Valszeg, fáj az igazság vagy valami hasonló.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz rt06 #68 üzenetére

    "ennel lagyobb suletlenseget szerintem csak kimondott erofeszitesek aran is irhattal volna"

    Ez igazából nem neked szólt, hanem a trollkodóknak.

    ez a cikk egy kepes telepitesi utmutato leginkabb, annak meg aztan semmi koze a windoze-hoz, halal felesleges volt belekeverni (foleg, hogy csak emlites szintjen kerul elo itt-ott, amolyan csalogatokent, flameinditokent)

    Igazából ennél sokkal több, mivel pl. az is le van írva, mi az a live rendszer, milyen DE-k vannak stb. stb., szóval az írás nem korlátozódik le a 17.1-es Mint telepítésének hogyanjára.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • attila9988

    őstag

    válasz rt06 #126 üzenetére

    parancsolj

    Köszönöm... hogy mutattál egy biztonsági problémát, az openssl -ből, amit javítanak, és lecsorog a csomagkezelőből a frissítés... :)
    Ha biztonsági hibákat is belevesszük a képletbe a vírusok mellé, akkor még szarabbul fog állni a windows. Linkelgessek neked a patch keddekről valamit, vagy kérsz olyan kihasználható biztonsági hibát amit 90 napig nem javítottak ki?
    Van ilyen. Én nem azt mondtam, hogy nincsenek software hibák. Az opensource cuccokat is emberek írják.

    ilyenkor azert jusson eszedbe, hol is tartott tiz eve UX szempontjabol a desktop linux, vagy hogy mennyire ment out-of-the box
    meg amugy is kicsit erdekes ervelesi technika az, hogy "ok, tenyleg jo, de regen szarabb volt"

    Én nem érveltem azzal semmit, hogy a win régen szarabb volt. Pusztán megerősítettem anulu azon véleményét, hogy a windows 8 egész jól karbantartja magát.

    ebbol nem egeszen ertem, mit akarsz kihozni

    Nem akarok kihozni belőle semmit. A kérdésekre adtam válaszokat. Én azon a véleményen vagyok, mint fentebb is írtam. Ha egy feladatra van két megoldásod, amik tökéletesen ellátják az adott feladatot, akkor az olcsóbb megoldás a jó megoldás.

    Tehát. Ha azt mondjuk, hogy adott munkához, felhasználási területhez tökéletesen alkalmas egy windows, és egy linux disztribúció is, akkor utóbbi mindenképpen előnyösebb. Ha adott feladathoz csak az egyik megfelelő, akkor ott azt kell alkalmazni. Ha pl valaki napi 10 órában fotóbolttal dolgozik, akkor bizony neki kell egy windows.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • hallador

    addikt

    válasz rt06 #136 üzenetére

    Ezek szerint e Linux Kernel egy operációs rendszer?

    Wikipedia első sor:

    The Linux kernel is a Unix-like computer operating system kernel. The Linux kernel is a widely used operating system kernel world-wide;

    http://en.wikipedia.org/wiki/Linux_kernel

    A kernel mióta egyenlő az operációs rendszerrel?

    Felvilágosíthatnál! :)

    (#137) rt06

    Tehát ezek olyanok mint az Office, vagy a Windows, vagy az Openoffice stb?

    Ezek neked Teljes értékű szoftverek? Komolyan? Nem megvett Windows-ra is? :)

    Ajjajj? :)

    Na ja a skype egy jó példa kár hogy köze nincs a microsoft-hoz azon felül, hogy megvette.

    (#133) bwooster

    1. Elolvastam csak éppen pontosan az van, hogy az Update után az állítás nem igaz. 2. Ha a windows-ra rátelepíted ami a Linuxon már ott van, akkor a Windows pontosan az első helyre ugrik.
    3. A Linux Kernek nem operációs rendszer, tehát a táblázatban hülyeség van.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz rt06 #143 üzenetére

    Kedves rt06!

    a kernel szerves reszed az os-nek,

    És akkor mitől is lesz egy operációs rendszer? Valahol elvesztettem a fonalat... :)

    Egyelőre Te nem hoztál fel érveket nem én ugye azt Te is érzed. A fogalmatlanságot meg nem hoznám fel a helyedbe mert aki nem tudja mi a Kernel pontos fogalma és hol a helye a fogalomnak, az ne akarjon mást alázni.

    Ezek szerint ha a kezedbe adok egy kernelt, akkor Te elindítod azt valahol? Érted mi a baj remélem. :N

    Harmadrészt:

    viszont azt hiszem itt feladom veled kapcsolatban, fogalmatlanul dobalod be egymas hegyere hatara a hulyesegeket

    Hát a fogalmakat sem hoznám fel a helyedbe... :N

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • attila9988

    őstag

    válasz rt06 #134 üzenetére

    es ne linkelgess, en tudom, hogy lyukas a windoze, te viszont ugy kerdojelezted meg a problemak letet, mintha azok a linux-ban es/vagy a linux-os alkalmazasokban nem lennenek

    Tévedés. Én azt állítottam, hogy a linux -ra nem kell biztonsági software -ek tömegét telepítenem, és ez igaz is. A biztonsági hibákat te hoztad fel, amiről előtte nem volt szó, én pedig válaszoltam, hogy igen, ezekből minden software -ben van bővel, mert mindet programozók írják. A lényeg az, hogy megtalálják, és kijavítják őket.

    azert ez a az egyik mar tiz eve is jobb volt, mint a masik most picit olyen szagu, lasd be kerlek te is

    Anulu érvelt azzal, hogy a windows ma már képes olyanra is, amire korábban nem volt. Ezzel kapcsolatban pedig megemlítettem, hogy a másik oldalon ez már 10 évvel ezelőtt sem volt probléma, de ettől még elismerem, hogy a windows 7/8 valóban jobban vigyáznak magukra, mint az őket megelőző időkben készült társaik. Értsd meg, én nem vagyok fanboy, engem csak a tények érdekelnek. A munkám miatt éppen úgy használok widnows -okat is, mint linux -okat. Az ilyen topic -okba viszont a linux -okkal szemben fel szoktak merülni mindenféle városi legendák, és ezeket érdemes tisztázni. Ez persze ugyanígy előfordul néha a windows -al is. Pl a kékhalálos poén a mai napig él, de a rendszer már csak igen ritkán szokott kritikus hibával elszállni, és manapság már leginkább valami hardware hiba okoz csak ilyesmit. Szóval ha felmerül, akkor is hozzá szoktam szólni, hogy ez bizony ma már nem így van a windows -al szemben sem.

    A mostani topic témája viszont arról szól, hogy érdemes -e pl egy linux mint -et általános felhasználásra alkalmazni bárkinek is, és erre a válasz egyértelmű igen. Egyetlen igazi ellenérv lehet, ha valakinek szüksége van egy vagy több windows only programra. Ebben az esetben kénytelen azt használni, illetve vásárolni a gépére.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz rt06 #136 üzenetére

    hogymi? szerinted akkor mi a linux (kernel)?

    A linux kernel valóban nem operációs rendszer, csak a köré pakolt komponensekkel együtt lesz az. A debian az egy operációs rendszer. Az ubuntu is. A mint is. Az android is. De a kernel az nem az.

    Viszont ebben a vitában szerintem ennek semmi jelentősége sincsen, hiszen nem igazán használunk önmagában linux kernelt.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • spammer

    veterán

    válasz rt06 #506 üzenetére

    Félreérted (direkt :F ): nem a készítőket röhögtem ki. Hanem többek között (még korábban) ilyen érvekkel akarták cáfolni az ingyenességet, hogy "nincs ingyen, mert az emberek az idejükkel fizetnek érte" (legyen szó akár fejlesztésről, használatról, vagy akár tanulásról).

    Magyarul: "Az idejükkel fizetnek érte" érvelést röhögöm ki. Eszembe nem jutna a fejlesztőket vagy hozzájárulókat kihörögni (én is besegítettem néha kisebb dolgokban, pl. fordítás, bugreport), illetve volt, hogy felajánlottam nagyobb segítséget is (de akkor éppen nem volt szükség rá).

    [ Szerkesztve ]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz rt06 #508 üzenetére

    Mondjuk ha én tegyük fel írnék egy programot mert magamnak szükségem van rá, én meg közzéteszem, az max. nekem volt energiámba, a fórumtársnak, aki használja annak nem, maximum annyi, hogy letöltötte.

    Úgy lennék vele, használja egészséggel. Amúgy nem vagyok programozó, mással foglalkozom, de ezen kívül szoktam segíteni másoknak. Mivel a segítségemért nem kérek pénzt, akkor a többiek ingyenélők?

    Csak szándékosan kiforgatod ezt az egészet, nem kell a rizsa, értsd jól azt kész.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • válasz rt06 #506 üzenetére

    Fentebb már írtam, hogy ha valaki (mint te) kötekedni akar akkor szinte minden mondatba, szóba bele lehet kötni. Nem hinném, hogy spammer ingyenélő vagy kiröhögi egy termék készítőjét. Bár nem személyes ismerősöm de mikor linuxal próbálkoztam -az összes többi linuxos topiclakóval együtt- segítőkész barátságos volt. Nyilván nem fog kiröhögni egy olyan progit (vagy a készítőjét) amit szivesen használ és jónak tart.

    Úgy látom, hogy ez a linux vs.windows témakör lassan a politikai viták szintjére süllyed. Vagyis egyre durvább, sértőbb értelmetlen veszekedést generál.......

    [ Szerkesztve ]

    Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

  • #40553216

    törölt tag

    válasz rt06 #511 üzenetére

    Totál félreértetted, amit írt, és egyre jobban hergeled magad. Kell ez neked?

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz rt06 #511 üzenetére

    "eppen ezert kellene befognia, ahelyett, hogy gunyolodik"

    Na most már nem tudom eldönteni, hogy tényleg direkt csinálod, vagy frankón nem esik le.

    Nem a programkészítőkön gúnyolódott, hanem az ellene irányult fals érveken.

    Na és kik azok a "hozzátok hasonló", ez valami indokolatlan személyeskedés akar már megint lenni?

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz rt06 #516 üzenetére

    Na jó, ez már nonszensz.

    Ha mondjuk tegyük fel az én programomat használná, amit én mondjuk örömmel ütöttem össze a szabadidőmben, akkor ez miért került bárkinek is pénzbe, még akár nekem is? Mert ment a gép és fogyasztotta az áramot? Vagy mert a bevitt táplálék egy akár jelentős részét a szervezetem billentyűleütésre használta? Komolyan ilyen végtelen hülyeségekbe kell ebben a témában miattad folyni?

    De egyébként tudod mit, legyen igazad, mondd a magadét, úgysem nyugszol addig amíg nem a tiéd az utolsó szó.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • KAMI911

    aktív tag

    válasz rt06 #502 üzenetére

    Miért lenne téveszme bármelyik idézet is?

    1) A Linux szabadabb rendszer, mint a Windowos vagy a Mac OS X. Elég ha csak a felhasználók szemszögéből nézni: ingyen használhatod, ingyen továbbadhatod. Vagy ha tetszik, kijavíthatsz benne egy hibát. például a helyesírási szótárban, vagy a program felületén. Ha magasabb szintű szabadságra vágysz akár a forráskódot is megismerheted és a módosításokat is közreadva más is tanulhat belőle. Ezen felül nem vagy a megadott "ablakkezelőhöz" kötve. Mi történt a Windows 8 esetén? Sokan nem szerették az új felületet, de tenni hivatalosan nem tudtak ellene semmit - persze hackolások segédproggik lettek rá. Mi lett az Unitivel, ami ugyanúgy megosztotta az embereket? Elkezdtek használni más felületeket (KDE-t, Cinnamon-t), akár a saját disztróban akár egy másikban. Így került a Linux Mint is eléggé a középpontba). Nem kell ezzel a szabadsággal élni. Ha neked nem tetszik, nem akarod, akkor nyugodtan vásárolj Windows-t és Office-t, vagy éppen Mac-et. Ja és lehetőleg ne a közoktatási pool-ból vedd el, mert az ugyanúgy nem ingyenes.

    2) A tapasztalat fejlődik, és kijelenthetjük egyre jobb és jobb lesz. Egyre kényelmesebb, egyre több hardvert támogat. Meg egy rakat más dolog is fejlődik benne, amit hosszú lenne most felsorolni. Manapság egyre több ember kezd el Linuxozni és örülök, hogy lassanként mindenkihez eljut majd a híre. Nem titok az ilyen cikkeknek ez is a lényege, hogy a telepítés segítése mellett - egyre több emberhez eljusson, hogy igen is van reális alternatíva - a legtöbb ember számára.

    [ Szerkesztve ]

  • gtasystem

    őstag

    válasz rt06 #517 üzenetére

    képmutatás amit művelsz..

    maximum azokkal kötözködhetsz akik ingyenessé tették és nem azokkal akik ingyen használják..
    és ha jól tudom nem a te szellemi termékedről van szó és nem te döntöttél a linux ingyenességéről, úgyhogy ne játszd itt a megkárosított fejlesztőt..

    [ Szerkesztve ]

    http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

Új hozzászólás Aktív témák