Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Rickazoid #9 üzenetére

    Azt a tüzelőanyag cellát szerintem gondold át még egyszer. A napenergia hasznosításához még kicsit reszelni kell a hatásfokokon a celláknál.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Rickazoid #11 üzenetére

    Pedig a hivatalos magyar fordítása az. létező megoldás ugyan, de kb semmire nem használható, aminek nagy energiaigénye van, s mobil eszköz. A fő problémája a hidrogén tárolása, előállítása, egyébként remek szerkezet lenne, hisz a saját hatásfoka kb 60%, plusz elektromotorok, plusz egy kis vezérlési veszteség, cirka 50%-kal elrohangálhatna, ha a hidrogénnel ne lennének akkora gondok. Előállítása ha nem kőolajból, egyéb, CO2 termelő módon történik csak cirka 30%, tárolása macerás, borzalmas veszteségei vannak, egy tartályból simán elpárolog, könnyen diffundál, platina ugyan atomrácsában oldja, de abból meg olyan kevés van, hogy alkalmatlan tömeges felhasználásra, stb.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz wnix #35 üzenetére

    Nem leírva vannak, csak helyükön kezelve. Azért látni kell, mennyire környezetbarát, mennyire csak megújuló energiából előállítható egy napelem, mennyire valós a szélerőművek kihasználhatósága, mennyire valós a fosszilis energiahordozók/szénhidrogének kifogyása. Utóbbit azért írom így, mert bár fosszilisből valóban fogyóban vagyunk, szénhidrogénből bőven van kapacitás, s ez bővül is. Pont most olvastam egy cikket, amiben az amerikai hadsereg legújabb szerződéséről írnak, miszerint egy cég algákból állít elő kerozint, s ők ezt veszik meg, repülőgépek hajtására. gázolajat már állítottak elő, hajókban használják is. nem rossz dolog a megújuló energiaforrás, amennyiben az elszigetelt egységeket üzemeltet,de rendszerszitnen globális lépték alatt esélytelen. Azt a majdnem 100%-os hatásfokú elektrolízist prezentálnád valamivel? Igencsak kétkedéssel fogadom. Egyébként utána még ott a kérdés hozzá, miben, hol tárolod a hidrogént.

    Én azt mondom ne pazaroljunk semmilyen energiát, takarékoskodással lehet valamit is csökkenteni az emberi károkozásból. S vallom, járműhajtásra még nagyon nem alkalmas az elektromos áram.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz wnix #42 üzenetére

    Khm. Azért ezt alaposan gondold át, hidrogéntárolásilag nagyon alaposan. A rendszerszintű energiaellátás, termelés a jelenlegi gazdasági struktúra miatt szükséges: akkor is kell energia, amikor épp nem süt a nap, nem fúj a szél, stb. S nem csak kevés, pár izzó, néhány kisfogyasztó működtetéséhez, hanem igen komoly rendszerekhez, gépekhez, amik zabálják az energiát. S a jelek azt mutatják, a hatékonyság szempontjából a rendszerszintű energiatermelés, tárolás igenis szükséges az emberiségnek. Pl. Szélerőművet lehet telepíteni mondjuk Hollandiába, mert ott van rendszeresen kellő erejű szél, azonban nálunk ez már neccesebb, sokkal korlátozottabb. Naperőművet lehet telepíteni Spanyolországba, Algériába, stb. de Skandináviában sokkal korlátozottabb. A helyi energiaforrás-hiányok kiküszöbölése miatt szükséges a rendszer. S csakis rendszerbe beépíthető energiaforrásokon szabad gondolkodni. elektrolízis, 100% hatásfokkal. Ez így, gyakorlatilag semmit nem mond, műszaki szempontból, a gyakorlatilag száz százalék hatásfok tipikusan a nagyot mondtunk kategória. nincs mögötte igazolás.

    Major major: jogos, nem kötöttpályás járművekre gondoltam. Azért pl. elektromos hajókat eléggé körülményes óceánjáró, teherhajó méretben létrehozni, elektromos repülőket szintén, a jelenlegi hatótávolságokkal.

    lapa: jól tudod, de nemcsak, hogy átdiffundál a hidrogén az anyagok jelentős részén, pl. az acélokat tönkre is teszi, pelyhes töréssel, belső feszültségek, kristályhibák formájában. A hidrogént jelenleg alig pár anyag tudja tárolni,azok, amelyek atomos állapotban oldják. Pl. platina, csakhogy annak mennyisége a Földön oly csekély, hogy gyakorlatilag semmire nem mennénk vele.

    [ Szerkesztve ]

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Major Major #50 üzenetére

    Akkor ezentúl gondold oda a fosszilist a közlekedési komnentjeimhez. :P Pláne, hogy megújuló energiaforrásokról értekezünk, s mint az köztudott, az atomenergia nem az. :)

    akkor várjuk ngabort a hidrogéntárolással kapcsolatosan. Egyébként a hidrogénnél én úgy tudom a vasrácsba molekuláris szinten is be tud lépni, nem csak atomosan. majd szépen ki is lép máshol belőle.

    [ Szerkesztve ]

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Depression #52 üzenetére

    Annál jobb a mostani napelemeket használni, hatásfok szempontjából.

    wnix: ez szép és jó, csakhogy a saját léptékeden túl nem tudsz vele mit kezdeni. Ha mindenki így dolgozik, akkor mi lesz? jelenlegi technológiákat figyelembe véve? Napsütés esetén mindenki belefullad a megtermelt energiába, de amikor nincs napsütés, akkor nyög a hiányától. Amikor snekinek nicns energiája, mert nem süt a nap, nem fúj a szél, akkor honnan lesz bármi is? Babot esznek, s a keletkező gázokat elégetik?Tárolással mi legyen? Baromi gyorsan hazavágja az akkukat, s lesz egy csomó ilyen jellegű hulladékunk. Hurrá. Szélenergiát használjon? Ó jee. 3m/s szélsebesség alatt nem működnek, s olyan kb. 15m/s felett meg le kell állítani őket. Mo-n csak körülbelül Győr-Moson-Sopron megye területén létezik 4m/s feletti éves átlagos szélsebesség, ahol már érdemben kihasználható a rendszer. A maradék területeken sok napokon keresztül nincs semmi. S valamivel a talajszondás rendszereket is el kell látni energiával, mert azok is igényelnek elektromos áramot. Te mindent csakis a saját szemszögedből nézel, a saját, kis kuckódból. irodádból. onnan szép és jó a dolog, de teljesen körbenézve nem. pl. mennyi a napelemek élettartama? Állítólag 25 év. Ezalatt a bekerülési költségeit nem hossza vissza, azok szerint, akik foglalkoznak ilyenek telepítésével. plusz akkor ott az energia, amit a szilícium bányászására, megmunkálására kell költeni. Nagyjából mondhatjuk, jelenleg hatásfokokat tekintve is, kisebb környezeti terhelés ezek helyett eltüzelni az éghető anyagokat. Egyébként vannak lehetőségek bőven ezen energiaforrásokban, csakhogy globális elterjedés esetén a hatásaikról semmit nem tudunk. mennyiben változik meg a klíma lokálisan, ha mindenhol szélerőművek forognak, s vonják el az energiát, ár-apály erőművek mit művelnek az adott öböllel, stb.

    Nem szeretem a fosszilis erőműveket, energiatermelést, de sajnos a megújuló csak valamikor a távoli jövőben lesz jobb ennél. lehet próbálkozni vele, de sokat kell reszelni rajta. A pazarlást pedig midnen formában rossznak tartom, mert akár földterületben nézzük, akármi másban, valahol mindig veszteségünk, kihasználhatatlan helyünk, potenciálunk keletkezik. Reszeljék csak a napkollektorokat is, a tüzelőanyag cellákat is, mindent, aztán ha tényleg értelmes minőségűek lesznek, akkor lehet jönni elő velük.

    [ Szerkesztve ]

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Depression #56 üzenetére

    Na, mutass egy ipari méretekben megvalósítható módját ennek. Igen, a sejtek a növényekben tudják, de máshogy még nem működik, s messze nem ipari mennyiségben. Azért a nagy CO2 mániához, hisztériához illik hozzátenni, kell a levegőbe az is a jelenlegi hőmérsékletértékekhez, pl.

    izriot: beszéld meg sötétződekkel. Most akartak velem aláíratni papírt, hogy a kormány(!) csökkentse 40%-kal a CO2 kibocsátásunkat-igen, így államilag eldöntötten, egy papír aláírásával már megoldva, vagy mi- majd mikor megkérdeztem őket mégis hogy gondolják ezt atomenergia nélkül, jöttek az osztrákokhoz nagyon hasonló szél és napenergia-kapacitásunkkal. Ezt egy gyönyörűen agymosott marha teljesen átszellemült tekintettel terjesztette.

    attila9988: mesélj, te mit tudsz, mi az oka az egésznek? S mindegyik ellen is tud tenni az emberiség szerinted? Olyanokra gondolok, mint ingadozó naptevékenység, a Föld tengelyferdeségének változása, természetes felmelegedési folyamatok, vulkáni tevékenység, hogy csak párat említsek. Egyébként geológiai értelemben jelenleg jégkorszak van a Földön. Mert van állandó jég jelen a bolygón. És ez bizony földtörténetileg igen szűk időtartam, s messze nem normális.

    [ Szerkesztve ]

  • #06658560

    törölt tag

    válasz wnix #66 üzenetére

    Minden energiaforrás a Földön kívülről származik jelenleg.

    lapa: azért atom nélkül, plusz CO2 kibocsátást csökkentve esélytelen a dolog. Plusz a szélenergia szempontjából csakis a kis méretű rendszerek tudnak működni nálunk, nagyok nem, s akkor is a biztos energiaellátáshoz szükséges a szélerőműben jelenlevő potenciál valami másikban történő tárolása. Lásd Németo. példája.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz wnix #71 üzenetére

    Nem tudom, apámnak mondta egy mezőgazdasági gazdálkodó, aki telepített szélerőművet magának, kötelező kiépíteni a rendszerbe visszatáplálást, akkor is, ha ő nem akarja.

Új hozzászólás Aktív témák