Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Somatom

    veterán

    válasz King Unique #33 üzenetére

    Ez mondjuk igaz, én is vettem egy vasat, előre telepített Win -nel. Az más kérdés, hogy egyből raktam rá egy Linuxot, meg egy Androidot. Szvsz. az ilyen használat még jobban ferdíti a statisztikát, hiszen vettem Win -t de mégsem használok MS szoftvereket.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #42 üzenetére

    "akkor talán nem akkora gond az, hogy ha az oktatási intézmények is arra fókuszálnak elsődlegesen és biztosítják a diákok számára az ingyenes használatot.": de, ez nagy gond.

    a kormány egy csomó pénzt fizetett már oktatási szoftverekért az ms-nek. miért nem az ms fizet azért, hogy a nép önként és dalolva megy be a vendor lock-inbe?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #44 üzenetére

    csak a lényeget nem válaszoltad meg: miért nem az ms fizet ezért?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #48 üzenetére

    egyrészt az x értékű szoftvereinek és szolgáltatásainak a valós értéke vita tárgyát képezheti.
    mennyiért számolja el a saját irodáiban belsőleg használt szoftvereket az ms?
    miután a szoftverek határköltsége nulla, a szolgáltatások határköltsége se túl magas, ezért azon az áron lenne jogosult elszámolni az oktatásnak átadott szoftvereket.

    másrészt meg tekintsünk úgy a diákokra, mint egy szűkös erőforrásra, amit az állam felügyel, és kell a piaci tevékenységhez. a diákok beetetése az alapja annak, hogy pár év múlva piaca legyen az ms szoftvereinek. milyen hasonló erőforrás van még az országban? például a mobilfrekvencia. a mobil szolgáltatók milliárdokat fizetnek azért, hogy megszerezzenek egy erőforrást, amivel utána piacot kapnak. ők fizetnek érte egy rakás pénzt. fizessen az ms is.

    szerintem az, hogy egy halom pénzt fizet az állam azért, hogy bezárja egy gyártóhoz a leendő munkavállalókat, ezzel biztos piacot teremtve a gyártónak, amiből indokolatlanul magas vételár következik, közgazdaságilag nonszensz. ennek a verziónak csak akkor van értelme, ha egyébként tesszük a többi közé, abban az értelemben, ahogy #47-ben írtál az "egyéb milliárdokról".

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #54 üzenetére

    És persze ne feledjük el, hogy a Te részedről pontosan erről szól, csak a másik oldalról igaz? Mert ezt megint elsunnyogtad szokás szerint.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #54 üzenetére

    "Aztán mégis ki vagy te, hogy meghatározd, minek mennyi az értéke és mennyiért számolják el...": aki kifizeti. na jóreggelt.

    Az, hogy ez a csomag 52 milliárd forint, egy marketing összeg. Megnézték, hány diák kapja meg, kitaláltak egy számot, hogy szerintük mennyit ér, a kettőt összeszorozták, kijött egy szép nagy összeg. Ehhez hozzácsaptak még egy kis aprót, amennyibe az az infrastruktúra került, amin a szerveroldal fut, de ha felhőben fut, akkor ez se túl sok, kijött az 52 milliárd. Egy jól hangzó, marketingelhető, valójában minden alapot nélkülöző szám. Mennyibe kerül valójában 2 millió windows licensz, ha előtte már egy csomót eladtak belőle? ne a piaci értékén agyalj, meg ne azon, hogy mekkorákat lódítanak a marketingesek meg a politikusok. Mennyibe kerül előállítani? bekerülési költség, ilyesmi? ha nem találtad volna ki magadtól, akkor megmondom: NULLA. értelemszerűen mindegy, hogy nulla dollár vagy nulla forint. ugyanennyibe kerül valójában az office licensz is, meg az összes többi is. tehát a csomagban megkapott szoftverek licenszdíja nulla forint, akkor 52 milliárd az az ms nyeresége + a felhős szolgáltatások alatti infrastruktúra költsége. ez utóbbira 52 milliárd forintot elszámolni elég vaskosan jó üzlet.

    "Amúgy meg szimplán csak arról van szó, hogy nem tetszik számodra a sok éve fennálló valós helyzet": mert nem legális piaci folyamatok során jutottunk el ide.

    "Amúgy meg szimplán csak arról van szó, hogy nem tetszik számodra a sok éve fennálló valós helyzet és ezért trollkodsz szét minden ilyet topikot": amúgy meg szimplán arról van szó, hogy neked nem tetszik a véleményem, ezért lesz a veled ellentétes vélemény trollkodás.

    "az oktatási intézmények is nem véletlenül ahhoz igazodva alakítják elsődlegesen a képzést.": téves állítás, az oktatási intézmények nem ahhoz igazítják a képzést, hogy mi van a cégeknél, hanem ahhoz, amilyen érdekeket beállítanak számukra. az, hogy a cégeknél ez lesz később, az egy másik tészta, pontosan ezért csinálják.

    "zéró eredménnyel... ": sajnos. de hátha egyszer megváltozik.

    "Bezzeg, ha máshogyan lenne és az általad preferált szoftverek dominálnának mind a piacon, mind az oktatásban, akkor nyilván egyáltalán nem zavarna...": természetesen. miért is zavarna, ha egy jobb és olcsóbb rendszer lenne mindenhol és azt oktatnák? ez csak azokat zavarná, akiknek utána már nem jutna nokiás doboz.

    "Ebből is látszik, hogy valójában miről is szól ez minden ilyen topikban a részedről...": jaja. józan észről. ritka kincs manapság, elismerem.

    szerk: egy pillanatra még térjünk vissza a ki vagy te című al-eposzodra: én senki vagyok, de amiket itt leírtam, közgazdasági tények, nem az én agymenésem. nem muszáj tőlem elfogadnod, de ugyanezt mondaná akármelyik komolyabb közgazdász is.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #57 üzenetére

    Milyen hater, te ennyire buta vagy? Ha nem azt szajkózza valaki amit te, akkor az hater? Nem vagy túl okos...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz King Unique #85 üzenetére

    nem box... amiket írtam a microsoft oldaláról néztem ki

    windows 10 home

    windows 10 pro

    mind2nél ott van hogy letöltés... tehát nem lemezen adják...megkapod a licencet a microsoft fiókba, majd letöltöd... a médiában is így árulják, kapsz egy befóliázott kartonpapírt, benne a hologramos matricával,a többot old meg...

    az általam linkelt licenc az saját tulajdonod lesz, bármilyen gépre felrakhatod,ezért is drágább... az előtelepített meg csak azon a gépen használható, amivel megvetted...

    vannak a refurbished licencek, amik 10-15ezer kb...HA-n is találni, az árukereső meg nagyon naprakész árakat ír többnyire...

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz King Unique #87 üzenetére

    nem írtam ilyet hogy kizárólag 80ezer... az árakkal azt akartam kifejezni, hogy amíg ilyen árakat kérnek érte, addig ne csodálkozzon senki azon,ha valaki illegális módszerrel használ windows-t, vagy netán office-t... mint írtam,vagy talán írni akartam, a médiában a 35 a home,55 a pro... legalábbis az okospultos ennyit mondott... tehát igen csak tág árazása van a windowsnak... ami nem igen megfizethető...

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Új hozzászólás Aktív témák