Új hozzászólás Aktív témák

  • BB9000

    senior tag

    válasz RicsiSuly #183382 üzenetére

    A saját szempontjaim szerint összehasonlítva a régi bőröndömmel:
    Hátrányai:
    Kereke kisebb, de mégis masszívnak tűnik.
    Nincs rajta bővítési lehetőség. Megszoktam már, hogy van, ezért nekem ez fontos, de meg lehet lenni nélküle.
    A lefogató gumipántok a régi bőröndömben jobbak, erősebben és stabilabban tartanak.
    Előnyei:
    Kereke nem lóg ki a bőrönd síkjából, ezért nem annyira sérülékeny. A régi bőröndöm kerekei nagyok, és oldalra is kilógnak. Ettől nagyon stabil amikor húzom a járdán, de sérülékeny is.
    Sokkal könnyebb. Ez csak 4,6 kg, míg a régi 6 kg felett van üresen ! Repülőn a súly nem mellékes!
    Azonosságok, de fontos dolgok :
    Külön zseb van az utazási okmányoknak felül, kívül és az utazáskor szükséges nagyobb dolgoknak alul kívül. A4-es lapok , újságok, mappák beférnek! Nagy +
    A fogantyúmechanika be van építve a bőrönd házába és növeli a stabilitást. Végigér a teljes bőröndön. kis +
    Alul a kitámasztás elég stabil, tehát ha fullra pakolva leállítod a reptéren, nem borul fel magától. A régi bőröndön a bővíthetőség miatt egy plusz kihúzható láb is van, hogy ne boruljon el. Ezen is előre nyúlik a támasztóláb. Nagy +
    Belül a pakolás úgy megy, hogy az alsó nagyobb részbe kell bepakolni a ruhákat, a felsőbe sokkal kevesebb dolgot lehet tenni. Ez szerintem így a jó. Vannak bőröndök, amelyek szétnyitva kb feleződnek, úgy, hogy a zippzár a felénél bontja ketté a bőröndöt, tehát mindkét részébe kb ugyanannyi dolgot lehet pakolni. Van aki felesbe szeret pakolni, annak az a jó. Én a "hagyományos" pakoláshoz szoktam hozzá, ezért a felezős bőröndöket nem szeretem. Vettünk már ilyet, és utazáskor döbbentem rá, hogy mennyire más.

Új hozzászólás Aktív témák