Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • butch3r

    senior tag

    válasz nkmedve #85 üzenetére

    van erre vaami statisztikád ami bizonyítja, hogy főként arra használják? ugyan ez esetleg forintban, usd-ben vagy euroban?

    veheted ilyen példának a bolivárt de bármelyik másik fiat valutát is. arra szerettem volna rávilágítani menynire abszurd, hogy a fiat-ot mindenki megingathatatlan biztos mentsvárnak tekinti, meg hatalmas fedezettel mögötte, mikor a valóságban ez nem így van. (nyilván hatalmas a szórás egy venezuela és egy svájc közt mielőtt jön valaki ezzel)

    de felesleges tovább érvelnünk egymásnak, minden btc-vel kapcsolatos hír alatt ugyan ezek az érvek és ellenérvek vannak már 4-5 éve és a következő 4-5-10 évben is ezek lesznek.

    remélem valaki veszi a fáradtságot és csinál egy best-off-ot majd

  • Verticoin

    junior tag

    válasz nkmedve #218 üzenetére

    Egyik napról a másikra a btc se tud, ezzel csak riogatják a világot évek óta.

    "Ha ez a hozzáállás nem változik, akkor a Bitcoin soha nem lesz széles körben elterjedt fizetőeszköz (csak egy lufi marad, ami majd egyszer pukkan)."

    Ennek pont a fordítottja igaz, akkor lesz széles körben elterjedt fizetőeszköz amikorra stabilizálódik, de ez nem 10 év és 200 milliárd dolláros piaci kapitalizációval fog megtörténni.

    [ Szerkesztve ]

  • #25583896

    törölt tag

    válasz nkmedve #218 üzenetére

    Mire eljut az emberek nagy része oda, hogy ezt használná fizetésre és lesz elég elfogadóhely is, addigra valószínűleg stabilizálódik. Hiszen ha már nem jönnek majd tömegével az új érdeklődők, akkor kisebb lehet az árfolyam ingadozása is és lehet ténylegesen pénzként használni. Hogy ekkor fiatban 100k, 1M vagy még több USD lesz-e az ára, azt nem tudni. De most még nagyon az elején vagyunk és amíg elég egyértelműnek tűnik hogy felfelé megy, persze hogy kihasználják sokan.

  • Verticoin

    junior tag

    válasz nkmedve #222 üzenetére

    Na ép itt van az egyik lényeg, hogy a központi bankra atom dobható s akkor vége, de a bitcoinra még hidrogénbombát is hiába dobsz. Ha az internet egy maradéka megvan akkor a bitcoin is megvan, ráadásul ha atomot dobálnak, akkor a bitcoin értéke még jobban nő mert ez lesz az egyetlen biztos pont. Atom ellen még az elásott arany se jó mert vagy eltűnik a földréteggel együtt, vagy ott van ugyan de csak pucéran menekülhetsz a ruháidat se viheted magaddal, nemhogy az aranyadat s vissza se mehetsz érte.

    Az eredeti kérdésre pedig: a rendszer tehetetlensége akadályozza meg az 1 napos beszakadást.
    A másik oka, hogy ahogy beszakad ráugranak a hiénák s felvásárolják olcsón.
    Oké hogy ez nem garancia, de nagyobb garancia mint a te atom esetén fennálló garanciád amire te magad mondtad ki hogy olyan esetben nincs.

    Szóval a bitcoin ugyanúgy van mitől beszakadjon ahogy a bankoknak is van mitől, egy országnak is van mitől, egyik se valódi garancia, de amennyire az országoknak van garanciája, annyira a bitcoinnak is van csak más irányból.
    Egy ország valutájának is van mitől beszakadnia, lásd, pengő, lásd venezuela, lásd Jugoszlávia, és ugy hallottam most a román lei-el is problémák vannak.

  • kenwood

    veterán

    válasz nkmedve #218 üzenetére

    Hogyne tudna az euro oszeomlani ?
    Szerinted mi lenne,ha a nemetek kilepnenek az eubol,vagy atombombat dobnanak berlinre?

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • Verticoin

    junior tag

    válasz nkmedve #230 üzenetére

    a bitcoin hogy lenne e annak az a feltétele, hogy internet van e.
    mig egy valuta esetén a kibocsájto ország a feltétel, itt az internet maga és az internet közösségének egy része.
    ugy ha atombombát dobnának berlinre new yorkra stb-re attól a bitcoin még megmaradna, mert rengeteg helyen van tárolva a teljes 140 gigás bloklánc.
    globális atomhábru esetén megint csak az a kérdés, mit értünk alatta. a falvakat is elpuszti atomháboru nyilván az internetnek is végetvetne és igy a bitcoinnak is, de elsösorban nagyvárosokat tönkretevő atomháboru esetén megmaradnának a kisvárosokban a különböző üzemek, energiaellátó helyek maga az internet s a hozzá kapcsolodó gépek maradékán ott lenne továbbra is a teljes blokklánc.
    a bitcoin eltöntetéséhez leginkább az összes számitógépet kellene egyszerre elpusztitani és magát az internetet is tehát a vezetékeket, az infra rádió és opotikai stb szállakat, ami nem lehetetlen de ennél még mindig több esélye lenne egy olyan virusnak ami befészkeli magát mindenhova, majd mindenhol egyszerre támad. persze a virustesztek korában ezt se könnyű észrevétlenül megtenni, s akkor még mindig ott vannak azok a gépek, amik a hálózattól függetlenül, de megvan rajtuk a blokláncnak egy korábbi mentése. az energiaellátó üzemeket lehetne még támadni se azzal is gond van ha mindet ki akarjuk irtani az összes kontinensen.
    de a legnagyobb gond ezzel bitcoin megszünési ügyel az, hogy ha ez a globális atomháboru megtörténne akkor rengetegen a bitcoinba mentenék amijük csak van, és ettől az áfolyam olyanyira az egekbe szökne, amit jelenleg a legmerészebb álmodozók se tudnak elképzelni. igy is vannak egymillió dolláros jóslatok is.
    na, jöhet a személyeskedés.
    mármint ha nincsenek ellenérvek. a hejesirási hibákat direkt benthagytam, aba még könnyebb belekötny

    És elég nagy hiba közvetlenül tőzsdéhez hasonlítani olyasmit ami a tőzsde minden szablyát felborítja valamint hiba központosított rendszerekhez közvetlenül hasonlítani egy nem központosított rendszert.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák