- Melyik tápegységet vegyem?
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Apple asztali gépek
- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
- Mikrokontrollerek Arduino környezetben (programozás, építés, tippek)
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Egér probléma
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
azbest
félisten
armon a linux is össze vissza megoldással indul. Pontosabban ugyanúgy, ahogy androidon. Sokszor az sbc-k éppen az androidhoz összetákolt kernelt használják, mert a mainline kernel nem támogatja. Pontosabban a chipset gyártó nem vette a fáradtságot, hogy normális minőségben a hivatalos kernelbe beküldje, hanem csak maga tákolt valami übergagyit, ami éppenhogy működik. A telefongyártók meg a chipsetgyártótól azt veszik át, aztán vagy faragnak még kicsit rajta, vagy szimplán csak külsőleg tákolgatják az androidot rajta.
-
válasz
NumberGuy #50 üzenetére
Simán lehet. Nem csak a usernek, mindenkinek is. ld. még webkamerás ddos támadás...
@Azbest : Ezen mondjuk lehet segíteni, némi szabványosítással + azzal, hogy az Android úgyis nyílt, simán leheztmindenféle platformra forgani : ugyanúgy kell eljárni mint a Linux esetén. Az is mindenen megy.
A MS meg a tesztelésen spórolt, hogy téglásítottak, az benne is van, meg az ő hülyeségük, MInden gyártó el tudna követni ilyen akit. -
NumberGuy
tag
Egy átlag felhasználó esetén van-e bármilyen kockázata annak, ha nem kapja meg a legújabb frissítést.
-
azbest
félisten
Na majd meglátjuk, hogy a samsung beperli-e ezért az eu-nál, hatalommal és monopóliummal visszaélés címszóval. Mert per pillanat jól visszanyalt a fagyi. Valsz pont az ilyen kikötéseket, frissítési kényszert akarták letörni a google ellenében, erre úgy néz ki, hogy a google éppenhogy a maga és a felhasználók érdekei felé fordította a samsunggal szemben az eu intézkedéseit.
(#24) t72killer
5 évre? LoL. Úgy 7 évre visszamenőleg létezik bármi értékelhető android rendszer. A fejlődő és elmaradott országokat kivéve a felhasználók 90% nem nagyon használ egy évesnél régebbi rendszert, mert megveszik az aktuális csúcs samsungot (pl németek). Persze a maradék 10%-ban vannak régebbi és ultragagyi noname kínai telefonok is. Ezt nem légből kapom, hanem volt rálátásom pár alkalmazás statisztikáira.Még a 2 éves telefonon is problémás lehet a tárhely és a sebesség, olyan ütemben nőnek az alkalmazások. Ez persze főleg azokat érinti akik nem csúcsmodelleket vesznek, de a csúcsmodellekre eddig is valamivel jobb támogatás volt jellemző a magad árért.
(#27) Apollyon
a korábbi androidokon a hardver specifikus dolgok is az android rendszer részei voltak. Telehányva olyan tróger kókányolásokkal, amit csak a gyártó ismer (sértve sokszor a gpl licenszet is, mert nem adják ki), a mainline kernelbe sosem kerülhetne be olyan katyvasz, amit a gyártók művelnek. Újabban jobban szeparálják ezt, hogy elvileg könnyebb legyen az androidot és a biztonsági dolgokat frissíteni. De végső soron akkor is a gyártó és esetleg a telco az aki kiadja a frissítést, ha kiadja.Ha pontosan azokkal az appokkal használnád, ami vásárlásakor volt rajta, nem nőttek volna 10x-esükre és a hozzá kapcsolódó netforgalom sem nőtt volna sokszorosára, akkor ugyanolyan gyorsan működne ma is a telefonod. De mint tudjuk, minden app hízik, több ramot eszik és a régi, kevés ramos készüléken elkezd swappelni, amitől aztán teljesen beáll a rendszer.
(#41) Crafter32
szépen kúsznak felfelő a mobilárak. Fizetnél 500-1000 dolcsit egy telefonért, hogy két év múlva is legyen ígérve hozzá friss rendszer? Vagy megvennéd olcsóbban most és vennél másik telefont.(#48) hcl
csak nem olyan egységes és szabványos a mobil, mint egy ibm kompatibilis pécé. A win mobilok esetén az ms tolt frissítést, volt vagy egyféle chipset, amiből készültek a telefonok, mégis sikerült nekik téglásítani frissítéssel.
Mobilon ahány chipsetgyártó, annyi féle boot folyamat és varázslatos megoldás. Ez az egyik rákfenéje az arm platformnak. Bár mondjuk az intel alapú tabletek és telefonok is baromira kókányul voltak megcsinálva (bugos uefi, aláíratlan kókány driverek és egyéb bajok). -
Az a baj, hogy a telefonokat, bármennyire is nem tetszik a gyártóknak, tovább használják az emberek - és a biztonságos eszközök az egész világnak érdeke.
Tehát nagyon alapjaiban kéne ezen változtatni, mert ha a gyártókon múlik, akkor nuku update, pláne pár év után, miközben a legyártott sokmillió telefon fele még lazán a neten lóg. (Esetleg valami botnet tagjaként.)Olyan update modell kéne, ahol az OS frissítései gyártófüggetlenek, s a Google vagy valamilyen független csoport (mint a Linuxok esetében működik is) még hosszú ideig foglalkozik velük.
-
cami][us
senior tag
Kifutó modell esetében ez poén lesz, pláne a qualcomm miatt, persze főverzió váltás nélkül az sem probléma.
#43 Erre van az android one.
#46 Egy open source rendszerről beszélünk.
Tele zárt kóddal user és kernel space-ben. -
ntomka
nagyúr
A Googlenak annyi számít, hogy a szolgáltatásai ott legyenek minden droidon, mivel AOSP-ból gyúrnak a gyártók, első sorban az ő feladatuk a frissítés, az AOSP-ot a Google becsületesen karban is tartja. Ha a Google elkezdene keménykedni, a gyártók simán elkezdenék fúrni saját platformokkal. Voltak is erre próbálkozások.
A Googlet max az alacsonyan rekedt API verzió zavarhatja, ami miatt a saját alkalmazásait is nehezebb fejleszteni, de a szolgáltatásai irányába ezt már kivédte a Play Services megalkotásával.
Szóval nincs ott motiváció nagyon pattogni na.
-
Divinity
őstag
Egy open source rendszerről beszélünk. Ha gondolná magát a gyártó az ota frissítést is kivehetné a rendszerből. Ha még úgy gondolná akkor megoldaná úgy, hogy egyből mehessen a Google felé security patch. Csak, hogy nem gondolják mert akkor dobni kéne a saját képükre formált droidot. Épp ezért erősödik a Google most is, ennyi amit tehetnek.
-
-
Crafter32
őstag
Utálom az IOS -t, de ebben köröket ver az androidos gyártókra. Nem véletlen tartja jól az árát a régebbi iPhoneok. Ha a Sony például belátnà felesleges kidobàlni félèvente az új telefonokat helyette inkább 5 évig frissít minden kiadott készülèket hosszútávon nagyobb presztízse lenne.
-
zizidor
őstag
válasz
#78693120 #38 üzenetére
"A gyártók eddig is kikerülték a kérdést, továbbra is lesz kiskapu."
Pontosan ez jutott nekem is eszembe.
Az aktivált példányszámot mi alapján nézik? Volt egy Galaxy S5 minim, akkor jöttem rá, hogy ez a megnevezés legalább 6 variánst takar, amik között teljesen eltérő hardver is van, eltérő képességekkel.
Amúgy meg épp a Samsung képtelen 90 nap alatt kitolni egy frissítést, és itt nem csak új főverzióról van szó, az náluk még durvább eset.
-
#78693120
törölt tag
Elég csak 99000 darabot gyártani egy telefonból és rögtön nem vonatkozik rá ez a változás.
A gyártók eddig is kikerülték a kérdést, továbbra is lesz kiskapu.
