Új hozzászólás Aktív témák

  • bobsys

    addikt

    válasz opr #293 üzenetére

    Az en tapasztalataim, az en szemszogembol

    Karrier: ha rendes vizummal, tudassal mesz ki akkor tudod ott folytatni ahol abbahagytad, esetleg egy szinttel lejjebb, de hamar visszahozza az ember magat

    Kultura: ha "feher" europai gyokerekkel rendelkezo orszagba mesz akkor nem olyan nehez az, nincsenek akkora kulturalis kulonbsegek, hozzaszokik az ember es felveszi a ritmust, az ottani eletet

    Nyelv: teny, eleinte faraszto, aztan belejossz, es gondolkodas nelkul folyekonyan fogsz beszelni, angolul fogsz gondolkozni. En par honap kint let utan, mar siman toltam igy, mikozben az elejen koncentralnom kellett aztan mar kocsiban, szendvicset majszolva is siman beszeltem telefonon ugy, hogy nem gondolkoztam azon, mit hogyan kell mondani. Az a helyzet, hogy ott tartok -sajnos- magyar szavaknal kezdek el gondolkozni, hogy hogyan is vannak a kulonbozo kifejezesek, szokapcsolatok magyarul.

    Mindennapi elet: dehogynem hozzaszoksz, nagyon hamar. Segitokeszek, bemesz a bankba megkerdezed mi merre, elmondjak, felhivsz egy kormanyzati akarmit, elmondjak. Ausztraliaban bankban egyszer voltam, mikor megnyitottuk a szamlat. Utanna minden telefonon, kocsi atiras, biztositas stb, telefonon, internet, telefon elofizetes, aram megrendelese, modositasa telefonon. Floridaban meg nincs sajat lakasunk, de nagyjabol minden ugyanigy mukodik, auto atirasnal mondjuk el kellett menni egy rendszamert de ez van, jovore mar eleg lesz egy csekkett kuldenunk.

    Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Új hozzászólás Aktív témák