Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz fatal` #24 üzenetére

    Mert nem éri meg nekik...
    Egyszer már leírtam, ha valaki esetleg azt olvasta akkor elnézést az ismétlésért.

    Olyan ez, mint egy hiper-szupermarket. Azért nincs Tesco vagy Aldi sem egy "Mucsajröcsögei" faluban mert egyszerűen nem éri meg nekik.
    Jómúltkor volt egy cikk, amiben leírták, hogy egy istenhátamögötti kis falu aláírásgyűjtésbe kezdett, hogy náluk is nyíljon egy Tesco! Miért? Mert ott ~20-30%-kal olcsóbban megtudják venni a dolgokat, mint a sarki abc-ben.

    Viszont a Tesco és hasonló cégeknek van egy bizonyos módszere ami alapján kiszámítják az adott környék "vásárlóerejét" (lehet nem így hívják nem tudom) De a lényeg, hogy a település és környék lélekszámát viszonyítják az átlag keresethez vagy hasonló. Ez alapján jön ki, hogy megéri-e ott új üzletet nyitni és ha igen hányat?

    Ezért van Pesten mondjuk 15 Tesco meg 30 Aldi és Mucsajröcsögén egy sem. Mivel Pesten annak a ~2 millió embernek a vásárlás igénye és kereseti lehetőségéhez mérten megéri. Mucsajröcsögén meg élnek mondjuk 800-1500-an és ők egyszerűen, nyersen fogalmazva nem tudnak annyit vásárolni, hogy megérje több százmillióért egy Tescot építeni és üzemeltetni ott.

    Ugyan ez a helyzet a net szolgáltatókkal is. Nem éri meg kiépíteni és vagy modernizálni a kisebb falvakba menő hálózatot, mert egyszerűen egy kis faluban lévő potenciális vásárlói kör az idők végezetéig se fog tudni annyit fizetni, hogy a cégnek visszajöjjön a fejlesztés költsége. Ezért inkább marad ami van, mert úgyis megveszik az emberek.

  • Dany007

    veterán

    válasz NetRolller3D #60 üzenetére

    Ez durva azért.
    Most megnéztem én is a UPC oldalát. Tényleg, a 10/1-es netnél 5GB a korlát. Az lószar. Azt még itt a cégnél is elérem simán úgy, hogy gyakorlatilag nem töltök le semmit. Ezért egész egyszerűen nem éri meg pénzt kiadni. Akkor már inkább a 25/1,5-es csomag 3200-ért. Ott elvileg nincs korlátozás.
    Meg amúgy röhej ez a 1,5Mbit feltöltési sebesség.

    Áldom az eget, hogy már évek óta nem vagyok UPC-s :D

Új hozzászólás Aktív témák