Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    Na majd meglátjuk, hogy a samsung beperli-e ezért az eu-nál, hatalommal és monopóliummal visszaélés címszóval. Mert per pillanat jól visszanyalt a fagyi. Valsz pont az ilyen kikötéseket, frissítési kényszert akarták letörni a google ellenében, erre úgy néz ki, hogy a google éppenhogy a maga és a felhasználók érdekei felé fordította a samsunggal szemben az eu intézkedéseit.

    (#24) t72killer
    5 évre? LoL. Úgy 7 évre visszamenőleg létezik bármi értékelhető android rendszer. A fejlődő és elmaradott országokat kivéve a felhasználók 90% nem nagyon használ egy évesnél régebbi rendszert, mert megveszik az aktuális csúcs samsungot (pl németek). Persze a maradék 10%-ban vannak régebbi és ultragagyi noname kínai telefonok is. Ezt nem légből kapom, hanem volt rálátásom pár alkalmazás statisztikáira.

    Még a 2 éves telefonon is problémás lehet a tárhely és a sebesség, olyan ütemben nőnek az alkalmazások. Ez persze főleg azokat érinti akik nem csúcsmodelleket vesznek, de a csúcsmodellekre eddig is valamivel jobb támogatás volt jellemző a magad árért.

    (#27) Apollyon
    a korábbi androidokon a hardver specifikus dolgok is az android rendszer részei voltak. Telehányva olyan tróger kókányolásokkal, amit csak a gyártó ismer (sértve sokszor a gpl licenszet is, mert nem adják ki), a mainline kernelbe sosem kerülhetne be olyan katyvasz, amit a gyártók művelnek. Újabban jobban szeparálják ezt, hogy elvileg könnyebb legyen az androidot és a biztonsági dolgokat frissíteni. De végső soron akkor is a gyártó és esetleg a telco az aki kiadja a frissítést, ha kiadja.

    Ha pontosan azokkal az appokkal használnád, ami vásárlásakor volt rajta, nem nőttek volna 10x-esükre és a hozzá kapcsolódó netforgalom sem nőtt volna sokszorosára, akkor ugyanolyan gyorsan működne ma is a telefonod. De mint tudjuk, minden app hízik, több ramot eszik és a régi, kevés ramos készüléken elkezd swappelni, amitől aztán teljesen beáll a rendszer.

    (#41) Crafter32
    szépen kúsznak felfelő a mobilárak. Fizetnél 500-1000 dolcsit egy telefonért, hogy két év múlva is legyen ígérve hozzá friss rendszer? Vagy megvennéd olcsóbban most és vennél másik telefont.

    (#48) hcl
    csak nem olyan egységes és szabványos a mobil, mint egy ibm kompatibilis pécé. A win mobilok esetén az ms tolt frissítést, volt vagy egyféle chipset, amiből készültek a telefonok, mégis sikerült nekik téglásítani frissítéssel.
    Mobilon ahány chipsetgyártó, annyi féle boot folyamat és varázslatos megoldás. Ez az egyik rákfenéje az arm platformnak. Bár mondjuk az intel alapú tabletek és telefonok is baromira kókányul voltak megcsinálva (bugos uefi, aláíratlan kókány driverek és egyéb bajok).

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz hcl #52 üzenetére

    armon a linux is össze vissza megoldással indul. Pontosabban ugyanúgy, ahogy androidon. Sokszor az sbc-k éppen az androidhoz összetákolt kernelt használják, mert a mainline kernel nem támogatja. Pontosabban a chipset gyártó nem vette a fáradtságot, hogy normális minőségben a hivatalos kernelbe beküldje, hanem csak maga tákolt valami übergagyit, ami éppenhogy működik. A telefongyártók meg a chipsetgyártótól azt veszik át, aztán vagy faragnak még kicsit rajta, vagy szimplán csak külsőleg tákolgatják az androidot rajta.

Új hozzászólás Aktív témák