Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Polllen #990 üzenetére

    a katonákat most is töltést építeni használjuk itthon, ami rendfenetartó szerep kell nekik arra most is elég az állomány.

    értem én hogy mit akarsz mondani, csak a célt kéne definiálni.

    képzeljük el a helyzetet hogy valamilyen nyakatekert módon visszaállítjuk a sorkatonaságot. de minek?

    1: olyan lesz mint régen. egy marék lőszert kapsz, az időd maradékában meg bohóckodó vezetők alázzák a népet játékot játszotok csak hogy "rendet" tanulj. ezt otthon is meg lehetne oldani csak foglalkozni kell a gyerekkel. én voltam az első "csoport" akinek nem kellett már bevonulni, de én otthonról megkaptam azt amit kellett.

    2: olyan lesz mint régen csak belelocsolunk euró milliárdokat fejlesztésbe. bevonulás után drága eszközökkel bohóckodnak, de fél év alatt nem igazán lehet megtanítani senkit úgy, hogy ne csak céltábla legyen a fronton.

    3: nekiállunk fejleszteni, euró milliárdokat ölünk bele, több éves profi kiképzést kapnak, használható tudással a fegyverek és taktikák területén. és? meg tudnánk állítani egy oroszok által pénzelt és támogatott offenzívát amit itt is hívjuk "polgárháborúnak" csak hogy konzisztensek legyünk? lóf@szt. románok lerohannak minket egyik reggel és gerilla sejtekbe szerveződünk hogy visszaverjük őket?

    látom hogy körülöttünk van sz@r nem kevés. azt is látom hogy a "béke" amiben élünk az milyen törékeny. csak azt nem látom, hogy ha tényleg beüt az űber mély gáz, akkor önerőből mégis mit tudnánk tenni még ha atomkomoly fejlesztéseket hajtanánk végre a hadügy területén sorkatonasággal stb... mert jelenleg kb egy modellt látok ami működik és az az usa. hihetetlen összegű fejlesztések, mellette a civil lakosság egy jelentős része napi/heti rendszerességgel gyakorol lőni a saját költségén mint hobbi, ha nem lenne atomfegyver a világon és megtámadná mexikó pl őket, brutális mennyiségű használható ember mehetne a frontra. itthon én nem látom hogy mi lenne a cél vagy az értelme, és oda hogy tudnánk vállalható módon eljutni.

    jah és jelenleg a legkisebb gondja az országnak, hogy a katonaság nem up to date... ha pipáltuk az oktatást, az eü-t, racionalizáltuk a szociális kérdéseket, és ezer más dolog lement, és áll a lé az állami számlákon, akkor beszélhetünk sok mindenről. addig nem látom minek kéne...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák