Új hozzászólás Aktív témák

  • puffadt

    csendes tag

    Ez a windows 8 olyan lesz mint annó a windows vista volt. Ez most a többségnek kimarad mint rendszer de majd a windows 9-et kipróbáljuk. :K

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz arnyekxxx #250 üzenetére

    Sajnos ez ilyen, mondjuk vannak ennél a cégnél meredekebb dolgok is, csak ugye nem szabad róla dumálni.

    Azt meg sajnos nem én határozom meg, hogy mi hogy van, nekem csak a beszart Outlookokat, meg a felforduló Exceleket (pl. vágólap hiba) kell rendben tartanom.

    "Ha a felhasználónak többet szabad, ne adj isten kell tudnia, mint futtatni a programot amin dolgozik, ott hiba van."
    Csakhogy ez meg a valóság. Az egy szép elmélet, hogy pont annyit tud a user, amennyit kell, csak éppen még soha, sehol nem volt ilyen a gyakorlatban. Mert pl. rengeteg apróság van, amire ilyen bonyolult dolgoknál figyelni kell.
    Nem mellesleg a usereink többsége nem 1-2, hanem 8-10 programban dolgozik egyszerre, munkakörileg. Meg pár másikban amúgy. Erre egyszerűen nincs általánosan leírható guide.
    Ráadásul a userek meg random emberek mindenhonnan, esetlegesen 0 műszaki érdeklődéssel, annak aztán magyarázhatod, mi hogy működik.

    "Ha szarul dolgozik a rendszergizdaság."
    Ez meg ebben a kontextusban értelmezhetetlen.
    Egy nagyobb cégnél, ahol van hálózatos csoport, szerveresek, helyi support, alkalmazás support, fejlesztők,biztonságisok, ki a "rendszergazda"? A local support? Mitől lenne, amikor én a szerverhez sem férek hozzá, a routerekhez meg még kevésbé? És ezeknek mind külön mangementje és supportja van pl...

    Mutogatni való hater díszpinty

  • King Unique

    titán

    válasz puffadt #251 üzenetére

    Mért te kipróbáltad, használtad és végül nem vergődtél vele zöld ágra, azért írod e okosságot, vagy csak úgy megszokásból "fikázzuk a win8-cat" alapon ?
    Nyilván, akinek ott a 7, az vsz nem fog csak úgy upgrade-elni 8-ra, v főleg megvenni külön, de aki gépet azzal veszi, azért nem kevesen próbálták ki, más kérdés, h rendszer, v inkább ő felhasználói hiányosságuk miatt nem szerették meg...

    Latex: ez látom megint vmi LInuxos katyvasz, gondolom erről van szó [link]. Bár telepítgetés meg hasonlók kicsit fura elsőre, illetve van vmi Lyx is benne a MikText nevő progival, felraktam, de sokat nem babráltam vele, egy átlag home user meg biztos nem fog...

    [ Szerkesztve ]

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz hcl #247 üzenetére

    "van Office-ból minden, 2007-2013 között. 2003 nincs, páran visszasírják. A 2013-tól meg azok is sikítófrászt kapnak, akik már a 2010-et megszokták."
    Ez mondjuk már elég nevetséges. :D Mi az az óriási változás az Office 2013-ban, ami miatt annyira szörnyülködni kell tőle, ha már valaki a 2010-et megszokta? Az, hogy van ez a flat design? Vagy mégis micsoda? Hogy több a lehetőség benne, meg gyorsabb egy kicsit? (Igen, tudom, azt már írtad korábban, hogy de a munkahelyeden pont attól nyavalyognak, hogy lassabb, a saját tapasztalatom pont az ellenkezője.) Azért ezek mondjuk már a szélsőséges felhasználói nyavalygások, ez már messze áll attól, hogy valakinek a Windows 8 balfékségei nem tetszenek.

    (#253) King Unique :
    A LaTeX-et elég széles körben használják attól még, mert neked most új volt.
    A "Linuxos katyvasz" kicsit vicces, főleg, hogy platformfüggetlen és elég népszerű.
    Ettől függetlenül nevetséges az a sznobizmus, hogy csak ebben szabad írni szakdogát, minden más gáz.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • puffadt

    csendes tag

    válasz King Unique #253 üzenetére

    Igen sajnos laptopra megvan a windows8 le is írom hogy miért.
    A windows7-el nagyon elégedett felhasználó vagyok így alapból nagy előrelépésnek kéne történnie a win8-nál hogy váltsak.
    Amerikából rendelt DELL laptopom van. A legnagyobb problémám hogy a DELL-es laptopomhoz semmilyen más driver nem létezik CSAK windows8! Így próbálják meg növelni a win8 felhasználók számát. Ami nem lenne baj ha mellette elérhetőek lennének a win7 driverek és szépen vissza tudnék lépni egyet.
    Sajnos az én figyelmetlenségemből adódóan jártam rosszul vele. Nem néztem utána. Naivan azt gondoltam ha nem tetszik feltelepítem a windows 7-et. Hát nem!
    Azóta egy családtagom használja a laptopot. Filmnézésre netezésre. A rendszer gyorsabb de itt kb kifulladt az előny arról nem is beszélve hogy delles laptopra szépen be lett optimalizálva a win8.
    Majd a bétateszt után jöhet a win9.

  • King Unique

    titán

    válasz Sk8erPeter #254 üzenetére

    Igen, én speciel nem ismertem, telepítése se nagyon világos, csak a Lxy féle :B ,de attól nyilván lehet még jó...igaz nem igazán a megszerkesztés szokott gond lenni a gyereknek (arra MS Office is jó bőven), hanem a megfelelő tartalom elővarázsolása saját kútfőből, logikai összerendezése... :DDD

    (#255) puffadt: hát ja, új notiknál ez van, hiába ott a legális downgrade lehetőség, de nincs driver támogatás, sajnos, v nem sajnos...
    Hát azért annál, h szimplán gyorsabb a boot egy kis trükkel, vannak más újítások is a motorház alatt (itteni PH-s tesztek pl.), de nyilván nem nyújt sokkal többet, ahogy egyébként szerintem a 9 se fog, max jobban testreszabható lesz.

  • puffadt

    csendes tag

    válasz King Unique #256 üzenetére

    A vicc hogy a legfontosabb dologban megint előrelépés történt és ez talán a gyorsaság. És ebben a tekintetben jobb lett mint az előd. De cserébe kapunk egy érintőképernyős felületet tele idegesítő apró dolgokkal. Ha nem változtattak volna ekkorát a felületen ami egy telefonon jól működik de egy asztali pc-n billentyűzettel egérrel inkább csak zavaró, idegesítő akkor jó is lehetne. De ahogy írtad majd a win9-et megcsinálják úgy hogy nekik is meg nekünk felhasználóknak is benne legyenek az igényeink.

    (Itt mindig a többségre gondolok, neked pl tökre bejön az új felület de azért sokan vagyunk akik nem tudunk tovább lépni egyenlőre) :)

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Sk8erPeter #254 üzenetére

    Nemtom, én sem szeretem. Viszont még a legelvakultabb MS fan kollega is utálja. Hogy gyorsabb egy kicsit, azt konkrétan nem tapasztaltuk, mert lassabb. Irgalmatlan winyóreszelés állandó jelleggel, a Lync (igaz az nem szorosan vett Office) leüli a rendszert, pár tab megnyitása után már másodpercekig kell várni mindenre, random eldogja pár percekre a kapcsolatot, katasztrófa.
    És ezt nem "valahol hallottam" hanem tapasztalom.

    A 2003 visszasírása talán nevetséges, de ha valaki a menüt szereti, annak az jobban kézre áll.
    A flat designben pedig az a rossz, hogy átláthatatlan, főleg a default fehérben. Mondjuk persze első dolga mindenkinek átnyomni a sémát.

    @King Unique : Latex szerkesztő van winnyogszra is, ráadásul egy alap kiadványszerkesztési cucc, ami szabványosabb kb. bárminél. Én nem használom, de tanultam - nem volt a szívem csücske, de hogy hatékony, az tuti.
    Amúgy az hogy is van, hogy amit nem ismersz, azt helyből lekatyvaszozod? Mert ugye az volt a kifogás korábban, hogy mi nem értünk a windózhoz - de, és még pár más dologhoz is.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz hcl #258 üzenetére

    Lehetséges, nekem speciel az Office 2013-mal nincs nagy problémám. Szerencsére nem kell fikáznom. :DDD

    "A flat designben pedig az a rossz, hogy átláthatatlan, főleg a default fehérben. "
    Ezt sosem értettem: [link] - ezen mi átláthatatlan?

    "@King Unique : Latex szerkesztő van winnyogszra is, ráadásul egy alap kiadványszerkesztési cucc, ami szabványosabb kb. bárminél. Én nem használom, de tanultam - nem volt a szívem csücske, de hogy hatékony, az tuti.
    Amúgy az hogy is van, hogy amit nem ismersz, azt helyből lekatyvaszozod? Mert ugye az volt a kifogás korábban, hogy mi nem értünk a windózhoz - de, és még pár más dologhoz is."

    Itt viszont az egész bekezdéssel egyetértek, főleg a végével. :DDD

    Sk8erPeter

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Sk8erPeter #259 üzenetére

    Át lehet látni, de olyan (szerintem igénytelen) mintha paintben rajzolta volna egy tizenéves. Plusz aki régi officeos mint én (2003-as officeal tettem ecdl-t), annak meglehetősen idegen is. A magam részéről azt tartom jó designak "word" számára, amilyen az LO. Szerencsére nálunk céges szinten az az irodai csomag.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Sk8erPeter #259 üzenetére

    Nemtom, nekem valahogy olyan, mintha úgy dobálták volna össze. És egyszerűen nem különölnek el a dolgok, főleg a fehér skinnel. Nem mellesleg kiviszi a szemed.
    És már elmondtm párszor. Ctrl-v, és 10 másodpercig tekeri a winyót, majd esetleg beileszt. Nyomtatnél, fél perc Connecting to printer, lenyomom a Print gombot, és még ugyanennyi Connecting to printer.
    (Gimpből nyomtatva ez nincs.)
    Mintha a memóriahasználat minimalizálása érdekében nem lenne betöltve a Microsoft Enterprise Clipboard (R) Copy Suite :DDD , meg a Microsoft Advanced Printing Package (TM), :DDD és amikor rájön, hogy most az kell, elkezdi vakarni a winyót. Másra nem tudok gondolni.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz CPT.Pirk #260 üzenetére

    Elég jól használható, és gyorsan megszokható ez az ovis dizájn. Ha pedig a gyakorlatban jól használható, akkor nem igazán értem a sírást, de nem vagyunk egyformák.

    "Plusz aki régi officeos mint én (2003-as officeal tettem ecdl-t), annak meglehetősen idegen is."
    Tyűha, nagy dolog, én meg annak idején az informatika érettségit 2003-as Excellel csináltam, aztán emlékeim szerint az első szakdolgozatomat még 2003-as Wordben írtam - pedig asszem akkor már megjelent a 2007.
    A 2007-re először nagyon nehéz volt átszokni, eleinte anyáztam a ribbon miatt, mert minden máshol volt, mint amire számítottam. Aztán egyrészt megszoktam, másrészt már jóval kényelmesebbnek tartottam (és most nem a Stockholm-szindrómára kell gondolni :DDD), hogy nem csak egymás alá/melllérakott eszköztárakkal bővíthető a felület, hanem úgy is, hogy fülek választják el azokat. Saját csoportokat, füleket is létre lehet hozni (igen, tudom, saját eszköztárakat is lehetett annak idején). Meg nemcsak egyéni billentyűparancsokkal érhetők el az elemek, hanem nyomsz egy Alt-ot, aztán végül is bármelyik fül bármelyik elemét eléred billentyűzettel, anélkül, hogy az egérhez nyúlnál. De mindegy is, számomra a ribbonnal nincs para.
    2003-as Office-csomaggal kezdtem, szóval nekem nem kell mesélni róla, hogy az milyen volt. :) Mégis relatíve gyorsan át tudtam szokni az új felületre. Utólag már a 2003 tűnik nagyon idegennek.

    "A magam részéről azt tartom jó designak "word" számára, amilyen az LO."
    Mármint a LibreOffice? Na ha valami vánszorgós (ha már sebességbeli problémák), akkor az az. :P
    Persze én képes vagyok elfogadni, hogy valaki meg azt szereti, és nem akarom senkire ráerőltetni a saját preferenciáimat... ;)

    (#261) hcl :
    Ezeket már leírtad. :) A skin meg már megbeszéltük, hogy lecserélhető - magyarul ez a "default skin színe nem tetszik" igazából nem szempont. Egyébként van, aki programozási környezetet is sötét tónusúra alakít, és csak a betűk világosak, pedig a szemnek nem egészségesebb, hogy a sötétségben kell kotorásznod. :)

    Sk8erPeter

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Sk8erPeter #259 üzenetére

    Egyetértek #261-gyel, bár nem átláthatatlan, ez a fehér egybefolyt fehér paca nem épp munkára való. Én 2007-et és 2010-et is használok melóban, itthon LO-t, de egyiket sem cserélném le erre a borzalomra, zavarna a munkában ez a sok rikító fehér.
    De most ez a windows design van mindenhol jelenleg, a skype is átvette meg egy csomó weboldal is (pl sg.hu) ezt a designtalan, egymástól el nem különülő kezelőfelületet.. Persze nem kell szénné dizájnolni, én is a minimalizmust szeretem, de csak akkor ha az nem megy a használhatóság kárára. Itt viszont nem nagyon látszanak a kezelőfelületen lévő eszközök elkülönülése, a weboldalakon meg a tartalomé.. Nem jó ez így, már túl puritán. Reméljük elmúlik ez a divat, és elindulnak az ésszerűség irányába.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Sk8erPeter #262 üzenetére

    A 10k+ sort tartalmazó excell táblákat ugyan sosem próbáltam, de az LO sokminden, csak nem lassú. Ez már abból is következik, hogy nem 1-1.5GB méretű a telepítője a cuccnak, hanem csak 210MB.

    Mifelénk a szakdoga készítésére is az OOo volt az ajánlott progi akkoriban, a segítségek, leírások stb. szintén ahhoz voltak megcsinálva, meg most már LO-hoz.

    A dizájnra visszatérve meg hát, meg lehet szokni igen, de a seggberúgást is meg lehet szokni. Ízlés kérdése, az enyémtől távol áll az ilyen lanygyi színvilág. :D

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Apollyon #263 üzenetére

    Én nem tudom, milyen szemmel nézitek, nekem érdekes módon sosem volt problémám abból, hogy "ja, ezt a képet nem is én tettem a doksiba, hanem ez a Word saját gombja". :DDD
    Szerintem teljesen jól elkülöníthető, de hát ízlések és pofonok különböznek.
    Egyébként biztos ha nem csak üres fehér lapot raktam volna be, hanem teleraktam volna valami Lorem ipsum szöveggel, akkor nem lett volna olyan borzalmasan vakító... :N De ne bénázzatok má', le lehet cserélni a theme-et még mindig másra, sötétebb tónusúra.
    Itt egy másik, sötétebb tónusú theme:

    Office Word 2013 dark theme

    Ha itt nem tudja valaki elkülöníteni a gombokat, akkor lehet, hogy el kéne mennie szemészhez. :P
    Ha nem bejövős, az megint egy tök más dolog.

    De nehogy már győzködnöm kelljen erről bárkit is, mindenki azt használ, ami neki jólesik... :DDD
    Szerintem arról is tök felesleges győzködni bárkit is, hogy de hát az Office 2013 tök szar, én sem erőltetem senkinél, hogy az általa használt progi tök rossz. Teljesen érdektelen számomra, hogy kinek mi a preferenciája, ha ő azzal jobban tud dolgozni. :D De most tényleg, csak szétoffoljuk a topicot.

    (#264) CPT.Pirk :
    "Mifelénk a szakdoga készítésére is az OOo volt az ajánlott progi akkoriban, a segítségek, leírások stb. szintén ahhoz voltak megcsinálva, meg most már LO-hoz."
    Gondolom a tanár(ok) a platformfüggetlenség miatt találták ki, hogy ez legyen az ajánlott. :) Nincs ezzel gond, de ez nehogy már bármit is jelentsen, hogy a tanár(ok) épp ahhoz készítettek tutorialt... :DDD Ez kicsit vicces, mintha azt sugallnád, hogy a Word alkalmatlan ilyesmire.

    Tényleg röviden össze lehet foglalni a konklúziót: nem tetszik, szerencsére van alternatíva, ne használd. Bódottá!

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Sk8erPeter #265 üzenetére

    Gondolom a tanár(ok) a platformfüggetlenség miatt találták ki, hogy ez legyen az ajánlott. :) Nincs ezzel gond, de ez nehogy már bármit is jelentsen, hogy a tanár(ok) épp ahhoz készítettek tutorialt... :DDD Ez kicsit vicces, mintha azt sugallnád, hogy a Word alkalmatlan ilyesmire.
    - Miért sugallnám?
    De ha "Word" tutoriallt kell írni, ami azért szakdogánál legalább az irodalomjegyzék meg a tartalomjegyzék és ezek miatt a címsor stílusok megfelelő kezelését tartalmaznia kell mert a totál IT analfabéták is eljutnak a szakdogáig, akkor azt azért egyszerűbb olyan "wordre" megírni, amiből nincs több párhuzamos verzió és multiplatform is.

    Tényleg röviden össze lehet foglalni a konklúziót: nem tetszik, szerencsére van alternatíva, ne használd. Bódottá! - Melóhelyen pár kivételtől eltekintve nem a dolgozó mondja meg, hogy mit szeretne használni hiába van xy program ugyanarra a feladatra.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz CPT.Pirk #266 üzenetére

    "Melóhelyen pár kivételtől eltekintve nem a dolgozó mondja meg, hogy mit szeretne használni hiába van xy program ugyanarra a feladatra."
    Hát ez biza így van, remek bölcsesség, de pont az előbb írtad, hogy nálatok nincs MS Office, nálatok LibreOffice van. Erre mondtam, hogy neked akkor jó, mert preferenciáidnak megfelelő szoftvert használtok céges szinten, keveseknek adatik meg ez a remek lehetőség, hát akkor meg örülj neki. :DDD Az Office-csomaghoz meg aki nem tud igazodni, akkor az anyázik, de nem igaz, hogy nem lehet használni dokumentumszerkesztési feladatokra, és igen, munkára is (most innen vegyük ki a hcl által említett problémákat, mert annak nem ártana kideríteni az okát, lehet, hogy megtalálható lenne; ha nem, hát akkor egy szar, és akkor van, akinek ez a szar is jó :DDD).

    "egyszerűbb olyan "wordre" megírni, amiből nincs több párhuzamos verzió és multiplatform is"
    Több verzió van. :P Egyébként értem én, gondolom az Office-csomagok közti radikálisabb váltásokra gondolsz.
    Általánosságban egyelőre kevésbé elterjedtek a multiplatform-megoldások, így aki meg pont MS Office-t használ, akkor az meg ignorálva van, így járt.
    További probléma még, hogy sajnos a Wordben és LibreOffice-ban vagy OOO-ban elkészített doksik nagyon sok esetben totál máshogy néznek ki. Elkészíted az egyikben, igen nagy eséllyel a másikban tök máshogy fog kinézni (pl. szétesik). :( Hogy ez most a Microsoft hibája vagy másé, az megint más kérdés.

    Amúgy elég keményen szétoffoltuk a topicot az Office-problémával, bár azért valamelyest kapcsolódik az aktuális Microsoftos újításokhoz.
    Speciel itt nem érzek akkora problémákat, mint a Metro/Modern UI-os újításoknál, én szemszögemből a legtöbb leírt probléma (most az erőforrásbeli alternatív tapasztalatokon kívül) kreáltnak tűnik (pl. a flat design, ami átállítható, és amiről az előbb bedobtam screenshotot, nem igaz, hogy valakinek még az is elkülöníthetetlen - ha igen, akkor az már a Microsoft-utálat része lehet).

    Sk8erPeter

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Sk8erPeter #267 üzenetére

    Khm, néha különböző Wödör verziókban elkészített dolgok is tök másképp néznek ki...

    A skin nem cserélhető, hanem a színséma. Nem egészen ugyanaz. Ha a skin cserélhető lenne, akkor a teljes kinézetet lehetne változtatni.

    Amúgy ja, lehet cserélni a színsémát, még szerencse :)

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz hcl #268 üzenetére

    Rendkívül vicces vagy, hogy most a skin szó használatán rugózol, miközben korábban éppen te használtad... :DDD Egyébként meg nincsen jól körülírt definíció erre, hogy most akkor mi a skin, mi a theme, mindenki totál másképp használja, és amúgy is nagyon pitiáner dolog volt ebbe belekötni. Csak hogy felvilágosítsalak: a CKEditor esetében például skinnek hívják azt, amikor színsémát váltasz (pont úgy, ahogy most a Word esetén beszélünk róla); Drupalnál theme-nek hívják azt, amikor létrehozhatsz egy sminket (na, akkor ez most mi? Theme vagy skin?), és azt pedig totálisan keresztbe-kasul testreszabhatod, oda pakolod az elemeket, ahova akarod, és teljesen egyedi megjelenítést adhatsz neki. Jaja, nem egészen ugyanaz. Na, most örülsz, hogy kötekedtél egyet, aztán meg lett cáfolva, amit írtál? :) Valóban fontos volt. Nem gáz, ha kifogytál az érvekből, mondom, hogy nem kell egymást meggyőznünk, de ne gyerekeskedjünk már.

    Sk8erPeter

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Sk8erPeter #269 üzenetére

    Igaz, nem mindig ugyanazt értem alatta, de talán nem volt annyira félrevezető.

    "Egyébként meg nincsen jól körülírt definíció erre, hogy most akkor mi a skin, mi a theme, mindenki totál másképp használja"
    Akkor pont ezért nem kéne neked sem kötekedni rajta. Amúgy részemről nem kötekedés volt... A franc emlékszik hogy x kommentel korábban milyen szót használtam arra, ami a MS-nak Color Scheme.

    Ettől függetlenül : Az Ofisz 2013-nak csak a színei változtathatóak, de hogy ribbon, vagy nem ribbon, vagy hogy mondjuk fejtetőn álljon, ha azt akarod, az nem.

    Nem tudom, miért vetted ennyire magadra, de biztos.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz hcl #270 üzenetére

    Dehogy, nem vettem magamra, csak viccesnek találtam, hogy gyorsan rátapadtál egy szó használatára, hogy úgy érezd, megfogtál - miközben arra a szóra nincs egzakt definíció, és a szakmában is mindenki másképp használja. :) A kötekedés az volt, hogy megírtad, hogy "A skin nem cserélhető, hanem a színséma. Nem egészen ugyanaz. Ha a skin cserélhető lenne, akkor a teljes kinézetet lehetne változtatni." Utána kifejtettem, hogy sajnos a helyzet az, hogy rosszul tudod. Nincs ilyen definíció a skinre. Se a theme-re.
    Jelen esetben theme az, amit te color scheme-nek hívsz:

    Office Word 2013 - themes

    Szóval theme, skin, color scheme, igazából teljesen mindegy, mindketten értettük, mire gondolunk.
    Igen, valóban nem teljesen átszabható az Office Word, ahogyan tudtommal a LibreOffice és az OOO sem. Nyüsznyüsz. :(

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Sk8erPeter #271 üzenetére

    Nem azért, mert úgy éreztem, megfogtalak, és nem tapadtam rá... Egyszerűen leírtam, mi a bajom.

    Mint mondtam, én is tudom, hogy nincs kőbe vésve ez a két fogalom, de talán érthető volt, mi a bajom a dologgal. Ennyi.

    A LO esetében valahogy kevésbé érzi gáznak az ember hogy nem átszabható, mert egyrészt nem ilyen förtelem, másrészt úgysem Word, tehát nem várod tőle, hogy úgy működjön, mint egy Word, harmadrészt, annak sem lenne hülyeség egy úgy alakítható felület, ahogy a KDE/LXDE/Unity/Gnóm/stb.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz hcl #272 üzenetére

    "úgysem Word, tehát nem várod tőle, hogy úgy működjön, mint egy Word"
    Ezt hogy kell érteni? :DDD

    Sk8erPeter

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Sk8erPeter #273 üzenetére

    Hát, hogy nem azzal az elvárással ülsz le elé (ha van eszed) hogy minden úgy működjön, ahogy megszoktad. Egy Word elé viszont azért úgy ülök le, hogy kb. ott és kb. olyan lesz minden, mint az előzőben.
    Mondjuk itthon viszonlyag keveset szőnyegszerkesztek, szóval LO cuccokkal nem sok tapasztalatom van, de pl. Linux-Windóz esetben is ez az igaz : nem kell az egyiktől a másik működését várni, mert egyszerűen nem az.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz hcl #274 üzenetére

    Jaja, és az Office 2013-tól sem kell elvárni, hogy Office 2003 legyen, mert egyszerűen nem az. :D

    Sk8erPeter

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Sk8erPeter #275 üzenetére

    De azért a 2010-hez képest sem szeretik az emberek. Meg mondjuk azért az MS Offiszok MS offiszok, egy cég termékei.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • King Unique

    titán

    válasz hcl #258 üzenetére

    Jól van, de azért nem mhol elterjedt, főleg spec területeken használják (pl.matematikusok is), én nem ismertem... Nem is leminősíteni akartam (többi "office" xar állítólag ugye :D ), hanem home elterjedtségén volt a hangsúly, még ha a jelző kicsit rossz is volt. De Win8-cas eszmefuttatással ne hasonlítsuk össze ezt, ott másról volt azért szó, azt ismerik innen is sokan...Tudás terén meg átlag userek átlag alatti szintje volt feszegetve e témában, nem az itteni sok IT-s gyereké, Linux szakiké, mert nyilván csak elkattintgat a 8-ban is, más kérdés, h nemtetszését milyen érvekkel támasztja alá...

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #277 üzenetére

    A Latey nyilván nem otthonra való, de a kiadványszerkesztés azért nem véletlenül külön terület, nem feltétlen áll meg a kattintgatós cuccoknál.

    Hogy otthon elterjedt-e, az nem azt mutatja, hogy jó-e. Lehet, hogy otthonra bonyolult.

    Na, azért azt én nem jelenteném ki, hogy ha valaki windózt supportál a munkahelyén, annak nincs vele tapasztalata. Én pl. azt supportálok már sok éve. Ellenben aki otthon is csak windózt használ, az nem szokott rálátással rendelkezni más oprendszerekre, hiába van neki esetleg windóz tapasztalata - de pl. van-e tapasztalata Active Directoryval, meg egyéb nyalánkságokkal? De nem is ez a gond. Megjapták azok, akik a win8-at nem szeretik, hogy biztos nem értenek hozzá, erre kiderül, hogy esetleg aki ezt állítja, az a saját szemében nem látja a gerendát...

    Az átlagos hülyeusernek meg mindegy, mit adsz, mert ahhoz is hülye lesz, csak adminjogot ne adj neki.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • King Unique

    titán

    válasz hcl #278 üzenetére

    Látom most kapóra jött nagyon ez a Latexes téma... :)
    Ki mondta, h nincs vele tapasztalata, nem értenek hozzá, főleg egy ilyen IT okostojásokkal teli fórumon? Más azért a nemtetszés, v bizonyos dolgokhoz, berögződésekhez való ragaszkodás és az új dolgok amiatt való lehurrogása nem? Persze most jöhetnék erre a plédára ennyi erővel én is :D , talán megfogalmazásom nem volt jó, de nem kell egy ilyen szerkesztőt, meg egy oprendszert összehasonlítani ilyen téren.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz King Unique #253 üzenetére

    Linuxos katyvasz? Miről beszélsz, ember?
    LaTeX 1985-ös.
    Az alapja, a TeX 1978-as.
    Bazz! Sokkal régebbiek a Linuxnál.
    Ennyi erővel a PowerShell is Linuxos katyvasz...

    "és nem azon jár az esze, h mért szalagos a menü, hanem, h idrőre elkészüljön a munkával."
    Jaja. Vajon a régi menüt tovább használva tölt kevesebb időt, vagy ha egy új menüt meg kell még tanulnia, be kell gyakorolnia?

    "a wordöt sem tudják normálisan használni, ha egy diplomamunkát meg kell írni, az meg a felhasználó hiányossága nagyban, de majd ráfogják azt is a programra..."
    Én nem fogom a programra. Én az MS-re fogom, hogy elhitette a júzerekkel, hogy erre való. Mert ő ebből él.

    (#265) Sk8erPeter
    Azért nem véletlen, hogy a videó és képszerkesztő programok keretei középszürkék. Egyrészt nem vonja el a figyelmet, másrészt nem fárasztja a szemet.

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #280 üzenetére

    Jaj, már csak te hiányoztál ide... :D

    Latex miatti megrovás ok, abban pontatlan voltam, most már azért utánajárogattam kicsit. Viszont szerintem itt neked nem is az, hanem alapból Linux felhozatala fájt leginkább... :)
    Ez a több, v kevesebb idő megint szubjektív, ki melyiken tud jobban dolgozni...az újabbak már eleve erre az elrendezésre épülnek és azért nem kell annyit tanulgatni azt , inkább magával az alapvető használattal, funkciók alkalmazásával szoktak nagyobb gondok lenni, nem feltétlen a menüben való eléréssel.
    Megint az MS hibája... lehet volt egy kis marketing túlzás (ahogy sokx többi gyártónál is), de egy szoftver használatát alapvetően usernek is tanulni kell, nem csak 1 kattintás, aztán kész a szakdoli. Mért, ennyi erővel az Open -LibreOffice-t, v a Kingsoftotot szerinted az átlag user jobban tudja kezelni, v akár a Latexet :F Ott is nyugodtan lehetne szidni akkor azok gyártóit, mert szegény Marika néni nem ért hozzá... :U

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #279 üzenetére

    Burkoltan többször elhangzott, hogy aki nem tudja használni/megszokni/megtanulni a csempét, az általában lusta/hülye/szűklátókörű.

    Azt meg bocs, hadd érezze már az ember maga, hogy milyen menüelrendezés tetszik neki jobban...
    Vajon miért terjedt el a Total Commander? Mert a MS féle filekezelő olyan jó? :D

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • #40553216

    törölt tag

    válasz King Unique #281 üzenetére

    Miért fájt volna?

    "Ez a több, v kevesebb idő megint szubjektív, ki melyiken tud jobban dolgozni"
    Nem. Ez objektív. Hogy az újon dolgozni tudj, plusz időráfordítás, míg megtanulod. Vagy nem?

    "Mért, ennyi erővel az Open -LibreOffice-t, v a Kingsoftotot szerinted az átlag user jobban tudja kezelni, v akár a Latexet?"
    Ketté kell választani:
    1. jobban kezeli-e;
    2. milyen a végeredmény egy átlagos júzernél viszonylag rövid idő alatt.

    Az első a júzertől függ, mennyi energiát akar beleölni. Mindkettőnél kell, nem keveset, ha igényes dolgot akar kiadni a kezéből. Nem azért kezelik könnyebben bármelyik Office-t, mert azt könnyű kezelni, hanem mert csak azt (jó esetben azokat) ismerik.
    A második a program képességeitől. Itt komoly hátránnyal indul az MS Office. A LO-ig a többi is, az LO-ba komoly képességeket raktak.

    Ha már így adódott...
    Én LaTeX-et teljesen magamtól kezdtem el tanulgatni, használni, neten található doksik alapján, és alap"sablont" leöltve. Nagyon kezdeti próbálkozás olyan 4 éve volt (mert nem találtam kényelmesnek az adott szövegszerkesztőt, -- ami éppen OO.o volt, de ez mindegy, -- olyan formázásra, amilyen re akartam), aztán kb. egy év szünet után lett az első levél, és aztán átlagban 2-3 havonta használtam egyszer-egyszer egy árajánlat, igazolás vagy levél megírására, az alapdoksit pofozgatva. Aztán újabb egy év múlva egy fórumon az egyik résztvevő ajánlotta a könyvét. Letöltöttem, nem tetszett a forma, gondoltam, magánszorgalomból átrakom LaTeX-be. Úgyhogy messze nem állítható, hogy profi, vagy akár csak nagyon gyakorlott LaTeX júzer lennék.

    Ez a kettő:

    1. könyv
    2. könyv

    Melyik néz ki jobban?

    Nyilván az én általam készített sem hibátlan, és nem csak helyesírásra meg hasonlókra gondolok (már magam is találtam benne), hanem a tipográfia szabályai is áthágattak jó pár helyen. Ezek között nagy eséllyel van, ami azért, hogy az új formája nagyjából olyan legyen, mint a régié.

    [ Szerkesztve ]

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz #40553216 #283 üzenetére

    csak a LO "komoly képességei"-t ne említsük, mert káromkodni támad kedvem...
    pedig semmi brutálisról nem lenne szó, csak szövegszerkesztő Search/Replaceben meg lehessen adni keresésben a "bekezdés vége" karaktereket is - de nem, még ehhez is MS Wordöt kell behívni :W

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Degeczi #284 üzenetére

    A fene tudja, nekem ez még nem okozott gondot (de elhiszem, hogy probléma) - ellenben ennyi erővel az Outlook keresője is csapnivaló...
    A LO-ért viszont nem kérnek el jópár ezret...

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Degeczi #284 üzenetére

    Mit akarsz megadni hogyan? Keresni akarod?
    Most így hirtelen (ennek alapján):

    $?

    [ Szerkesztve ]

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz hcl #285 üzenetére

    Pl. e-book gyártásnál sajnos sokszor előfordul, h a forrásszöveg rondán formázott, rossz helyeken berakott sortörésekkel
    Ezeket kézi munka helyett egyszerűen lehet javítani néhány regexpes keres/cseréllel - de az ilyen kifejezéseknek persze része a sortörésekre hivatkozás: csak ezért kell ilyenkor Windowsos géphez ülnöm
    Egyéb dolgokhoz amúgy nekem is bevált a LO - pont ezért is dühítő, h ilyen egyszerű tevékenységhez mégis alkalmatlan.

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz #40553216 #286 üzenetére

    Ha ilyen egyszerű lenne...
    Sajnos ez csak arra jó, h a sorok végén meg lehessen találni egy kifejezést, de átnyúlásra alkalmatlan, mert nem ténylegesen a soremelés karaktert azonosítja be.
    Jobb híján azt szoktam vele tenni, h ezzel lecserélem a soremeléseket vmi nem használt karakterre, aztán azzal dolgozom tovább, majd a végén visszacserélem - de még ebben is bukta volt legutóbb, mert beszólt a LO, h "ez csak akkor folytatható, h kikapcsoljuk az Undo-t", mondom rendben - de onnan kezdve fagyás (stabilan újraelőidézhetően)...
    MS Wordben persze semmi gond ugyanezzel a szöveggel.

  • King Unique

    titán

    Látom kezdődik megint a szőrszálhasogatás... :))

    (#282) hcl : te használsz ilyen szavakat nem én, de lényegében végülis igen :D Mki maga dönti el mi tetszik neki jobban, használja akkor felőlem 2000-es Office-t, csak a szalagos elrendezés miatt nem kéne az újabbakat szidni, mert elég gyenge érv...
    TC meg hogy jön ide? Ennyi erővel LO mért nem terjedt el?

    (#283) tomtyi : Megtanulod? Mit, azt, h kicsit más a menü elrendezése, de a fő formázási funkciók megnyitva egy 2010-es Wordöt lényegében ugyanúgy ott vannak alapértelmezetten kezdőlap fülön képedbe meredve, mit kell ezen tanulni, ha már előtte is használt vki Wordöt :F Max csak kicsit szokni kell, ami azért nem tart hetekig, hónapokig, h vkit annyira akadályozzon a munkában. Tanulni magát a Wordöt kell sokaknak, mert alapból nem tudják használni, felülettől függetlenül...
    Maradjunk annyiban, h átlag user egy LO-ban sem fog könnyeben elboldogulni, de amennyi időt annak tanulására, szokására fordít, az allatt már megszok bőven egy 2010-es Office-t is.

    Könyv:
    Gondolom 1. a Latex, ami jobban néz ki, bár azt mondják annak is előnye bonyolultabb, képletekkel + egyéb elemekkel tűzdelt írásoknál jön ki. A 2. lehet MS Office, de azt meg kell hagyni, h elég silányan lett összerakva, nincs is rendesen megformázva, lehetett volna ezt jóval szebbre is csinálni...Tehát nem arról van szó, h csak ennyit tudna az MS Office.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz King Unique #289 üzenetére

    Könyv:
    nem az volt a lényeg, hol jön ki AZ (vagyis inkább még néhány további) előny, hanem az, hogy viszonylag kevés tanulás után lehetett ilyet összehozni. Nem azért, mert könnyen tanulható, még kevésbé, mert én lennék ilyen zseni, hanem mert így van megírva a program.
    Legalapvetőbb (ami a legkevésbé hozzáértőknek is egyből feltűnik), hogy tömbösített, automatikusan elválasztja a sorvégi szavakat. Utóbbit úgy is, hogy a forrásszövegben magában is részletesen megadható egy szó elválasztási lehetőségei, innentől kezdve egy akárhány szótagú szót is ott fog elválasztani, ahol jól jön ki a sor végén. De alapbeállításokkal is jól működik.
    Fattyúsor kivédése is könnyed: két parancs.
    Ami látszik a végeredményben, de nem egyértelmű: két szó közé bármennyi szóközt tehetsz, egy szóköznek értelmezi. Magyarul: véletlenül, hibaként nem lesz nagyobb szóköz, így rondítva a képet, illetve nem lehet szóközzel, tab-bal formázni. Ami -- tudjuk -- igen sűrűn használt "eszközök" Word dokumentumok formázásánál.
    És a finomabb, kevésbé feltűnő (a magyar tipográfiai szabályok szerint viszont kötelező, a Word által jobbára teljesen figyelmen kívül hagyott) szépségek: egalizálás (kerning), ligatúrák, helyes szó-, számjegy és írásjegy közök. Persze ezek egy része a használt fonttól is függ

    "lehetett volna ezt jóval szebbre is csinálni..."
    Lehetett volna. A LaTeX meg ezen formázásokra alapból ad megoldást.

    Nyilván a fenti feladatok egy része a Wordben is megoldható lenne, ha megfelelő nyelvi sablonokat csinálnának. Ez magyar nyelv esetén nem pusztán a magyar nyelv használatát jelenti. Vannak a magyar tipográfia szabályainak legalább közelítőleg megfelelő sablonok a Wordhöz?

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Degeczi #287 üzenetére

    Én már kerestem volna erre eszközt, hogy ne kelljen mindig mászkálni :)
    De mondjuk elég bosszantó...

    @King Unique : Ha valakinek a szalagos cucc a rossz, akkor ugyan hadd lehessen véleménye.
    A LO meg azért nem terjedt el, mert mindenhol Wödör volt addigra, és a MS monopolhelyzete miatt, hogy sokkal jobbat csinál valaki, akkor sem lehetett volna elfoglalni a piacot.

    Ugyanez történt fordítva a filemanagerekkel is, mert ott meg annyira megszokták a kétpanelest az emberek, hogy utána a MS-féle volt gáz, és a ai napig nem általános, hogy azt használnák az emberek.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Lacielvtárs

    nagyúr

    engem csak az érdekelne hogy ebben már javítva lesz a wi-fi & torrent kezelés?
    mert azt tapasztattam hogy a win 8.1 tp-link usb stikkel és torrent használattal folyamatosan fagyasztotta a net kapcsolatot....
    ezért nem tudom használni, pedig nagyon bevált és tetszett a win 8.1
    melóhelyemen kábeles net van, itt nem tapasztalom ezt a hibát
    egy fórumban olvastam hogy ez valami win 8.1 hiba mert a win 7 alatt iylet soha nem tapasztaltam....
    valakinek valami infója esetleg ez ügyben? :)
    :R

    "Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

  • King Unique

    titán

    válasz Lacielvtárs #292 üzenetére

    Ezt szerintem Windows 8 / 8.1 topikban kérdezd.
    Ugye jön most áprilisban, v mikor ez a "8.1 Update 1", abban gondolom eleget téve a nép akaratának= pl.asztal tőccsön be stb. (sima 8.1-ben is beállítható...) :D mellett, lesznek más finomhangolások, akár ilyen téren is, de pontos infót nem tudok, lehet más se.
    Látom már megkérdezted, lehet csak driver update gond.

    [ Szerkesztve ]

  • Tamás88

    őstag

    válasz Lacielvtárs #292 üzenetére

    Nálam a 8.0 okozta ezt a hibát, illetve Ubuntu alatt még most is fennáll ez a probléma, így ott nagyon töltögetni (pl. Youtube) sem tudok.

  • Lacielvtárs

    nagyúr

    válasz King Unique #293 üzenetére

    igen kéredztem :R
    a driver mindennél a legfrissebb volt
    úgyhogy ötletem sincs erre
    egy fórumban olvastam erről a gondról, ott elvileg valami nagyobb wi-fi eszközzel oldotta meg a srác
    ha megtalálom a fórumot, akkor linkelem is

    "Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Új hozzászólás Aktív témák