-
-
-
válasz
Medocsabi #29 üzenetére
Normális ember nem hajigálja és hagyja ott minden második kocsmaasztalon a telefonját... Én kb 4évente cserélek (muszáj, mert egyszerűen használhatatlanná lassul a droid), a nejem is több mint 3éve gyűri a mostani telefonját, mostanában kezdett panaszkodni, hogy kezd belassulni a kütyü, de még ráhúz 1-2évet.
-
-
Apollyon
Korrektor
Egyébként 9, azaz kilenc Android verzió alatt már el lehetett volna jutni oda, hogy átjárhatóak legyenek abból a szempontból, hogy ha kijön egy security patch, akkor azt márkától függetlenül, legrosszabb esetben egy .apk formájában lehessen installálni a telefonra.
De hogy ez nem történt meg, nem is csoda, mert eleve már ott elbaltázott a rendszer hogy csillió gigabájt RAM kell az optimális működéséhez.
-
bambano
titán
majd a samu kiadja a biztonsági frissítést az alap samu telefonokra, amit a szolgáltatófüggő szoftverre meg nem tesznek fel...
-
Ez lófing, civilizáltabb gyártóknál eddig is jóval tovább jöttek a frissítések. Kb 5évre kéne belőni a telefonok "tervezett avulását", minden annál rövidebb időszak felesleges IT-szemeteléshez vezet. Azaz kb 5évig kéne kitartani a szoftvernek (használhatóság, sebesség, biztonság), a legtöbb teló hardveresen, pláne tokban kibírja, a szoftvert viszont szándékosan szétgányolják, azok a feladatok, amik 5éve pl egy sgs2-n száguldottak, ma ugyanazt a telefont megfektetik.
-
Divinity
őstag
Szerintem ez egy jó megmozdulás. Google-ék teszik amit lehet, ők kiadják a patcheket és el is engedhetnék innentől de nem teszik, próbálnak dűlőre jutni a többiekkel is. Számomra ez pirospontos.
Az meg, hogy a 2 év kevés embere válogatja. Nekem kb 1 év egy készülék élettartama és kb fél - 1 évvel a kiadás után szerzem be őket, tehát nekem tökéletes ez a megszorítás. Bár amúgyis olyat választok ahol jellemző a support.
-
Divinity
őstag
válasz
dragon1993 #15 üzenetére
Az ugye megvan, hogy a tradícionális értelemben vett 'vírus' nem létezik Androidon?
-
HaJózsi
aktív tag
Ez semmit nem ér.
-
nemlehet
őstag
Amúgy azért itt is megmarad a trükk... A szolgáltatós telefonokra ez úgy látom nem vonatkozik. Sajnos főleg az olcsóbb telefonoknál fordul elő (emlékeim szerint pl a ZTE Blade szériánál nagy kirívó volt), hogy hiába van gyártói frissítés, akár új android főverzióval a szolgáltatók köszönik szépen de leszarják... Csak mert van benne 2 rohadt T-Com-os app ezért sajnos a gyárit már nem lehet felrakni, a user meg elmehet ahova akar...
-
joey04
titán
jó hír. ilyen ütemben 10 év múlva már egész korrekt feltételek lesznek.
-
dragon1993
őstag
A kínai gyártók egy részénél, alapból vírusos volt az OTA updateer.
-
Medocsabi
addikt
válasz
janeszgol #12 üzenetére
Ez sajnos így van. Azt viszont tegyük hozzá, hogy egy átlag felhasználónál nem bír 2 évnél többet egy telefon. Ellenben párom LG G5 telefonja mia napig makulátlan, az égvilágon semmi baja, aksit kellett csak cserélni mert elhasználódott, meg kb 4 havonta üvegfóliát.Pedig Ő arról dolgozik, napi 10-12 órát tuti telefonál rajta, játszik stb... Szóval szerintem csak egy kis odafigyelés kell, és kiszolgál egy normális telefon akár 4-5 évig is.
-
tomazin
veterán
-
janeszgol
félisten
Mivel a piac teljesen ráállt az eldobhatóságra, így mindegy. Igaz a felhasználók szeretnék már tovább használni a készülékeiket, de erről majd a gyártók döntenek.
-
lcee79
addikt
"amíg nem történik tömeges adat- és pénzlopás"
Szerintem ezért az online fizetési lehetőségek sem tesznek meg mindent.
Pl a bankártyás fizetésnél az összes adatot le lehet olvasni a kártyáról.
Azért ezt nem mondanám biztonságosnak.Konkrétan tegnap fizettem be először egy számlát úgy, hogy a bank a tranzakció végén küldött egy kódot SMS-ben, amit ha beírtam, akkor volt végleges a fizetés, eddig évekig nem volt ez...
Tehát, ha valaki megszerezte volna a kártyámat, akkor fizetgethetett volna róla addig még észre nem veszem, hogy nincs meg. -
dajkopali
addikt
igazad volt, most megnéztem: a három év nem általános, csak azon gyártók azon modelljeinél érvényes, akik beléptek az Android One programba
-
lcee79
addikt
Én arra emlékeztem, hogy volt egyszer egy olyan szabály, hogy 18 hónapig jár a frissítés, de az meg aztán végképp kevés, ha az ember eleve egy szolgáltatónál 2 évre írt alá, akkor legalább annyi ideig frissítgethetnének.
De mondhatnám azt is, hogy egy éve jött ki a mate 10 pro android 8-al az elsők közt, és most is ez van rá, nincs még 9, se 8.1 csak 8.0.
Biztonsági frissítések, viszont jönnek folyamatosan...A Sonymnál pl a biztonsái frissítések se voltak ennyire sűrűn, ott jó ha elérte az évi 3-4-et.
-
lev258
veterán
Nekem csak 2 rémlett, de lehet igazad van.
Amit érzékeltetni akartam, hogy a Google-nak sosem volt célja a hosszú életű rendszer. Akkor a mobilok sem fogynának annyira.
Apollyon: Te is tudod, hogy amíg nem történik tömeges adat- és pénzlopás, addig nem sok embert érdekel a biztonság. -
Apollyon
Korrektor
Ahhoz képest, hogy az emberek képesek bankügyeket is a telefonjaikon intézni, ez a megmozdulás édeskevés lesz.
-
lcee79
addikt
Huaweinél volt ez a GPU Turbo (ami vagy javított, vagy nem, én nem vettem észre semmit)
meg van pár olyan dolog a Mate 10 pronál legalább is fejlesztésnek tűnik.
És több frissítés is volt idáig mint 4 az egy év alatt, tehát akkor ezek szerint meg lehetek elégedve, hogy nem olyan telefont választottam, amire még ennyi se jött volna ki.De az előző telefonomat 4 évig használtam, és még a mai napig sincs semmi baja, tehát nyugodtan frissíthetnék. Főleg a felsőkategóriás hardvereknél semmi nem indokolja, hogy le kellene állítani a frissítéseket, csak az, hogy a gyártók szeretnék, hogy újat vegyünk.
Aminek viszont lehet az a hatása, hogy nem az ő terméküket választom legközelebb, tehát jobban járnának az upgrade-el. -
arnyekxxx
veterán
Szóval kb mire dobja a G az androidot, addigra az androidos telefonok nagy része 2 évig nem egy netto biztonsági lyuk lesz
-
lcee79
addikt
2 év--nem sok
évi 4--kevésMondjuk mindkét esetben ennek a duplája az már jónak számítana szerintem.
És tegyük hozzá, hogy nem azokat a frissítéseket kérjük, amik lassítják az eszközöket, hanem a valódi fejlesztéseket...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Apple iPad 8 32GB,Újszerű,Adatkábel,12 hónap garanciával
- Csere-Beszámítás! Playstation 4 Slim 1TB + 2 Joystick! Olvass!
- Xiaomi Redmi Note 10 Pro 128GB Kártyafüggetlen, 1Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A50/Samsung Galaxy A51/Samsung Galaxy A52/Samsung Galaxy A53
- HATALMAS AKCIÓK! GARANCIA, SZÁMLA - Windows 10 11, Office 2016 2019 2021,2024, vírusírtók, VPN
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest