Keresés

Aktív témák

  • HKorn

    addikt

    válasz hcl #29 üzenetére

    Kedvenc sztorim, ismerős (nem túl iskolázott), ilyet szól, hogy állítólag Ausztriában már nem kötnek életbiztosítást arra, aki beoltatta magát. :DDD :O

    Run&Ride

  • Tikakukac

    titán

    válasz hcl #49 üzenetére

    Astrát kaptam, kettőt is, a családban pedig több halál is volt trombózis és egyéb keringési zavarok miatt. Maradjunk annyiban, hogy utána mentem a sztorinak mielőtt elmentem rá.

    Legyen az ismerősi kör 1000 ember, az elég bitang szám. Tehát ott 250 emberből meghalt 1.

    Valaki üssön már fel egy excelt, szerintem akkor az oltás jobban öl, mint a covid maga :DDD

    TCSZ: Kéretik definiálni a "teszt fázis" kifejezést első körben. Ez a felelősségvállalás is nonstop visszatérő tétel. A többi oltásért ki felel amit már megkaptál ezer éve?

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • updog

    senior tag

    válasz hcl #49 üzenetére

    "Hány ilyen eset lehet az országban?"

    Segítek a gondolatmenetben:
    - A hírekbe kikerül az egész világról többmilliós mintából másfél tucat eset amit még vizsgálni kell hogy tényleg amiatt történt-e.

    Másnapra hirtelen mindenki tudni fog olyanról, aki pont úgy halt meg. ;]

    (elnézést azoktól, akiket érint, szerintem pont ők megértik ezt a fajta szarkazmust, csak tavaly, még a v1.0-ba majdnem belehalt kovidostól a mai napig hallgatom hogy inkább még egyszer elkapná mint hogy beoltassa magát, mert látod a tvben is mondják hogy vérrög/megvakulsz/kituggya mi történik veled, meg az összes többi itt is felmerült nyisd ki a szemed ha látni akarod az igazságot-jellegű bullshitet).

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • #16820480

    törölt tag

    válasz hcl #124 üzenetére

    Szerintem az összefügg. A kevésbé hatékony terjedés azt is jelenti egyben, hogy az egyes mutációknak kisebb az esélye, hogy elég emberre ugorjanak át ahhoz, hogy el tudjanak terjedni nagyobb területen.

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz hcl #233 üzenetére

    Melyik országban maradt full lezárás meg távoktatás?

  • vicze

    félisten

    válasz hcl #233 üzenetére

    Itt az is felmerül, hogy mi az első és a második hullám. Magyarország az első hullám az szeptemberben volt, mert előtte kvázi semmi nem történt, időben meglettek a határlezárások és egyéb.
    Ha miután már bejutott és elérte a "kritikus tömeget" kvázi nincs jó megoldás. Vagy hagyod az embereket meghalni, vagy leállítod a gazdaságod hónapokra. M.o.-nak nincs pénztartaléka a másodikra, lásd stadiont kell építeni... Így max. onnantól a halálozás mennyiség kontroll a kérdés. És itt a kormány a vakcinában látta a megoldást és minél előbbi "megoldás" megint ez is csak halálozás kontroll lényegében.

  • vicze

    félisten

    válasz hcl #238 üzenetére

    A kijárási tilalmak csak pénzkérdés, mert vagy elbírja a gazdaságod, hogy leáll vagy nem.
    Borzasztóan nehéz ezt arányosan kezelni főleg akkor ha pl. jómódban élsz és gyakorlatilag szinte semmi kihatása nincs rád az egésznek, max kényelmetlenséget okoz. Viszont van egy széles réteg, akiknek óriási problémát okoz akár 1 hónapnyi bérkiesés is, őket a lezárás jobban érinti mint a mag a Covid, és pont ebből a rétegből kerül ki a covid és vakcina tagadó többség, pontosan azért mert nekik a korlátozás jobban "fáj" mint maga a betegség.

    M.o.-n a regionális kezelés lett volna az ideális és BP lezárása, de ennek a módszernek az a legnagyobb hátránya, hogy a kommunikációja borzasztó nehéz, és iszonyatosan frusztrálja az embereket egy idő után az ellentétes szabályozás helyileg. Ráadásnak ott a politikai ellentét(kormány vs. BP), így lehet kenegetni egymásra. :(

    Amúgy azt hogy mikor robban be egy járvány végképp nagyon nehéz megjósolni, India több mint egy évig húzta és egy szikrától meghalt félmillió ember hónapok alatt.

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz hcl #236 üzenetére

    emlékeim szerint akkoriban nálunk is kijárási korlátozás, digitális tanítás volt.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz hcl #249 üzenetére

    Ezen az eseten gondolkoztam nemrég:

    30090 Nő 0 (pár napos újszülött) hirtelen csecsemõhalál

    Nekem nem világos, miért került a listára. A covid nem gyorsan öl - bár kétségtelen, mivel a szív és a tüdő működését zavarja, közrejátszhat egy arra hajlamos babánál. Egy biztos, nem klasszikus covid áldozat, akinek a szervezetét konkrétan legyűrte nagy számú vírus.

    A 90+ polymorbid nénit elgázoló sofőr példájával élve: itt cserbenhagyásos gázolás történt és több gyanusítottunk van.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz hcl #238 üzenetére

    "Ezt hiányolom a második hullámra."

    Ha megnézed az adatokat, akkor a térségben hasonlóan mentek fel a számok, mint nálunk. Tehát nálunk nem a megbetegedés volt több, amire a korlátozások egyáltalán hatással lehetnek, hanem a fertőzés / halálozás arány volt rosszabb.
    Az tehát a (sajnos meglehetősen átpolitizált) kérdés, hogy mennyiben volt közigazgatási oka a rosszabb halálozási aránynak, mivel onnantól, hogy az ember elkapja a betegséget max. annyit tud tenni az állam, hogy biztosítja a kórházi ellátásához szükséges erőforrásokat. Gyógyítani politikus vagy minisztériumi közalkalmazott nem nagyon tud.

    Márpedig nálunk minimális számban haltak meg emberek covidban amiatt, hogy nem jutottak kórházi ágyhoz, lélegeztetőgéphez, gyógyszerhez vagy mert nem volt elég orvos, ápolónő, stb.
    A legtöbb beszámoló is arról szólt, hogy bement az ember lábon a kórházba enyhe tünetekkel, két nap múlva már lélegeztető gépre kellett rakni, egy hétre rá pedig meghalt. A kórházban, lélegeztető gépen, orvosi felügyelet mellett.
    Ezzel szemben pl. Olaszországban, Spanyolországban, UK-ban, de még az USA-ban, Franciaországban is sok helyen azért haltak meg tömegével az emberek, mert annyira túlterheltté vált az egészségügyi ellátórendszer, hogy egyszerűen nem fértek be az intenzívre és nem kaptak megfelelő ellátást.

    Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a halálozási adatok rendben vannak, mert mindenképpen nagyon komoly válságjelenségről van szó, csak nem mindegy, hogy politikai indulatoktól vezérelve rámondjuk, hogy "mert az állam rosszul kezelte a helyzetet", vagy érdemben vizsgáljuk, hogy egy ilyen helyzetben mit tehet az állam és azt megtette-e.
    A politikai felelősséget sem akarom szétkenni, mert ha N betegből máshol X hal meg, nálunk meg X+Y, akkor annak nyilván van egészségpolitikai vonzata is, de akkor beszéljünk arról és felesleges belemenni a leegyszerűsítő kampányszlogenekbe, mert az nem vezet sehová.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz hcl #262 üzenetére

    Indiában tudtommal tömegesen adták, mégse úszták meg 4-5M áldozat nélkül. Egyébként nem túladagolva (azaz 1:1-ben beszedve a lónak kimért adagot...) rövidebb távon nemigen van káros mellékhatása, szóval megértem, hogy "gyengébb helyeken" behajolt az orvostudomány és kiadta a placebót, amit követelt a felheccelt tömeg. Főleg, hogy a placeboknak aggódós, pánikbeteg embereknél lehet pozitív pszichoszomatikus hatása.

    #263: rendkívül erős hitvilág épült ki körülütte, és a covid nem kicsit támadja a szivet és az idegrendszert: egy nyugodt, gyógyulásában bízó beteg esélyesen kisebb valószínűséggel fogja pánikolva, emelt szívritmussal várni a halált éjszaka, ami óriási segítség a szervezetnek. Ez sztem vitatlahatlanul benne van.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz hcl #265 üzenetére

    Érdekes egyébként, hogy ez a(z alkalmas vagy nem alkamas) gyógyszer mennyire összeforrott az oltásellenességgel. A védőoltások és az utólagos kezelési módok két teljesen más világ, de az iver tábor igen jelentős része érdekes mód 1000rel tolja az antivax propagandát és fordítva, az antivax tábor igen jelentős része megváltóként tekint az ivermectinre, amivel az intenzívről is feltámadt Lázárként jöhetsz ki.

    #266:

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • GeorgeV

    aktív tag

    válasz hcl #258 üzenetére

    "Sehol nem adnak rá ivermectint :D Az egy féreghajtó, ember :D"

    "A japán Ómura Szatosi 2015-ben az amerikai William Campbell-lel átvette az orvosi Nobel-díjat az ivermectin nevű hatóanyag kifejlesztéséért. A Nobel-díjjal nemcsak a gyógyítást magát értékelték, hanem egyben azt is elismerték, hogy az embereknél használható készítmény fejlesztésébe a japán intézet és a Merck gyógyszergyár mellé beszállt a WHO is, az ENSZ Egészségügyi Világszervezete. Egy emberi sejtvonalat fertőztek meg koronavírussal, majd az ezen kialakuló vírustenyészetet kezelték a hatóanyaggal. Így hozott sikert Ómura Szatosi hatóanyaga."

    Nem tudom, hogy az ivermectin hatásos-e a koronavírus ellen. Néhány héttel ezelőtt covidos voltam több héten keresztül, a végén már enni sem tudtam, az utolsó három napban öt kilót fogytam, gyenge voltam és még a levegő vétel is nehezemre esett. Ekkor este ivermectin hatóanyagú teát ittam. Lehet, hogy semmi köze hozzá, lehet, hogy véletlen, de másnap reggelre meggyógyultam, visszatért az erőm és tudtam rendesen enni. Három nap múlva már mentem futni (csak óvatosan, szünetekkel), pedig előtte még néhány lépcsőn is alig tudtam felmenni. Ha ezt sok ember meg tudná ismételni, akkor szerintem érdemes lenne megvizsgálni a dolgot, hátha...

  • GeorgeV

    aktív tag

    válasz hcl #262 üzenetére

    "Amúgy most néztem, hogy több helyen tesztelik, de nem javallott :D
    Favipiravir-ra gondolhatott."

    Volt akinek a doki Favipiravirt írt fel. Azt, ha két héten belül abbahagyta az illető, visszatért a covid. Két hét után már nem. Eltartott egy darabig, de hatásosnak tűnik az is.

  • GeorgeV

    aktív tag

    válasz hcl #316 üzenetére

    "Ha az a tea ... már régen alkalmaznák gyógyszerként."
    Alkalmazzák, patikában is kapható, de nem covidra, hanem megfázás, influenza,... ellen.

    "Ha lenne ilyesmi, akkor szerinted nem árulná az 'állítólagos gyógyszerlobbi."
    A Merck ingyen osztja afrikában az ivermectint, tehát ezen nem fognak meggazdagodni.

    "De biztos nem hatásos, ha a szar kínaival nem lett beteg."
    Éppen ezt mondom, hogy a fájzeresek lesajnálva néztek, amikor a lányom "ócka kínai" vakcinát kapott. Most meg sok fájzerrel oltott tanár beteg a suliban, a kínai oltással az egyetemisták meg úgy futnak mint a nyúl.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz hcl #318 üzenetére

    A Spájzerrel oltott tanár sajnos sokszor visszatérő eleme lesz az antivaxxer folklórnak :( :

    - Már rájöttek, hogy az oltások által generált antitest-mennyiség bő fél év alatt elégtelen szint alá süllyed (a tanárokat márciusban oltották)

    - Az is megvan, hogy a magyar és amerikai gyakorlat szerinti 3hetes oltásköz nagyon kevés. 8 hetet várva duplaannyi antitest keletkezik és a sejtes védelem is jobb. A tanárok "természetesen" 3hetes közzel kapták, mert dupla oltással akarták őket mielőbb az iskolákba visszazavarni.

    Azaz a márciusban rohamoltott 60éves tanerő ha nem megy el boosterért, kb oltatlannak fog számítani még Mikulás előtt.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • GeorgeV

    aktív tag

    válasz hcl #318 üzenetére

    Az ivermectin jelenleg hivatalosan NEM gyógyszer a covidra.

    Mondjuk, játsszunk el a gondolattal, hogy egy cég rájön, hogy covidra is jó az ivermectin.
    Mit tenne először? Gyorsan megvenné a kizárólagos gyártási jogokat! Hoppá!
    Az ivermectint már olyan régen feltalálták, hogy lejártak a gyártási jogai. Bárki gyárthatja.
    Akkor gyújtsuk fel az egyik legnagyobb ivermectin gyárat, hogy csak a vakcina maradjon.

    Ilyenek a véletlenek. A világ egyik legnagyobb ivermectin gyára, amikor elkezdődött az oltási szezon: [link]

  • Nagus

    senior tag

    válasz hcl #299 üzenetére

    Azok az orvosok akik 10 évig nem veszik észre valakinél a rákot csak a végstádiumban ami után meghal 1 hónap múlva, azok belenéznek a hozzátartozó szemébe? A tapasztalat az, hogy kurvára leszarják. És ezt úgy, hogy az illető 3-6 havonta jár orvoshoz, valamint évente csinálnak nagylabort nála? Nem kell papolni fölöslegesen!

    #298 qnadam
    Mindenki vállalja az is aki oltat és az is aki nem!

    #303 Sanya
    Így van, tavaly februárban kaptam időpontot tavaly májusra amit lemondtak emailben, hogy kiértesítenek mindenkit az új időponttal, és nem írtam, hogy ez fogorvos lett volna. TB fogorvosi rendelés kb 9 hónapig nem volt, de pl. háziorvos jelenleg is csak távgyógyít nálunk.

    [ Szerkesztve ]

  • GeorgeV

    aktív tag

    válasz hcl #342 üzenetére

    "Merck termékkel nem erre gondoltak? Minek fejlesztenének másikat, ha itt van az Ivermectin? :D (Viszont ez legalább tényleg vírus elleni szer.)"

    Ó, de jó lenne, ha működne a Merck Ivermectin terméke. Nem kellene félévente oltani. Remélem sikeresek lesznek a vizsgálatok.

  • GeorgeV

    aktív tag

    válasz hcl #361 üzenetére

    "Ha már az országban mindenhol megjelent a betegség, semmi értelme a tesztnek."

    Ha a teszt megbízható lenne, akkor valamennyi értelme lenne.
    Ha egy ember beteg, lázas, gyenge, köhög, akkor annak akármilyen a tesztje, egy kicsit el kellene különíteni. Ha viszont egy oltott úgy is hordozhatja a vírust, hogy nem beteg, akkor ott csak teszttel lehet kimutatni a betegséget.

  • GeorgeV

    aktív tag

    válasz hcl #365 üzenetére

    "A teszt megbízható. Mármint a PCR."

    Bezzegh Attila laboratóriumi szakorvos (Smartbioma Egészségügyi és Terápiás Zrt.):
    Hiába tekintik tehát a PCR-módszert a legmegbízhatóbbnak, a sikertelenség aránya a mintavételi hibalehetőségek miatt itt is akár 20–30 százalékos is lehet.

    SYNLAB:
    "A SYNLAB állásfoglalása jelen pillanatban az, hogy igazán hiteles információkat csak a PCR és a szerológiai teszt kombinációjával kaphatunk."

  • GeorgeV

    aktív tag

    válasz hcl #368 üzenetére

    "Akkor nyilván nem is volt annyi fertőzött, gondolom."

    Ezek szerint +-30%-al lehet számolni.

    "Mostanra azért csak van annyi tapasztalat a PCR-el, hogy megbízható legyen."

    Ez a +-30% friss adat, ez mostanra derült ki.
    A SYNLAB is most adta ki a közleményt, hogy csak szerológiával együtt lenne hiteles a PCR teszt. Mostanra gyűlt össze ennyi tapasztalat...

    [ Szerkesztve ]

  • ricsi99

    addikt

    válasz hcl #389 üzenetére

    Miért baj ha "baromásggondolás"?
    Kinek?
    Ha a statisztikai mezei számokat nézzük ,nagyon nagy többség így gondolkodik...
    Most szerintem nem tiltani kellene ,hanem pl a "stop csótány" reklámok helyett ,rövid ismeretterjesztő klippeket kellene elétenni... mondjuk számokat amit 90iq val is el lehet olvasni... nem valami jól fizetett mentőorvosi felolvasásra gondoltam mert az nem jött be.... hanem valós felvilágosításra

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • ricsi99

    addikt

    válasz hcl #392 üzenetére

    Első mondatoddal 100%-an egyetértek.
    A probléma megoldásával nem.
    Ha nem tudatosítsuk az emberekkel ,hogy miért nem jó a konnektorba pisilni ,akkor az nem megoldás ,hogy teszünk rá fedőt.

    Én megértem hogy a tiltást a Youtube (is) alkalmazza ,csak kiváncsi vagyok hogy ki kötelezte erre... mivel ha találtak volna erre elfogadott törvényt akkor biztos hivatkoztak volna is rá.
    Azt persze nem hiszem ,hogy kies hazánk hagyományos módjain valami csicska odaszólt ,hogy hé töröljetek már....
    Nem kis kapacitást köthet le a folyamatos "ellenörzés"....

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • ricsi99

    addikt

    válasz hcl #394 üzenetére

    Maguktól?
    Egy profitorientált cég.....naja a föld meg lapos. Részvényesek úgy vágnák ki a vezetőt mint macskát sz@rni...

    Tudatosítani sosem késő... a fedővel még csak hülyébb lesz ,s teóriákat gyárt ,akkor meg olyanok is.
    Szerintem meg a fedőt túl hamar csukták le ,ezért van vadabnál vadabb elképzelés.
    Ha szépen tényekel és számokkal volna igazolva és az oltás rendszere átlátható és kiszámítható lenne ,sokkal jobb eredményre vezetett volna.
    Most ,hogy így a "másság" , (oltott/oltatlan pl) egymásnak ugrasszuk az embereket ,ez megy egy darabig... ,a titkolózás is... csak épp a megfelelő eredmény nem lesz belőle.

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • ricsi99

    addikt

    válasz hcl #396 üzenetére

    Ha a világ statisztikáit nézzük ,drasztikusan csökkent az oltási arány.
    Ergó a maradékot nem tudták/akarták meggyőzni.
    Erre a tiltás sem lessz gyógyír...
    Azt az "oltásellenes" kifejezést pedig gondold át....
    Sok olyan emberre is használhatod akik egészségügyi problémák miatt nem használhatnak semmilyen "vakcinát"... a szkeptikusság persze más ,az egyéni döntés... ami lehet hibás szintén a tájékoztatás hiánya miatt.

    S igen eddig eljutottak... régebben is voltak világ járványok s a megelőzésre helyezték a hangsúlyt
    Mint írtam egy vírusra sem találtak eddig 100%-os megoldást... mivel mutálódik... vagy lesz olyan variáns ami már nem lesz ártalmas és beépül a normál életbe ,vagy hatástalan lesz az elsőre kifejlesztett "gyógyszer".

    Tájékoztatás lehetne például ,hogy jelezni kellene az embereknek ,hogy ismétlődő (emlékeztető) oltás is kellhet... ezen felül az alapvető higéniai normákat sem árt ha betarják.

    Nem megoldás az ,hogy mindenre beveszek valamit....pont ezért szükséges egy erős immunrendszer mindenkinek... Ha csak megtámogatjik innét/onnét valamivel akkor a következő dolog simán elvisz... lásd tüdögyuszi.

    [ Szerkesztve ]

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • ricsi99

    addikt

    válasz hcl #398 üzenetére

    Igen... kármentés , de szerintem nem a polgárok érdekében.

    Iskolában sajnos én sem kaptam erre megfelelő oktatást...
    ne keverd össze a tudatlanságot az alacsony iq-val...

    Én pl rengeteg cukorbeteget ismerek például ,vagy akik vérhígítót szednek , azoknak sem javalt az oltás.

    Szivesen olvasnák olyan tájékoztatót ,hogy mik ezek a kizáró betegségek s mekkora százaléka a népességnek.... Egyáltalán el lehet érni a nyájimmunitást?

    Egy szóval sem írtam ,hogy az erős immundrendszer megvéd mindentől ,hanem azt hogy a gyógyszerek nem oldanak meg mindent.

    Nem kell rámhúznod rögtön az "oltásellenes" kabátot...
    Az egy hazai specialitás ,hogy felcímkézünk valakit aztán az erkölcsi magaslóról lenézünk rá.

    Viszont elkanyarodtunk így az eredeti témától...

    Úgy látom szerinted helyes ,ha kizárólag 1 forrásból kaphatunk adatokat.
    Én véleményem szerint viszont a titkolózás abszolute nem vezet jóra.
    Kis hazánk erre egy tökéletes példa...

    UI:ha vakcinák közt válogatsz akkor magadat is beskatulyázhatod :B

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • Braddock

    őstag

    válasz hcl #29 üzenetére

    Szomorú, de sajnos ennek a dokumentum filmnek is hasonló a végkövetkeztetése:
    [link] - Társadalmi dilemma

    [ Szerkesztve ]

  • ricsi99

    addikt

    válasz hcl #403 üzenetére

    Azt hiszem veled nem ,lehet gondolatok cserélni.
    A tiltás helyességéről próbáltam veled beszélgetni
    de csak gyönyörűen ismételgeted ,hogy az oltás jó ... ami nem lenne gond ,ha önálló gondolataid is lennének s nem csak a propagandát szajkóznád
    ez sem zavar

    talán az kicsit ,hogy szerinted mindenki hülye aki mást gondol ,mivel te 30 éve tanultad az iskolában.
    Tudod én is csak, azóta változott a világ. pl rájöttem arra ,hogy a 8 álltalános nem sok mindenre elég.

    Kérem a moderátorokat töröljék amit eddig írtam.. kissé falrahányt borsó szindróma... a végén még felbosszantom magam és csónyát írok.

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • GeorgeV

    aktív tag

    válasz hcl #373 üzenetére

    "Ilyenkor linkeld már, amiről beszélsz, mert anélkül akármi lehet."

    Ha az idézett szöveg egy jellemző részletére rákeresel a gugliban, akkor kidobja, hogy honnan idéztem...

Aktív témák