Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PiTM0N

    tag

    "...Hipernet 84 néven elérhető az a mobilinternetes csomag, ami már akár a vezetékes internet teljes körű kiváltására, illetve helyettesítésére is alkalmas hazánk számos pontján."

    Ez mind szép és jól is hangzik, had mondjam el az én történetemet is: Van Balatonendréden egy kis nyaralónk is, ahol nagyon jól kiválthatta volna T-HOME helyi legnagyobb vezetékes csomagját (15Mb/s LEKORLÁTOZVA 2Mb/s-ra, amiről még mindig ledob. Bár így kevesebbet kellett fizetni: 5Mb garantált -> 2Mb 4880Ft havidíj (+telefon) -> 3880 (+telefon))...
    Mivel csak ritkán utazunk le, jól jött a havidíj nélküli, percdíjas csomag, szóval elő is fizettünk egy Telenor Hipernet-Praktikum csomagra (nem kellett úgysem 7-21-42-***Mb, elég csak 1-2-is, de annyi legyen amikor kell). Megkaptuk a modemet, tök jó, próbaidő alatt Bp. VIII.kerben ment is 19Mb/s-el, vidéken is megnéztük próba idő alatt 2Mb/s volt, hozta a T-home szintet. Miután lejárt az akkor még 5napos próbaidő, úgy döntöttünk, hogy megtartjuk. Érdekes módon, a próbaidő után 1 héttel a net vidéken már csak 60-80Kb/s-et produkált, Bp.-en is csak 5Mb/s-et kb.

    Akkor ez most hogyan van?

    Még megjegyezném a kábelesnet kiváltásához, hogy a vidéki t-home Budapestre kb 40ms-os a telenor mobilnet, meg 300+ms-os pingel dolgozott, tehát pl online játék, de még voice chat (steam-en próbáltam) lehetetlen, pontosabban élvezhetetlen volt.

    A mobilnet, amúgy egy jó dolog, ezt nem vitatom, de egyértelmű, hogy a nagyobb ping miatt (már akinek fontos a ping, aki levelezik, csak vagy hasonló annak jó az is), sohasem, vagy nagyon soká fogja tudni kiváltani a vezetékes internetet, akkor is, ha az kissé lassabb is.

    Majd ha a mobilnet legalább a munkahelyi netet [link] veri, akkor megfontolom, hogy lemondjam az otthoni kábeleset is...

  • PiTM0N

    tag

    válasz csernak75 #85 üzenetére

    Otthon 9ms, gondolom itt azért lehet nagyobb, mert komolyabb tűzfal van és több mint 150 számítógépre van elosztva a net, bár ehhez nem értek nagyon.

  • PiTM0N

    tag

    válasz emre33 #89 üzenetére

    Múltkor Diablo3 játszottam 2 órán keresztül, és egyszer se dobott ki.

    Én régebbi játékkal mertem próbálkozni csak, egész pontosan Half-Life 2: Deathmatchel. Eltekintve attól, hogy ledob a magas ping miatt sok szerver (általában 150ms-os ping limitet állítanak be) elég zavaró volt a játékban a sok nehéz és éles gyorsan repülő tárgyak szaggatott mozgása, nem is beszélve arról, hogy főleg ezek az ember felé repülnek és még lőnek is rád.

    Szerk.: Ja és Balatonendréd kb. 1300 fős település(, Zamárdiból viszik oda kábelen a DSL netet a T-home-osok).

    [ Szerkesztve ]

  • PiTM0N

    tag

    válasz nyergess #101 üzenetére

    Az Inviteles versenyt simán el elhet képzelni, mert az rablás, hogy közel 7000Ft-ot kérnek el ~10-12Mb/s-ért a 25Mb/s-ból. Ha belegondolunk, +1000Ft-ért Hipernet 42 (ami ugye már 82 ha minden igaz) csomagot is ki lehet fizetni.

    (apropó UPC, ennyiért 120Mb/s-et ad, nekünk a 120ból kb 100-110jön 9ms-os pingel Speedtest szerint, úgy, hogy 3 pc-re, tabletre, mobilra és tévére is meg van osztva a net.)

Új hozzászólás Aktív témák