Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Dany007 #662 üzenetére

    Na pont ez az amivel nem értek egyet. A kis pártokra adott szavazatok csak akkor vesznek el ha nem jutnak be a parlamentbe. De hogyan jussanak be a parlamentbe ha senki sem szavaz rájuk azzal a felütéssel, hogy a kis pártok semmire sem jók? Nem mintha az LMP-ben látnám a megváltást, de az előző ciklusban senki, egyetlen másik párt képviselője sem szólalt fel annyiszor és kritizálta annyiszor a kormánypárt munkáját, mint ők. És itt kritika alatt nem a majomszar dobálást értem, hanem az igazi kritikát.

    Én egyáltalán nem bánom ha a Fidesz a legnagyobb párt a Parlamentben, ha tényleg ők azok akik a legtöbb magyart képviselik, akkor legyen. Csak a kétharmaddal és az így kapott szinte korlátlan hatalommal van bajom. Szerintem egy jól működő parlament arról szólna, hogy minél sokszínűbb és a lehető legtöbb társadalmi igényt képviselik kisebb és nagyobb pártok. Tényleg csak erre futja, hogy második ciklust szavazunk meg az egypártrendszernek amit gyakorlatilag a kétharmados kormányzás megtestesít?.

    Én azt mondom mindenki szavazzon bátran a kisebb pártokra is majd négy év múlva. Nagyon bízom belőle, hogy az alulról szerveződő, főként civilek alkotta mikropártok képesek lesznek megerősödni addig. Minél többfelé aprózódik a hatalom, annál jobban érvényesül az amiről a képviseleti demokráciának szólnia kellene.

Új hozzászólás Aktív témák