Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bobsys

    addikt

    válasz opr #293 üzenetére

    Az en tapasztalataim, az en szemszogembol

    Karrier: ha rendes vizummal, tudassal mesz ki akkor tudod ott folytatni ahol abbahagytad, esetleg egy szinttel lejjebb, de hamar visszahozza az ember magat

    Kultura: ha "feher" europai gyokerekkel rendelkezo orszagba mesz akkor nem olyan nehez az, nincsenek akkora kulturalis kulonbsegek, hozzaszokik az ember es felveszi a ritmust, az ottani eletet

    Nyelv: teny, eleinte faraszto, aztan belejossz, es gondolkodas nelkul folyekonyan fogsz beszelni, angolul fogsz gondolkozni. En par honap kint let utan, mar siman toltam igy, mikozben az elejen koncentralnom kellett aztan mar kocsiban, szendvicset majszolva is siman beszeltem telefonon ugy, hogy nem gondolkoztam azon, mit hogyan kell mondani. Az a helyzet, hogy ott tartok -sajnos- magyar szavaknal kezdek el gondolkozni, hogy hogyan is vannak a kulonbozo kifejezesek, szokapcsolatok magyarul.

    Mindennapi elet: dehogynem hozzaszoksz, nagyon hamar. Segitokeszek, bemesz a bankba megkerdezed mi merre, elmondjak, felhivsz egy kormanyzati akarmit, elmondjak. Ausztraliaban bankban egyszer voltam, mikor megnyitottuk a szamlat. Utanna minden telefonon, kocsi atiras, biztositas stb, telefonon, internet, telefon elofizetes, aram megrendelese, modositasa telefonon. Floridaban meg nincs sajat lakasunk, de nagyjabol minden ugyanigy mukodik, auto atirasnal mondjuk el kellett menni egy rendszamert de ez van, jovore mar eleg lesz egy csekkett kuldenunk.

    Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

  • KevinMulder

    tag

    válasz opr #293 üzenetére

    Ez így nem teljesen fedi a valóságot. A legtöbb civilizált országban, Mo-tól nyugatra szépen működnek ezek a rendszerek. TB kártya 2 nap alatt postázva és hasonlók ...

  • vzozo

    senior tag

    válasz opr #300 üzenetére

    Viszont, bürokrácia: utopisztikus amit mondasz, hogy minden ilyen egyszerűen elintézhető, perpill nem tudom elképzelni, hogy nem akadályoz a bürokrácia mindenhol, ahol csak tud :B

    Erre írtam korábban, hogy amíg az ember nem lát mást (jobbat), addig el sem tudja képzelni, hogy lehet máshogy. Nekem csak Svájcból és Németországból vannak ilyen tapasztalataim (lakcímbejelentés, munkavállalási, adóhivatali, banki, stb. ügyek intézése), és mindkettő igen gyorsan és gördülékenyen ment, látszott, hogy azok az ügyintézők azért ülnek ott, hogy nekem minél gyorsabban megoldódjon az ügyöm. Nem volt semmiféle kioktatás, hülyének nézés, egyszerűen tették a dolgukat. Mindezt úgy, hogy iszonyú handicappel indultam mindkét országban: a németem elég gyenge (arra elég volt, hogy megkérjem, beszéljünk angolul), ezért tulképp ők tettek extra szívességet, hogy egy rossz szó nélkül angolra váltottak, és mintha mi sem történt volna, zajlott tovább a beszélgetés...

    Igen, lehet ez sci-fi-nek tűnik innen nézve. De attól még párszáz km-rel arrébb ez a valóság.

  • bobsys

    addikt

    válasz opr #300 üzenetére

    En csak angolszasz orszagban eltem/elek, az oroszok szerintem mar mas.
    Burokracia van, mindenhol vannak idiota szabalyozasok es idiota akatatologatok ezzel nemtudok vitatkozni, de meg mindig egyszerubb a mindennapi ugyintezes. Van ellenpeldam is, Ausztraliaban epitkezni/felujitani egy remalom a helyi council mindig baszogat valamivel, leallitjak az epitkezest, sajat hatarozataiknak mondanak ellen stb, de a mindennapi elet ugyintezesei konnyebbek. Konyebb venni egy autot (foleg az usaban), konyebb elintezni a biztositast, adozas, reszsivel kapcsolatos dolgokat. Felmesz a honlapra, elolvasod, hogy mi kell az adott dologhoz, osszeszeded a papirokat ha kellenek, bemesz es elintezed, nincs, hogy nem tudja mit kell csinalni, hianyzik valami papir amirol senki semmit nem tud.

    Az alabbi kepet a munkahelyemnel fotoztam ev elejen

    szerk: ezek altalaban nem halalosak, a pici sarga/piros pottyel a hatan, na az amit messze el kell kerulni. A kigyok sem veszesek, jobban felnek toled mint te toluk, szinte hamarabb elhuznak minthogy eszrevenned oket.

    szerk 2: egyebkent mi sem a penz miatt leptunk le, kalandvagybol illetve tanulas celjabol

    Angolokat nem szeretem, Angliaba nem szivesen mennek dolgozni

    [ Szerkesztve ]

    Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

  • Romvr

    őstag

    válasz opr #410 üzenetére

    "Btw, mi a szakmád? Csak kíváncsi vagyok rá, hogy mit sikerült ennyire alulfizetniük"

    Papír szerint "System Administrator". Valójában pedig mindenes. IT Project Manager, pruchasing/számlázás, szerver/kliens adminisztráció/javítás, user helpdesk, kapcsolattartás 3rd party cégekkel, globális problémák megoldásában segítségnyújtás/megoldás, tolmácsolás/fordítás....stb.
    Ha mind beírom az nagyon jól mutat az Önéletrajzon, csak nem erre szerződtem. Ha tudtam volna hogy valójában mi mindent vállalok el akkor rádobhatnék a fizetésre legalább még 100-at nettóban. Jah és persze ez egy 1000 fős kirendeltség ahol 400 emberre kell csak nekem ügyelnem + 5 szerverre, meg a hálózat rám eső részére.

    " 200 nettó felett keresek +~30k/hó cafeteria, csak elbérlet+feleség+2éves gyerek azt is pikk-pakk elviszi."

    Igen az albérlet + kisgyerek nagyon tudja vinni a pénzt. Ismerőseim egy része is ezt nyögi. Én ezért nem is tervezek családalapítást itt, majd csak külföldön, ha már megteremtettem egy bizonyos anyagi egzisztenciát

    "Sok sikert kívánok a külföldi elhelyezkedéshez/beilleszkedéshez"
    Köszönöm szépen :R

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • QuippeR

    tag

    válasz opr #419 üzenetére

    Bármikor mutatok neked indiai kollégát, aki tökéletes szófordulatokkal beszél, de egy szavát nem érted meg a kiejtés miatt. És akkor az átlag kínai, koreai mérnökről még nem beszéltem. Egy európai ember számára az esetlen, magyaros szófordulatokat használó hazai szakembert sokkal egyszerűbb lesz megérteni.

  • QuippeR

    tag

    válasz opr #421 üzenetére

    Én is tapasztalatból beszélek. Egy maláj, koreai vagy kínai angolhasználatát sokszor szinte lehetetlen visszafejteni. Mások ugyanezekből a népekből pedig tökéletesen érthetőek, szóval emiatt azért nem általánosítanék.

    Az archaikus nyelvhasználatról annyit, hogy szerintem ez szakmai párbeszédben nagyjából semmit nem számít. Más kérdés, ha valaki külföldre akar költözni, de ott gyorsan fel is tudja frissíteni a szótárát.

    Szerintem se kéne amúgy olyan nehéz kérdésnek beállítani ezt a nyelv mizériát, ahogy egy átlag magyar diák teszi. Viszont ehhez óvatosan hozzátenném, hogy számomra ugyan teljesen természetesen jöttek a nyelvek, gyakorlatilag erőfeszítés nélkül sikerült elsajátítani őket, de el tudom képzelni ennek a szöges ellentétét is, hogy valaki tényleg antitalentum, és nem tehet róla, ha nem megy a dolog.

Új hozzászólás Aktív témák