Új hozzászólás Aktív témák

  • vzozo

    senior tag

    válasz opr #300 üzenetére

    Viszont, bürokrácia: utopisztikus amit mondasz, hogy minden ilyen egyszerűen elintézhető, perpill nem tudom elképzelni, hogy nem akadályoz a bürokrácia mindenhol, ahol csak tud :B

    Erre írtam korábban, hogy amíg az ember nem lát mást (jobbat), addig el sem tudja képzelni, hogy lehet máshogy. Nekem csak Svájcból és Németországból vannak ilyen tapasztalataim (lakcímbejelentés, munkavállalási, adóhivatali, banki, stb. ügyek intézése), és mindkettő igen gyorsan és gördülékenyen ment, látszott, hogy azok az ügyintézők azért ülnek ott, hogy nekem minél gyorsabban megoldódjon az ügyöm. Nem volt semmiféle kioktatás, hülyének nézés, egyszerűen tették a dolgukat. Mindezt úgy, hogy iszonyú handicappel indultam mindkét országban: a németem elég gyenge (arra elég volt, hogy megkérjem, beszéljünk angolul), ezért tulképp ők tettek extra szívességet, hogy egy rossz szó nélkül angolra váltottak, és mintha mi sem történt volna, zajlott tovább a beszélgetés...

    Igen, lehet ez sci-fi-nek tűnik innen nézve. De attól még párszáz km-rel arrébb ez a valóság.

Új hozzászólás Aktív témák