Hirdetés
- Felháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasni
- A luxusmárkáknak kell a bitcoin, az USA jegybankjának nem
- Letiltja az USA a politikusokat a telefonhívásokról és szöveges üzenetekről
- Nagy áttörés jön a napelemek piacán, nem kell annyi hely a paneleknek
- Belenyúlt az USA az Epic Games igazgatótanácsába, nyomoz az NVIDIA
- Gmail
- Linux kezdőknek
- Kaspersky Antivirus és Internet Security Fórum
- WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
- JavaScript topic
- OpenMediaVault
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- PR-Telecom
- Ingyenes vagy akciós szoftverek
- Felháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasni
Új hozzászólás Aktív témák
-
shabbarulez
őstag
válasz shabbarulez #23 üzenetére
Itt van pl. egy alternatív LLU G.SHDSL ajánlata, látszik hogy Tíkom is most ezekhez igazodva lőtte be az árait. [link] Pantel is nemrég indított ilyen csomagokat, TvNet 3G-nél is van, UPC-nek is ott van a Business csomagja. Wireless szolgáltatóknak is vannak ilyen csomagjaik. Ezek a termékek egymás konkurenciái, nem a lakossági ADSL csomagok a célcsoport amivel össze kellene hasonlítani.
-
shabbarulez
őstag
Itt van az ÁSZF [link] a végén vannak a célértékek. Természetesen azokon a területeken ahol nem LAN hálózat van, hanem kábelnet ott nincsenek olyan jó értékek. A 18/1-es ADSL garantált minimuma 768/256 kbps
A Tíkom G.SHDSL-nél ahogy a bérelt vonali termékeknél vagy a konkurens LLU G.SHDSL csomagoknál a maximum értékkel azonosak a garantált értékek. Bérelt vonal helyettesítőnek jók ezek a G.SHDSL termékek, mondjuk az alternatívok hálózati kiterjedtsége nem túl nagy, de a Tíkom most indult szolgáltatása ezzel a 77 településsel viszonylag nagyobb.
[Szerkesztve] -
shabbarulez
őstag
A ma felrakott ÁSZF-ben magasabb értékek vannak mint amire korábbról emléxek. Most ez van benne:
Csomag neve | Le- és feltöltési sebesség | Minimál érték | Célérték
Prémium Távmunka | 6M/6M bps | 3,6M/3,6M bps | 4,8M/4,8M bps
Emlékem szerint eddig 1.5/1.5 Mbps volt a minimum és 3/3 volt a célérték a 6/6-os csomagnál, úgy látszik bíznak magukban.
Mondjuk sávszéllel nem igazán volt gondjuk az elmúlt 5 év alatt, jellemzően mindig hozta a maximumot, akár csúcsidőben is. Amióta tavaly átépítették a hálózatukat és idén áttértek saját gerincre, a régi GTS-es bérelt vonal helyett azóta teljesen perfekt. -
shabbarulez
őstag
Rézkábelen kisebb frekvencia tartományokat allokálnak a szabványok letöltésre mint feltöltésre, mert az jobban passzol tömeg igényekhez. Az ADSL is ezért asszimetrikus a G.SHDSL meg igen. A VDSL2-nél ami a legújabb xDSL szabvány ez sokkal adaptívabb, többféle frekvencia kiosztás profile van így lehet akár szimmetrikus vagy asszimetrikus linket is kialakítani.
A coax esetén is erősen asszimetrikus a frekvencia kiosztás, downstreamre sokkal nagyobb sávszél van mint a visszirányra hisz az elsődleges célja a hálózatnak a TV szolgáltatás, ahogy egy telecom hálózatnál is telefon szolgáltatásra készült a hálózat. Azon felül az adatszolgáltatás kicsit megerőszakolása a technológiának, persze erős kompromisszumok árán. Kábelnél visszirányba nagyon sok adó van és egyetlen vevő, de az adók zajai szépen összeadódnak és a nagy hangzavarból nehéz nagy adatátvitelt kreálni. Lefelé ez kevésbé gond hisz egy adó van és ugyanúgy broadcastol mint a TV-nél.
Azért az a szabvány ami alapból adatszolgáltatásra készült, az alapból szimmetrikus is, mint pl. egy Ethernet háló, ráadásul pont-pont jellegű így nincsenek olyan gondok mint coaxnál. Nálam is Ethernet háló van. A szolgáltató BIX-től bérel a Pók utcai ltp-ig sötét szálat és ezen van egy gigabites Ethernet gerinc. A lakótelepen a háztömbökig szintén optika van gigabiten, a háztömbökbe le van rakva egy ethernet switch és onnan minden lakás villanyóra szekrényéig ki van húzva az UTP kábel, amin Fast Ethernet link van az előfizetőkig.
Van még pár szolgáltatónak ilyen Ethernet hálója, de ezek jellemzően kisebbek és lokálisak, de idővel szaporodni fog majd a hasonló megoldások száma, ahogy világszerte is leginkább így terjednek a szimmetrikus nagysebességű elérések, már ahol vannak. A lényeg az hogy az optikai végpont minél közelebb legyen, ha már elér egy háztömbig akkor azon belül többféle képpen csatlakoztathatók a userek. Akár úgy hogy új UTP kábelt húznak ki minden lakásig, de mehet a távközlési szolgáltató meglévő rézkábelén VDSL2-vel, vagy a kábelszolgáltató meglévő coaxán többféle technológiával. -
shabbarulez
őstag
A UPC garantált business szolgáltatásai is hasonló árban vannak, bár ahogy nézem ott is volt nemrég árcsökkentés. Régen még 60+fa volt náluk a 2/2 és ezt skálázták lineárisan fölfelé, most már ők is 48-ért adják és nem lineáris az árnövekedés a nagyobb csomagok felé. [link] Pl. most már van 6/6 Mbps-es csomagjuk is 120 rongy+faért. Az sebességre olyan gyors mint az én itthoni elérésem, igaz az csak br. 8500. A különbség az hogy két csomagra más írásos garanciákat vállal a szolgáltató, ugyanez érvényes a lakossági ADSL csomagok esetén is.
-
shabbarulez
őstag
Nem hiszem hogy fogsz ilyen szolgáltatást normális áron látni, ennek ez a normális ára, világszerte máshol is ilyen áron márik a garantált sávszélt. Bérelt vonali szolgáltatásként eddig is kínált a Tíkom G.SHDSL-t drágábban, de a kisebb sebességű rézkábelen is kiépíthető szolgáltatások piacon azóta erősödött a verseny. Kínálják a termékeiket a wireless cégek, megjelentek a hurokátengedéses szolgáltatók is a maguk G.SHDSL ajánlataikkal olcsóbb áron mint a bérelt vonal. Ezért most már eljött az ideje hogy Tíkom is olcsóbban adja a kisebb sebességű garantált szimmetrikus eléréséket. De ez az ajánlat eddig is az üzleti szektronak szólt, ez után is így lesz. A nagyobb sebességű ajánlatoknál ahol a rézkábel már kevés, úgyis optikai kábelt kell húzni egészen az előfizetőig, ott pedig még tartható a magasabb árszint, hisz sokkal kevesebb szolgáltató képes arra hogy ezt end-to-end megoldja országszerte.
-
shabbarulez
őstag
Nem olyan sokkal drágább egy G.SHDSL DSLAM kártya és modem páros, persze valamivel drágábban mérik mert üzleti kategóriájú terméknek értékesítik ott meg jobban meg lehet mindennek kérni az árát. De felesleges lenne minden előfizetőhöz ilyet pakolni, a döntő többség úgysem használná a nagyobb uplodot, a magasabb letöltés a piacon jobban eladható termék. Ezért is született meg inkább a lakossági piacra az ADSL szabvány, míg a G.SHDSL-t alapból a bérelt vonali üzleti piacra pozícionálták.
-
shabbarulez
őstag
Lakossági best effort jellegű szolgáltatásként miért ne kaphatná meg. Az én netem is itthon 6/6 Mbps-es 8500-ért, már 2005-ben 2/2 Mbps volt, előtte meg 512/512 kbps 2002-től. Garantált szolgáltatást viszont nem kapsz ennyiért, mert az más kategória, épp ezért az árakat is kár összevetni, almát körtével felesleges hasonlítani. Garantált szolgáltatást az vesz akinek szüksége van, vagy aki hajlandó megfizetni.
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest