Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bandi0000

    nagyúr

    válasz dabadab #11472 üzenetére

    köszi akkor még két kérdés :D

    mind1 hogy ha számokat akarok összeadni/kivonni/szorozni/osztani, akkor char-vagy int ként tárolom és adom össze?

    és ha mm0-ba rakja az elek összegét, akkor tömbként tárolja az mm0 ba vagy 1 számként? ergó ha ugye az összegre vagyok kíváncsi, akkor simán belerakom egy változóba az mm0 értékét és kész, vagy egy változó tömbbe kéne rakni?

    A tanár által adott kód annyit csinál, hogy az mm0 regiszterbe (ami egy 64 bites MMX regiszter) berakja az A tömböt (ami persze nem short int, hanem char és nem öt eleme van, hanem nyolc), az mm1 regiszterbe meg a B-t, aztán a kettőt összeadja és az eredményt ott látod az mm0* regiszterben.

    -egyrészt ez miért jó ha így csinálom/csinálja? ezt a részét egyáltalán nem értem, charként tárolom a számot, akkor a ascii kódját adná össze? bár nem, mert akkor nem jól adta volna össze a 2 számot

    ne haragudj, hogy ennyire értetlen vagyok, de alapvetően c/c++/c# vonalon mozgok, és ez elég messze áll tőlem jelenleg, nehéz nekem feldolgozni agyilag hogy mi történik... ráadásul asm ben nincs is olyan szintű segítség mint a többi nyelvnél, hogy beírok egy parancsot és ki dob csomó kódot a google, és egyértelműen el van magyarázva(vagyis nekem nem egyértelműek a találatok)

    Xbox One: bandymnc

Új hozzászólás Aktív témák