Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • butch3r

    senior tag

    válasz Kékes525 #75 üzenetére

    ahogy a forint mögött se. vagy pl a venezuelai bolivar mögött is csak a bizalom volt, az államba és a gazdaságukba vetett. most, hogy a gazdaságuk megszűnt, az államukat meg épphogy fenntartják kétes módszerekkel (finoman fogalmazva), el is értéktelenedett a bolivar.
    de lehet elfogult vagyok, segíts kérlek, ott hol a fedezet ami megvédi a lakosságot, hogy ne értéktelenedjen el a papírfecnijük? :)

  • butch3r

    senior tag

    válasz Kékes525 #77 üzenetére

    ez ok, forint helyére írhatsz usd, gbp bármilyen valutát. a mögötte lévő gazdaság a fedezet. pontosabban az abba vetett hit, de amint összeomlik az a gazdaság csak a hited marad, mert semmi fedezet nincs mögötte ami szinten tartja és meggátolja az elinflálódásban és végeredményben az elértéktelenedésben.

  • butch3r

    senior tag

    válasz Kékes525 #83 üzenetére

    egy gazdaság mögött.
    venezuelai gazdaság mögött is ott volt minden amit felsorosz, sőt még most is ott van a világ egyik legnagyobb olajkészlete mégis csődben vannak. a papírfecnijük meg semmit nem ér.

    itt (szerintem) az a téma, hogy a fiat pénz értékét az adott pénzt kibocsájtó állam és gazdaság adja. pontosabban az abba vetett hit, hogy ez fenntartható és nem fog összemlani. az, hogy ez jó vagy rossz gazdaságra épül max utólag tudod eldönteni ha összedölt. más (pl arany amire sokan szeretnek hivatkozni) nincs.

    A bitcoin mögött pedig, nevezzük monjduk digitális országnak lakosai vannak (fene tudja hány millióan?) és az ő hitük, hogy a rendszer fenntartható (a mögötte lévő infrastruktúrával, legyen az informatikai és szellemi tőkével, stb). hogy ez tovább fog fejlődni illetve az egyéb pozitiv tulajdonságai a rendszernek. (és nyilván masszív rétegnek a fiat-btc árfolyam spekuálció)

  • butch3r

    senior tag

    válasz nkmedve #85 üzenetére

    van erre vaami statisztikád ami bizonyítja, hogy főként arra használják? ugyan ez esetleg forintban, usd-ben vagy euroban?

    veheted ilyen példának a bolivárt de bármelyik másik fiat valutát is. arra szerettem volna rávilágítani menynire abszurd, hogy a fiat-ot mindenki megingathatatlan biztos mentsvárnak tekinti, meg hatalmas fedezettel mögötte, mikor a valóságban ez nem így van. (nyilván hatalmas a szórás egy venezuela és egy svájc közt mielőtt jön valaki ezzel)

    de felesleges tovább érvelnünk egymásnak, minden btc-vel kapcsolatos hír alatt ugyan ezek az érvek és ellenérvek vannak már 4-5 éve és a következő 4-5-10 évben is ezek lesznek.

    remélem valaki veszi a fáradtságot és csinál egy best-off-ot majd

  • butch3r

    senior tag

    válasz RPZ #98 üzenetére

    talákozunk itt a topicban fél év múlva és megvitatjuk mi történt :) :W

  • butch3r

    senior tag

    válasz Verticoin #125 üzenetére

    10.000-t hol? coindesk price indexen vagy coinmarketcap-en vagy melyik tőzsdén?

    disclaimer: nem veszek részt a fogadásban, csak ezt szerintem érdemes tisztázni - coinmarketcap index szerint pl már át lépte a 10k-t.

  • butch3r

    senior tag

    válasz bunnyhu #159 üzenetére

    Véleményem szerint a criptovaluta készpénz azért pörög, mert az illegális világ számára tökéletes.
    Elég csak a zsarolós vírusokat zsarolásokat megnézni, vajh miért is criptoban készpénzben kérik a zsét? Mert lekövethetetlen, már arra sincs szükség, hogy valami egzotikus országban nyisson bankszámlát elég KP-ban kérni és sose találják meg. És mivel így pörög a valuta, erősen megy fel az értéke ami a befektetők számára is célponttá tette. A bankok se azért kezdik elfogadni, mert mint valutát értékelik, hanem mert magas hozamot produkál.
    Ez pont olyan, mint a tőzsde, és pont annyira érdemes keresegni a "miért nem szálltam be" nótával, és pont annyira jósolható meg mi lesz. Ott az OTP részvény, volt az 2000Ft-on is, nem sokkal utána 10.000 felett. Aki jókor vett és jókor eladta, iszonyat kaszált. Aki meg 2000-nél kiszállt, az anyázott.
    Abban a pillanatban fog bedőlni az egész, amint megoldják, hogy követhető legyen a valutamozgás. Egyelőre ez nem látszik megoldhatónak, de ki tudja. (tudom, van olyan ahol ez már így van) Amint az első bűnözőt, terrorista szervezetet elkapják ez alapján, beleáll a földbe a criptopénz. Addig viszont menni fog a szekér, mert ideális a fekete gazdaság, a terror szervezetek és minden illegális tevékenység számára a tökéletes névtelensége miatt.

    szépen követhető a pénz mozgása, csak érteni kell hozzá. ha utána egy oylan tőzsdáre megy be ami nem felel meg a különböző aml és kyc protokolloknak akkor valóban simán kitudják onnan utalni. De ezeket szépen lassan de utolérik a hatáóságok és be is zárják őket (lásd btc-e). Valóban bármikor eladhatja kp-ért is, és lehet én vagyok a naív de esetenként több millió usd-ért eladni crpyto-t személyesen problémás. persze ha nagyon akarják megoldható, ahogy a más forrásból származó fekete pénzt is kitudják mosni

    [ Szerkesztve ]

  • butch3r

    senior tag

    válasz bunnyhu #163 üzenetére

    senki nem áll mögötte. ahogy az internet mögött sincs 1 személy vagy "hivatal".
    de érvelésed, olyannyira helytálló és kikezdhetetlen, hogy javasolhatnád a készpénz teljes megszűntetését is. Elkerülhetnénk a nokiás dobozos eseteket (ami nem volt épp legális) illetve visszaszorulhatna a drog kereskedleem is - gondolom nem lehet a drog kereskedőknél átutalással / pos terminálon fizetni. Ha mégis, kérlek bocsájtsd meg tudatlanságomat! :R

  • butch3r

    senior tag

    válasz Gabás #167 üzenetére

    Véletlen vagy nem véletlen, hogy a zsarolóprogramok mind bitcoinban kérik a pénzt?

    ha nem lenne btc kérnék másba. ebbe egyszerűbb, de most is tehetnék másba - nagyobb fertőzötésgű országokba emelt díjas sms vagy ilyesmi? most is vannak ilyen scamek. Bitcoin előtt is voltak.

    Van-e vagy nincs nagy mennyiségű tartalék bitcoinja a létrehozójának és ki tudja még hány homályos hátterű szervezetnek?

    minek a létrehozójának? a bitcoinnak? a pontos megfogalmazás inkább így hangazan: létrehozójának / léterhozóinak? van, és nem is nyúlt hozzá senki 2010 óta- és feltehetően nem is fog.
    [link]
    jól van e az, hogy a háziaszonyok/szakácsok stb a konykakés vásárlásaikkal életben tartják a konyhakés piacot és így azt gyilkosságra lehet használni?

    jól van e, hogy az, hogy a kis spekulánsok a konzum és az opimus részvények árának emelkedésével tovább gazdagítják az ország leggazdagabb gázszerelőjét? biztos tudunk még találni egyéb negatív példákat részvénypiacról /ból, attól még a részvény piac nem eredendően rossz.

    de igazából mindegy is. ez megy minden cikk alatti forumban évek óta és ez fog menni évek múlva is.aki nem akarja felfogni, hogy lehet legális és illegális célokra is használni az úgyse fogja.

  • butch3r

    senior tag

    válasz Gabás #172 üzenetére

    erre van valami statisztikád amit megtudsz velünk is osztani vagy csak a média hírekből levont statisztika?

  • butch3r

    senior tag

    válasz Gabás #175 üzenetére

    nem ültem le a 220volt elé é szsámoltam hány tranzakciójuk volt. sem anker elé.
    steam-elé meg nem lehet leülni. stb.

    btw én nem állítottam tényként dolgokat. ellenben itt sokan tényként közlik a fekete piacot és társait.
    de ez való igaz, hog ya jelnelgi állapotában max nagyösszegű, nagyértékű vásárlásokra használható, egy sört nem éri meg venni vele.

    én spec találtam pont ma egy hirdetést, lakásfelújítókét akik elfogadnak btc-t. ha jövőre is elfogadják azt fizettségnek (és normális minőségben dolgoznak, normális áron) akkor én btc-ben fogok nekik fizetni.
    az, hogy ez megrendeléskori árfolyam vagy teljesítés utáni (azaz fizetéskori) alapján törétnik e majd meglátom, megalkudunk.

  • butch3r

    senior tag

    válasz atike #193 üzenetére

    ugye elolvastad? nem csak a címet? mert ez nem a bitcoinról szól, hanem a bitconnect-ről. na az egy mlm, ponzi szirszar, nem is értem, hogy aonecoin és többi scamhez hasonlóan miért nem csukták még be az egész bitconnect bagázst...

  • butch3r

    senior tag

    válasz Ribi #201 üzenetére

    cpu bányászattal indult. és amikor még btc-t bányásztak vga-val akkor nem volt ilyen vga kapacitás probléma, sem emiatt emelkedő árak és sírás.

  • butch3r

    senior tag

    válasz Postas99 #204 üzenetére

    mi a bányászat?

    [...]A bitcoin a tranzakció-történetet egy úgynevezett blokkláncba gyűjtik, így marad nyomon követhető a pénzmozgás. A bányászok feladata jóváhagyni ezeket a tranzakciókat és beírni őket a főkönyvbe.
    A rendszer nyilvános főkönyve tulajdonképpen egy adatbázis, blokkok egymáshoz kapcsolt hosszú sora, azaz a blokklánc. A blokkláncban a rendszer bármelyik pontján bárki által végrehajtott tranzakció visszakereshető. Amikor új tranzakció történik, az összes addigi érvényesített blokkot tartalmazó láncolat végére egy újabb blokk kerül. A bitcoin-hálózat minden tagja rendelkezik a tranzakciók folyamatosan frissülő, teljes történetének egy-egy példányával, így a bitcoinok mozgását mindenki figyelemmel kísérheti.

    Hogy tud mégis biztonságos maradni ez a rendszer, amely kizárólag digitálisan tárolja az adatokat? Hogyan lehetünk biztosak abban, hogy a blokklánc sértetlen és nem manipulálható? Itt kerülnek képbe a bányászok.
    Amikor egy tranzakciós blokk létrejön, a bányászok az alábbi eljárásnak vetik azt alá: az adatblokkot matematikai képletek segítségével betűkből és számokból álló sorozattá alakítják át, ezt hívjuk hash-nek. Az újonnan létrehozott hash mindig a blokklánc végére csatlakozik.

    A hash-nek rendkívül érdekes tulajdonságai vannak. Egy blokkhoz tartozó hash-t nagyon könnyű legenerálni, egy adott hash-hez tartozó adatot viszont gyakorlatilag lehetetlen visszafejteni. Könnyű generálhatóságának ellenére minden hash egyedi. Ha csak egy karaktert is megváltoztatunk a blokkban, teljesen más lesz a hozzá tartozó hash-érték.

    A bányászok a hash generálásakor nem csak az adott tranzakció adatait használják, de mindegyik blokk magában foglalja az őt közvetlenül megelőző blokk hash-t is.

    Digitális viaszpecsétként minden adatblokk hash-e az előtte lévő hash-t is tartalmazza. Mivel az adatok legapróbb módosítása is azonnal feltűnne, így kerül igazolásra, hogy az adott blokk –– és minden utána következő blokk –– érvényes.

    Ha valaki hamis tranzakciót próbálna végrehajtani egy már létező blokk módosításával, a blokkhoz tartozó hash is megváltozna. Amikor azonban a blokkhash funkciójú algoritmus futtatásával valaki le akarná igazolni a blokk érvényességét, egyből feltűnne neki, hogy a hash nem azonos a blokkban tárolt adatokkal, ennek megfelelően a blokkot hamisnak minősítené.

    Mivel minden blokk hash-ét felhasználjuk az azt követő összes többi blokk hash-ének legenerálásához, egy tetszőleges blokk megváltoztatásával az utána következő blokkok hash-e is megváltozik. Tehát a blokklánc átírása vagy módosítása érvénytelenné teszi az utána következő egész szakaszt.

    [...] Amikor valamelyikük sikeresen generál egy hash-t, arról a hálózat minden tagja értesül, a bányász jutalmul 25 bitcoint kap, a blokklánc pedig frissül. Ez ösztönzi a bitcoin bányászat elterjedését és további tranzakciók végrehajtását.

    A probléma csak az, hogy egy blokkhoz tartozó hash-t nem nehéz legenerálni. A számítógépek nagyon jók ebben. A rendszer kénytelen megnehezíteni a hash-generálást, máskülönben a bányászok percenként hoznának létre új tranzakciós blokkokat, és pillanatok alatt kibányásznák az összes bitcoint. A Bitcoin ennek szavatolására vezette be a proof-of-work protokollt.

    A Bitcoin-protokoll nem fogad el korábban már legenerált hash-eket. Előírja, hogy a hash-nek hogyan kell kinéznie; például egy sor nullával kell kezdődnie. Lehetetlenség megjósolni, hogy hogyan fog kinézni a hash, és egy adat megváltoztatása teljesen más hash-t eredményez.
    A bányászok elvileg nem sérthetik meg a blokk tranzakciós adatait, de egy új hash generálásakor mégis meg kell tenniük. Az úgynevezett nonce-szal hoznak létre újabb hasheket. Ha a hash nem felel meg az előírt kritériumoknak, a nonce-érték megváltoztatásával új hash generálható. Nem egyszerű feladat megtalálni a megfelelő nonce-ot, ráadásul több bányász egy időben próbálkozik vele. Így működik a bitcoin bányászat.

    Forrás

    Mi értelme van nekiállni és hasogatni a biteket?
    Neked otthon? már semmi, mivel mint már sokan írták csak célgépeknek van elég teljesítménye, hogy rentábilis legyen így otthon már üzlet. Mért éri meg annak aki csinálja? mert korán beszállt, kezdetektől visszaforgatja bevétele egy részét a folyamatos fejlesztésbe (sokszor saját maga gyártja a bányász cél hardvereket) és majdnem ingyen van neki az áram / nagyon olcsó.

    Kinek jó?
    A jelen topic hozzászólóinak nagy részének nem. Amúgy midnenki másnak aki fenn akarja tartani, használja a btc-t, mivel a blokklánc adja annak a gerincét. blokklánchoz pedig szükség van a bányászokra.

  • butch3r

    senior tag

    válasz Postas99 #207 üzenetére

    előbb a bányászat volt. nakamoto bányászta ki az első milliót kb.

    amúgy üres blokkokat is lehet technikailag "bányászni", nem feltétlen kella tranzakciókat beletenni, de ekkor csak a blokk kibányászásáért járó rewardot kapja meg, a tranzakciós díjakat nem.

    Igen, ha mindegyik bányász ezt tenné, meghalna a rendszer. De nem teszik mert megéri nekik anyagilag, a technológia/ rendszer iránti elköteleződésből. Nyilván van bányász aki egyik, van aki a másik csoport része míg sokan a kettő halmazában vannak.

    üres blokkok cikk

    [ Szerkesztve ]

  • butch3r

    senior tag

    válasz Postas99 #213 üzenetére

    ez is marad a véleményed míg meg nem érted az egész működését, de mivel nem akarod így tárgytalan. nem alapított bányát, nincs olyan, hogy egy bánya.
    viszont értékelem, hogy nem rossz indulattal várod, hogy majd rossz legyen mindenkinek aki viszont hisz benne :R

  • butch3r

    senior tag

    válasz Necroman_Mk2 #307 üzenetére

    ugyan ezt írták/mondták sokan az 1000usd-s emelkedésnél is. most még is itt beszélgetünk. ugyan arról.

Új hozzászólás Aktív témák