Új hozzászólás Aktív témák

  • spidersoft

    senior tag

    válasz w.miki #51639 üzenetére

    Zacskózáró csipeszből én DM-est használok. Hogy mindenki képben legyen, ilyen cuccról beszélek, de ez nem a DM-es. Nekem a DM-es jött be leginkább, mert az elég magas, így nem hajlik el, hanem tényleg begyömöszöli magába a zacskót, a képen látható laposak meg hajlamosak kihordósodni, így középen nem zárnak biztonsággal. A DM-ben kétféle csomag szokott lenni: egyikben kevesebb darab van, de hosszabbak, míg a másikban több, de abból asszem 6db apró. Nem rég vettem ez utóbbiból, talán 700Ft volt. Az aprók kenyérre, kiflire, stb. teljesen jók, míg a nagyobbak fűszerre, chipsre, stb. A DM-es gagyinak tűnő áttetsző műanyagok, mégis az a tapasztalatom (eddig négy "márkát" próbáltam, szóval nem nagy tapasztalat), hogy ezek zárnak a legjobban, ezek a legstrapabíróbbak. Annyi, hogy ezekből a leghosszabb sem elég hosszú ahhoz, hogy egyben végigérjen egy zacskó csipszet, szóval először be kell hajtani a zacskó két sarkát, hogy rövidebb legyen a zárandó nyílás. Angolul bag sealing clips. Mivel ezek az akár DM-es, akár másféle hasábok elég nagy helyet foglalnak, így fűszerek lezárására mérsékelten jók -- most rendeltem egy garnitúrát ebből a típusból. Külön előnye, hogy van benne nagyon hosszú is, ami már esélyes, hogy egy chipset is végigér :) Viszont kérdéses, hogy meddig tartja az alakját a C profil, nem fog-e idővel kinyílni, így az egész zár meglazulni. Majd ez idővel eldől. A hosszúból egyébként itt van 2db 0.99CAD-ért, külön is.

Új hozzászólás Aktív témák