Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    Nem meglepő, nekem is tervben van, családostól megyünk ki, bár még erősen a tervezés/gondolkodás résznél járunk, még azt se döntöttük el, hogy konkrétan hova :)

    Aki meg pattog, hogy csak a pénz miatt, annak:
    Nyilván a pénz is bőven benne van, sőt, de nagyon nagy tévedés azt állítani, hogy _csak_ a pénz miatt megy ki valaki külföldre. Ha itthon is lehetne úgy élni, mint nyugaton, mi akkor is mennénk. Tele van a mindazösszes f@sza az embernek azzal, hogy nem lehet tervezni, évente megreformálják az adórendszert, nem tudsz úgy végigmenni az utcán, hogy ne jöjjön oda 3 csöves meg két cig@nykurva, hogy menjél vele ócsóé', aztán ha nemet mondasz, akkor meg üldöz, meg jönnek a stricijei is (nyugati aluljáró, yeah!). Arról, hogy milyen az egészségügy ne is beszéljünk.
    Ezer ilyen dolog van, ami meghatározza, hogy hogy élsz, hogy érzed magad. Én nem szeretném, hogy a lányom ebbe nőjön bele.
    Utálom, de nagyon, hogy bár a magyar átlaghoz képest cefet jól keresek, napról napra élünk, pedig nem járunk el sehova, kocsi nincs, csak albérlet+rezsi+telefon+net -> 120-140k/hó, bölcsöde a gyereknek 25k/hó, és akkor télen a havi fizuból elment 165k, és még egy falatot nem ettél, nem mentél el sehova, nem vettél a gyereknek semmit, a boltban úgy vásárolsz, hogy nem nézelődsz, csak céltudatosan mész előre lehajtott fejjel, mert tudod, hogy különben meglátsz valamit, és ha nagyon megkívánod meg fogod venni, ami hó végén még visszaüt stb stb stb. Erre még rájön a sok csöves, a sok gazsi, a napi 2*1 órás bkv-zás minden élménye, hadd ne soroljam.

    Ok, most egy fizetésből élünk, de akkor is tele van vele a tököm. Meg az egész országgal úgy általában.
    Szóval, jah, megyek innen a francba, családostól, hazajönni pedig a lehető legritkábban szeretnénk majd. Inkább kifizetem, hogy az itthonmaradottak jöjjenek ki, legalább világot látnak. Kinti fizetésből meg megtehetem, hogy küldök haza az ősöknek, hogy Ők is jól éljenek, megvegyem amit megakarok, biztonságban érezzem a lányom jövőjét, illetve félre tudjak rakni annyit, hogy 18-20 évesen ne úgy eresszem ki a nagyvilágba, hogy nesze, itt van egy használt zokni, ennyit tudok adni, oszt oldjad meg ahogy tanultad.

    Akinek meg nem tetszik, az nem érdekel.

    A dologban a legnagyobb vicc pedig az, hogy (kollegák közül) közvetlen ismerősi köröm ~15%-a már kint él valahol, a maradék 85%ból meg kb 70% tervezi, hogy kimegy és marad is. A jelenlegi tervek szerint konkrétan együtt fogunk kimenni, egy helyre, hogy legyen ott is olyan, akire számíthatsz.

    A maradék meg úgy van vele, hogy itthon _kell_ maradnia különböző okokból, de amint ezek megszűnnek tipli van. Jelenleg egyetlen olyan embert se tudok mondani, akinek kint is használható végzettsége/tapasztalata van, és maradni szeretne.

    Lehet köpködni, nem érdekel, ami érdekel az az, hogy a lányom egy szebb jövőt kapjon, mint itt kaphatna :)

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák