Új hozzászólás Aktív témák

  • HUfantom

    őstag

    válasz enginev3.0 #10220 üzenetére

    Nem vagyok egy nagy WD-s, de a PURPLE-nál azt olvastam, hogy videostream tárolásra van kihegyezve. Ez ugye a biztonsági kamerákról érkező datafeed végeláthatatlan írási ciklusok néha 1-1 törlés. De az adatlapon is írják, hogy Write priority, vagyis az írás előnyben. Ezt lehet még Backupra használni jó eséllyel azt is csak írni fogod, ha meg egyszer mégis olvasni kell akkor csak az a fő, hogy tudja nem számít a sebesség.

    A RED meg NAS használat, ott nincs írás olvasás priorizáslás, ott a válaszidő szent és sérthetetlen. Ez azért van, mert ha túl nagy a válaszidő a RAID kártya azt mondja szar a disk és szétesik a tömb. Az ügyfél meg üvölt, hogy hova lettek az adatok. Az adott válaszidőhöz kell a lehető legjobb sebességet kitaposni írás olvasásból egyaránt.

    Szerintem ebből látszik a két merevlemeznek merően eltérő a felhasználási területe.

    Szoftveres raid azért néz ki másképp, mert ott operációs szinten indul el két írási szál és ott a válaszidő nem ennyire fontos...

    “Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

Új hozzászólás Aktív témák