Új hozzászólás Aktív témák

  • llacee

    őstag

    Sziasztok!
    Otthoni agymenésem kialakításában kérném a segítségeteket.
    Vásároltam egy Dell Wyse 5070-es "vékonyklienst" azzal a céllal, hogy a meglévő Pi4-est kiváltsam.
    Pentium Silver 5005 4 core, 12 GB ram, alaplapon 16GB eMMC és 1db m.2 SATA 120GB SSD.

    Pi hole, Domoticz, innodb, grafana, nodered meg még néhány docker cucc fut a Pin jelenleg egy külső usb-s SSDről.
    Ezeket futtatnám egy ubuntu server VM-en és egy Xpenology lenne a másik. Esetleg ubuntu helyett a CT debian-t kipróbálnám.

    Alapvetően én vmware-ben dolgozom, de ezen a gépen realtek hálókártya van és nincs kedvem annyit szórakozni a belehekkelésével ezért a proxmox-al ismerkedem.

    Első kérdés: az emmc-re sikerült némi telepítő módosítással feltenni a proxmox-ot és az első indítás után a default vm storage-t töröltem, expandáltam a szabad helyet.
    Az összefoglalóban lévő cluster szolgáltatásokat tiltottam a kevesebb írás reményében.
    Lehet még valamivel megóvni az integrált eMMC kártyát?

    Második: az usb-s SSD-t felvettem a datastore-ok közé, mennyire stabil ez az usb kezelés? Nyilván nem egy enterspájz megoldás, de helyhiány miatt ideális lenne.

    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák