Hirdetés
-
IT café
Új hozzászólás Aktív témák
-
Ispy
veterán
válasz sztanozs #18099 üzenetére
Így van, tessék csak lefordítnai mindent angolra, majd mindenki minden kódját ossza meg a netes fórumokban, részletes útmutatóval, és akkor az összes vérpistike is már programozó lesz hirtelen.
Ja nem, ez még mindig édeskevés hozzá....
Egyébként ennek az egész threadnek kiemelném a lényegi mondanivalóját:
"Az a helyzet, hogy a magyar szakik lusták/dokumentum írásra képtelenek."
Szóval az egész megint ez a kisebbségi komplexusos faszság a programozókkal szemben, csak a szokásos.
[ Szerkesztve ]
"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."
-
sztanozs
veterán
válasz pmonitor #18095 üzenetére
Es miert is irna meg barki egy ilyen forditast? Hogy masnak ne kelljen angolul tanulnia? Ennek semmi ertelme. A programozas nyeve nem csak azaer angol, mert a dokumentacio nyelve angol, hanem a programnyelvek utasitasai, a modulok es az azokban elerheto funkciok nevei is angolul vannak…
JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...
-
axioma
veterán
Egyetemen (91-tol) ultem eloszor pc elott, addig otthon zx spectrum, suliban technika ora reszekent Videoton tv-computer (Szfvar...).
Mondjuk a kolesz gepterem csak xt-kbol allt, es a labor alagsoraban me'g vektoros(!) monitoru IBM4361 terminalok voltak.
Nosztalgiazoknak ajanlott a [link] me'g novell konyv es bnc is van a sarokban -
Ispy
veterán
Nekem minden ismerősőmnél c64 volt a menő, pár helyen enterprise, aztán én is kaptam egy amigát. A sulis szakkörön már pc-n nyomtuk a dos parancsokat....meg a prince of persiát.
Aztán valahogy 96 környékén már mindenki 386-tal nyomta, 5k volt bele pult alól 1MB ram."Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."
-
coco2
őstag
válasz dabadab #18092 üzenetére
Hát, 80-as évek végéről én c128-asra emlékszem, meg a 1541-es floppy drive-ra, pedig mi nem voltunk gazdag népek. És igen, jellemző esetben első parancs a "go 64" volt 90-ben már AT-t használtam. Játékra jó volt lakosságnak (én mondjuk turbo pascalt meg assembly-t tanultam rajta), és azon túl céges környezetben a dbase-es nyilvántartások addigra már terjedtek, meg érkezett a Clipper. A vax-okhoz képest megváltás voltak az AT-k. Hogy drágák lettek volna? Én nem emlékszem, mibe kerültek, gyerek fejjel azt én még nem néztem, de túl drágák nem lehettek.
កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។
-
pmonitor
aktív tag
válasz K1nG HuNp #18094 üzenetére
Most én írom azt, amit rám szoktak írni. Write-only módban vagy. Ugyanis itt ezt írtam:
>Az én angol tudásom pl. kimerül abban, hogy az írott szöveget sacc/kb megértem. Ha mégsem, akkor meg fordítót használok.Szted. ilyen angol tudással álljak neki fordító programot írni? Arról nem is beszélve, hogy a webprogramozás sem igazán megy nekem. Legalábbis csak akadozva. Ezt komolyan gondolod, vagy ahogy írtam: write only-ban vagy. De van itt 1-2 magyarból ÉS angolból is perfekt emberke, aki programozónak állítja be magát. Őket megkérhetnéd. De elöl is járhatnál jó példával...
[ Szerkesztve ]
http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php
-
-
dabadab
titán
90-es évek elején legalább 286-osokkal volt tele a háztartások nagyja
Az én emlékeim szerint meg leginkább C64-ekkel.
A 286 nálunk nem volt soha igazán elterjedt, mint lakossági gép: egyrészt nem tudott semmit, ami otthon érdekes lett volna és nagyon drága is volt.DRM is theft
-
marec1122
senior tag
Sziasztok!
Annyiban segítsetek kérlek, hogy írjátok át az alábbi kódot, hogy ha meghívom feladatütemezőnől akkor állítsa le az éppen futó vlc programot.
@echo off
stop "" /B "C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe"""Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane
-
pmonitor
aktív tag
Ha a hegy nem megy...
Az is megoldás lehet, hogy ha az angol netes dokumentációkat sikeresen és zökkenésmentesen le lehetne fordítani más nyelvekre. De a weboldalak nyelvekre való lefordítása is még gyerekcipőben jár. Pedig csak ezzel az egy dologgal nagyon nagy része megoldódna a problémának. De ehhez egy jó webes fordítót kellene alkotni(pl. ami a példakódokat nem fordítja le, csak a magyarázó tartalmat). Viszont úgy látszik, hogy egyelőre ez túl nagy feladat a programozóknak. Nemrég írtam, hogy a google translate 1 nagy nulla. Ilyennel még a magyarázó tartalmat sem lehet értelmesen lefordítani. Vmi. normális kellene...
http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php
-
Ispy
veterán
1993-ban az enterprise 128 kézkikönyvét bezzeg le tudták fordítani...igaz a mintakódok fele szar volt.
Nekem még megvan valahol az MS Sql nagykönyve valahol, vagy 1000 oldal, szerintem egyszer sem nyítottam ki...de .net is van azt hiszem, azokért a fákért kár volt.
[ Szerkesztve ]
"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."
-
coco2
őstag
válasz pmonitor #18070 üzenetére
Nem felejtetted el véletlenül a puszta hétköznapi realitást?
Az informatikában olyan irgalmatlanul nagy fejlődési ütem van, hogy nem csak egy ilyen pici ország, mint a magyar, de még sokkal nagyobbak sem képesek a dokumentációkat mind a saját nyelvükre lefordítani. Az sem nagyon járja, hogy essünk neki szortírozni, mert még mindig túl sok. Kisiskolás tananyagon kívül mást fordítani képtelenség. Az egész országban mindenkinek csak azt kellene csinálnia napi 4 műszakban, és akkor sem boldogulnánk vele.
Amikor a fejlődési ütem még nulla körüli volt, a Számalk dokumentációi egy részt le tudtak fedni. Mondjuk úgy, elégséges részt. De már akkor sem teljeset. Cirka 1990 óta annak már vége. A 80486-osok megjelenésével jött a hyperthreading, elérhető távolságba kerültek - már akkor! - a szerver fürtök, és a szakmai világ mindenkinek értésére adta, hogy a fejlődés nem fog várni senkire sem. És az tart 30 éve.
Az angolt azért kell tanulni, mert semmi más megoldás nem létezik, és az nem lustaság, meg összeesküvés elmélet, meg mittudomén mik, pusztán üzleti realitás.
Eszed, nem eszed, nem kapsz mást
[ Szerkesztve ]
កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។
-
pmonitor
aktív tag
válasz fatal` #18074 üzenetére
>A szakkönyv meg nem dokumentáció.
Arról nem is beszélve, hogy sokszor az angol api doksi is hiányos. Pl. ehhez is hiányzik az example. És még sok más függvényhez is. Látszik, hogy az egészet nem fejlesztők írták. Bár az igaz, hogy angolul van...http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php
-
fatal`
titán
válasz pmonitor #18072 üzenetére
Fordítva ülsz a lovon továbbra is.
A betegségek nagyrésze is latin/angol. És ez nem dokumentáció csak egy besorolás. Ez kb. a windows súgó szekcióinak megfelelő oldal. Az magyar.
A szakkönyv meg nem dokumentáció. Ráadásul te itt azt várod el, hogy valaki a szabadidejében ingyen fordítgassa az api doksikat.
Elárulom, hogy sok esetben az autók szerelési dokumentációja sincs magyarra fordítva (nem, nem arról beszélek ami kézikönyvet az autóhoz kapsz).
Sztem. vannak magyar szaklapok is.
Magyarra fordított programozási szakkönyvek és egyetemi jegyzetek is. Nem ez volt a téma.[ Szerkesztve ]
-
dabadab
titán
Valljátok be, hogy ti ezt élvezitek.
DRM is theft
-
pmonitor
aktív tag
válasz fatal` #18071 üzenetére
>Az informatika nyelve az angol, pont. Hasonlóan az orvostudományé is
Itt szerinted hol van az angol/latin? Ez mind magyar. De nem mind1, hogy egy orvos milyen nyelven nem tud meggyógyítani/kezel félre? Nekem részem van az elsőben mindenképp.>Mi a szarnak kéne lefordítani a dokumentációkat?
Szteds. ezt pl. mi a szarnak kellett lefordítani? Csak nem azt akarod mondani/írni, hogy sok "ingyenélő" van, akik angol könyveket magyarra fordítanak, holott semmi értelme nem lenne?>Képzeld a tudományos cikkeknek sincs magyar fordítása, mert teljesen felesleges
Sztem. vannak magyar szaklapok is.http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php
-
fatal`
titán
válasz pmonitor #18065 üzenetére
Már megint irgalmatlan faszságokat hordasz itt össze, hasonlóan a korábbiakhoz.
Az informatika nyelve az angol, pont. Hasonlóan az orvostudományé is (némi latinnal még, de kopik ki), sőt a teljes tudományos világra igaz ez. Ettől függetlenül nem beszélsz részben latinul és angolul az orvosoddal.
#18070: Mi a szarnak kéne lefordítani a dokumentációkat? Nem, ez nem a szakik hibája. Te folyamatosan fordítva ülsz a lovon.
Képzeld a tudományos cikkeknek sincs magyar fordítása, mert teljesen felesleges. Hogy mik vannak?
[ Szerkesztve ]
-
pmonitor
aktív tag
>Minden dokumentáció, ami mérvadó, csak angolul érhető el.
És ez kinek a hibája? Sztem. a magyar szakiké, mert nem képesek mérvadó dokumentációt alkotni, de még fordítani sem...Nem azt állítom, hogy nem szükséges az angol tudás, de ez a magyar szakik hibája, nem az angoloké/amerikaiaké. Az a helyzet, hogy a magyar szakik lusták/dokumentum írásra képtelenek. Végül is mind1, hogy melyik. A lényeg, hogy nem az angolokon múlik, hogy nincs mérvadó magyar dokumentáció.
http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php
-
coco2
őstag
válasz pmonitor #18065 üzenetére
>Na meg az 'oskolákban is meg kellene tiltani a programozás magyar nyelvű oktatását is, nem?
Programozóként mindenki tudja, hogy az első nyelv, amit meg kell tanulniuk, az az angol. Minden dokumentáció, ami mérvadó, csak angolul érhető el. Szakmai tény. Mit kell azon rugózni?
កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។
-
Ispy
veterán
válasz pmonitor #18065 üzenetére
programozás nyelve a használt programnyelv.
Oké, láttam már pár nyelvet, igen sajtá szintaxist használnak, ja meg angolt. Mind. Szóval a programozás nyelve az angol, max a szintaxis más.
Akkor meg kellene szüntetni ezt is, nem? Meg a magyar könyveket/jegyzeteket/fordításokat. Na meg az 'oskolákban is meg kellene tiltani a programozás magyar nyelvű oktatását is, nem?
Nálad komoly gondok vannak...ki beszélt erről? Te kezdtél itt kisebbségi komplexusos kiselőadásba az angolról, nem én, meg hogy jön ide egy fórum nyelve? Már megint betonkeverővel kavarod a dolgokat.
Az programozás nyelve azért az angol, mert képzeld, akik csinálták ezeket (és amik el is terjedtek), azok angol nyelven készültek. Ennyi a marha nagy titok.
[ Szerkesztve ]
"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."
-
Voy15
tag
Az excel magyar nyelvű függvényei meg emberiség ellenes büntet.
Én mikor először szembesültem ezzel akkor nem akartam hinni a szememnek.
Nem emlékszem már mi volt a szituáció, de valami olyasmi, hogy egy angol gépen létrehozott xls fileban lévő függvények nem voltak értelmezhetőek a magyar verzióval, vagy valami ilyesmi.
Azóta kerülöm az excelt mint a tüzet. -
pmonitor
aktív tag
>a programozás nyelve az angol. Pont.
Nem. A programozás nyelve a használt programnyelv.>Az excel magyar nyelvű függvényei meg emberiség ellenes büntet.
És kit csuktak(csuknál) le érte?Hogy felsőbbrendű-e, abban látom, hogy még köztetek sincs egyetértés. Mindenesetre ezt egy magyar fórum szoftverfejlesztés témájában teszitek magyarul. Akkor meg kellene szüntetni ezt is, nem? Meg a magyar könyveket/jegyzeteket/fordításokat. Na meg az 'oskolákban is meg kellene tiltani a programozás magyar nyelvű oktatását is, nem? Vagy a középfokú intézményekben a programozási/informatikai tételek pl. angol nyelvűek? Sztem. nem. De miért is nem, ha a programozás nyelve az angol?
http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php
-
coco2
őstag
Ezt adom neked. Az angol egyik szépsége a gányolhatósága. Hogy sokan mind hibásan beszélik, mégis megértik egymást. És ahhoz képest tényleg sokkal egyszerűbb, mint a többi. Csak még azok a rendhagyó igék ne lennének, hogy a fene enné meg őket
[ Szerkesztve ]
កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។
-
Ispy
veterán
Alap szinten...pont elég, ha egy cseh, lengyel vagy némettel kell beszélni egy meetingen. Nem irodalmi angolról beszélek. Egyébként meg a többiek is pont olyan szarul fognak beszélni, szóval pont meg fog érteni mindenki mindenkit.
"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."
-
coco2
őstag
Azért ezt a "faék" dolgot mondd ám az igeídők kötelezően elfogadandó implicit értelmezéseinek is. Néhány dologban az angol meglehetősen esetlen. Amit a népek nagyja az angolról gondol - valójában hibásan beszélik mind. Az igeidők implicit jelentéseit lehet éppen ignorálni, de azzal meg a legkülönfélébb kommunikációs hibákat gyártják.
Azzal együtt történetesen felsőbbrendű nyelv, nem kell azt tagadni. Amerika megnyerte a 2. világháborút, övé lett az innováció, az ő nyelve most világnyelv.
>Az excel magyar nyelvű függvényei meg emberiség ellenes büntet.
[ Szerkesztve ]
កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។
-
sztanozs
veterán
válasz pmonitor #18057 üzenetére
Semmi koze nincs ehhez az erteshez, vagy nemerteshez. Ez egyszeruen csak egy anyagi dontes kovetkezmenye volt - kivettek egy 20 eve megszunt verzio tamagatast. Nem azert nem nem tudjak, hanem mert nem akarjak tamogatni.
JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...
-
Ispy
veterán
válasz pmonitor #18057 üzenetére
Megint kevered a szezont a fazonnal: a programozás nyelve az angol. Pont. Az, hogy egy applikáció több nyelven beszél, az egy üzleti döntés. Az angol meg soha nem volt fesőbbrendű nyelv, pont, hogy faék, gyorsan meg lehet tanulni alap fokon, ezért is terjedhetett el. Az,.hogy ki kinek akar dolgozni, meg magánügy.
Az excel magyar nyelvű függvényei meg emberiség ellenes büntet.
"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."
-
coco2
őstag
válasz martonx #18051 üzenetére
@martonx
Amit az eddigiekben találtam azokról az eszközökről, szétszedik a html-t elemekre, és egyesével segítenek nekem text-et kinyerni. Amit hiányolok, azok a legkülönfélébb beágyazások, amikről még mindig nekem kell megállapítanom, vizuálisan milyen pozícióba kerülnek a többihez képest. Mondjuk div a div-ben, ami ki van úsztatva sticky-be vagy valami. Ahhoz képest csak egy mezei xml parser semmi olyasmi, amit ne tudnék én is megírni, egyúttal semmi olyasmi, ami a valódi problémámat megoldaná. Példának okáért hogy elkezdek minden létező css játékot egyesével lekezelni. Ha valakinek volt nagyon sok ideje, akár csinálhatott olyat is, de annak nem leltem nyomát annak a 3 libnek a dokumentációjában. (Talán csak elfigyelmetlenkedtem volna?)
@pelyib
Melyik lib kínál olyat, hogy teljes weboldal nyomtatási nézetet küld ki text stringes változóba / ms-dos text formában?
កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។
-
pmonitor
aktív tag
válasz sztanozs #18055 üzenetére
Köszönöm a választ! A file megnyitásakor is ezt írja ki(magyarul*):
"Az alkalmazás előző verziójával létrehozott adatbázis nem nyitható meg."Ez érthető és világos beszéd(ill. írás). Nálam azért került elő, mert egy win xp-n létrehozott vb6 projektet szeretnék újraírni(azt még nem döntöttem el, hogy Vb.net-ben, vagy C#-ban). Az említett file nem az én művem volt. Csak felhasználtam. De mind1. Leírtam az esetet, mert hátha más is belefut ebbe a problémába. És akkor már meg lesz a megoldás, ha ide téved.
* mi lenne, ha pl. az MS is lex@rná a magyar ügyfeleket(is, másik X népekkel egyetemben), és azt vallaná, amit ti: hogy az angol 1 felsőbbrendű nyelv. Aki számítógépet, okos telót, akármit akar használni, tanuljon meg angolul. Nem bajlódna pl. magyar win, vagy office verziókkal, semmivel. Főleg nem magyar helyesírást ellenőrző office alkalmazásokkal. Megtehetné, de mégsem teszi meg. Sőt! Inkább az felé megy, hogy ezeket a nyelveket is támogassa. Az én angol tudásom pl. kimerül abban, hogy az írott szöveget sacc/kb megértem. Ha mégsem, akkor meg fordítót használok. Pár hete/hónapja volt szó róla, hogy a google mennyire dicsekszik azzal, hogy milyen gyorsan produkál találatot a keresőjével. De pl. a google translate-nél van sokkal jobb/használhatóbb fordító is in'ggyyééé. Itt már meglátszik, hogy 1 emberke(vagy 1 csipet-csapat) nem érthet mindenhez(főleg nem profi módon).
http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php
-
sztanozs
veterán
válasz pmonitor #18049 üzenetére
Azert nem olvassa be, mert a MS dobta a tamogatast - mivel a szoftver fizetos, igy minden funkcioert elvarhato a tamogatas - amit pedig nem akarnak tamogatni, azt nem fognak.
Ez egyszeru penzugyi dontes. Az MSDN meg is erositi ezt: [link]
More Information
When you open an Access 97 database in Access 2010 or Access 2007, the Database Enhancement Wizard helps you convert the database to an .accdb file. For more information, see Convert a database to the .accdb file format.
By design, recent versions of Access cannot convert Access 97 files.A Libre azert tamogatja, mert a freeware software eseteben nincs lehetoseg tamogatas kikenyszeritesere, igy ha megy megy, ha nem megy, akkor meg nem - de nincs kinek panaszkodni.
[ Szerkesztve ]
JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...
-
martonx
veterán
A html parser csak egy eszköz. Ha már PHP, akkor annak erre van beépített eszköze. Itt egy példa hozzá: Parse HTML in PHP | Delft Stack
Én kérek elnézést!
-
coco2
őstag
válasz martonx #18045 üzenetére
Html parserek - amiket találtam - tudnak html-t darabolni, újra egybe rakni, de a vizuálisan megjelenített weblapról a szöveget legyűjteni - na olyat nem találtam. Amúgy php alá lenne jó.
Pongyolán elmagyarázva weblapon egér bal gombot bal felső sarokban megnyomom, húzom egeret jobb alsó sarokig, aztán a kijelölt szövegre kattintok jobb gombbal, "copy", és egy notepad file-ban shift/insert. Az a kimenet kellene.
កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។
-
pmonitor
aktív tag
válasz pmonitor #18046 üzenetére
Azért "érdekes", hogy 1 fizetős app nem támogatja a saját régebbi formátumát. Igaz, hogy ősrégi .mdb-ről van szó, de akkor is... A LibreOffice meg simán beolvassa, ami ugyebár 1 "idegen" és ingyenes app. Nem semmi...
http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php
-
func93
senior tag
válasz func93 #18047 üzenetére
Közben megoldódott. A VS-ben az iOS settings-ben meg volt hivatkozva a Mac gépről a simulator, viszont ezt a fajta "eredeti" megjelenést csak macOS környezetben lehet elérni.
"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs
-
func93
senior tag
Sziasztok,
Visual Studio 2022-ben, ha elindítok egy iOS emulatort, hogy megnézzem az alkalmazásom akkor bármilyen ios alapú eszközt választok nem látszódnak a notch-ok a kijelzőn. Ezzel az a gondom, hogy vannak UI elcsúszások, de azt emulátoron nem tudom ellenőrizni csak fizikai eszközön.
Valaki futott már ebbe bele vagy tudna rá megoldást?
Előre is köszönöm!
"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs
-
pmonitor
aktív tag
Időszámítás előtti .mdb fájlokat nem lehet a "modern" Ms Access-el megnyitni, csak "Libreoffice Base"-el. Ezt .odb-be mentve ez alapján lehetséges .mdb formátumba bevinni a táblákat.
http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php
-
coco2
őstag
Objektív téma.
Vannak webcímeim, amik letöltenek weblapot. A weblapot parsingolni szeretném, és csak a szöveg részek kellenek belőle elkülönítve. A weblapon amik külön vannak, maradjanak külön. Például soronként elválasztva, vagy üres sorral közöttük, vagy valami. Szöveg kereső robotot szeretnék etetni azzal, mint bemenettel.
Egykoron mintha létezett volna webböngészőkben olyan lehetőség, hogy weboldal lementése ms-dos szövegként. Most néztem google chrome 107.0.5304.122 Menu / More tools / Save page as... - nincsen ott olyan opció. Html-t ment, parsingolni nem parsingol.
Elérhető parsing funkció bármilyen felületen? Mittudomén valami javascript stuff, amit böngészőben kell futtatnom, meg webszervert kell írnom mellé, hogy a címeket oda-vissza dobáljam a kimenettel együtt, aztán még webszerverről külön rakni további feldolgozásra, vagy akárhogyan drótozva-gányolva elérhető-e a funkció egyszerűbben, mint hogy nekem kelljen egy egész web kliens engine-t írnom? Ingyenes / licencelt, mi a legjobb lehetőségem? Vagy egyáltalán bármi?
A tippeket köszönöm.
កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។
-
coco2
őstag
Nem biztos, hogy értem a problémádat. Aki épelméjű informatikai igénnyel keres fejlesztőt, és sportszerűen bánik vele, értem úgy kifizeti előre az időt, amit felhasznál, kap rátermett fejlesztőt, amennyit csak akar. Ami a többit illeti, a szellemileg megkérdőjelezhető tisztaságú ügyfél, a nem fizető ügyfél, a con artist divíziók, az investor pénz lopás, meg a többi, az mind teljesen külön játék, és ne keverd őket egybe. Végső soron mindenki azt kapja, amit megérdemel, úgyhogy én nem hiszem, hogy csakugyan lenne bármiféle probléma.
កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។
-
veterán
emberek jo resze igazabol lofaszhoz se ert
A most már kvázi CTO - aki btw a legjobb fejlesztő, akivel valaha dolgoztam - haverommal szoktunk azon keseregni, hogy a fejlesztők nagy része objektív hülye és/vagy nem hajlandó gondolkodni. Agyatlanul lefejleszt valamit, ami le van írva, és még véletlenül sem gondolja végig, hogy van-e értelme.
-
K1nG HuNp
őstag
lehet en latom rosszul, de palyakezdokent es ingatlan nelkul manapsag az 1m nettoval sem sokra megy az ember.. abbol is also hangon 10 ev felreteves utan tud eletet kezdeni
(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()
-
JoinR
őstag
Az emberek máshogy értelmezik a "normális" fogalmát. Ha megismersz olyan helyeket, ahol a kompetens emberek komplex problémákat oldanak meg napi szinten, jó eséllyel neked az lesz a normális. Aki pedig egy multinál van, ott meg az a normális, hogy...hát az, amit leírtál.
Az átlag átlagos teljesítményre képes, nem életszerű a magas mérce beállítása normálisnak. Célnak persze nemes dolog kitűzni, de a tapasztalatom alapján a legtöbbször irreális elvárás és csak konfliktust eredményez, ha mások nem tudják az "elvárásaidat" teljesíteni. -
félisten
> hogy anélkül is létezzen a részfeladat, hogy közvetlen értéket teremtsen az ügyfélnek.
Az lehet, viszont normalis esetben / normalis helyeken a fejlesztes nagy resze problemamegoldasbol all. Ha arra kellenek a programozok, hogy specifikaciokat forditsanak egy-az-egyben valamilyen programnyelvre, az baromsag (es pazarlo). Nyilvan vannak kiveteles helyzetek.
Persze en is latom a rogvalosagot, es azt, h meg nagy/komoly cegeknel is az emberek jo resze igazabol lofaszhoz se ert, csak bejar melegedni, felveszi az 1M bruttot havonta, es joleszazugy. Bar nem tudom, h ebben mi a jo
while (!sleep) sheep++;
-
JoinR
őstag
Hú én nem vagyok scrum mester, de azt hiszem, nem kizáró ok ilyen esetben (ha pl. sprinthosszon túlnyúlna a megoldás), hogy anélkül is létezzen a részfeladat, hogy közvetlen értéket teremtsen az ügyfélnek. Viszont ez a mondat, amit írtál, szerintem minden csapatban elhangzik heti egyszer.
-
axioma
veterán
válasz pmonitor #18030 üzenetére
meg az hogy alkot [algoritmust, adatszerkezetet - ez mondjuk ritkan a fizetos resze, de ha hobbi is jatszik akkor a versenyprogramozas jelentos osszetevoje]
vagy a meglevo [javitando/kiegeszitendo] kod mar megirt reszeinek felhasznalasaval, jobb esetben ceges codebase vagy tudasbazis is van -
sztanozs
veterán
válasz pmonitor #18030 üzenetére
A listadbol kimaradt a "hivatalos dokumentacio", ami bar konyv es/vagy internet, de se nem "tankonyv" se nem "stackoverflow"...
JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...
-
pmonitor
aktív tag
válasz martonx #18025 üzenetére
>pl. garázs cégnél PHP-s CMS-ekkel stackoverflow alapján összebohóckodni valamit,
Sztem. szinte mind1, hogy ki milyen szinten foglalkozik programoz(gat)ással, a következők alapján készíthet vmit.:
1.: Könyvből. Tan/szak könyvben leírtak alapján.
2.: Internetről összegyűjtött példák alapján(ebben benne van a stackoverflow is, de nem csak az).
3.: Vmi. oktatásban/tanfolyamon résztvevő esetén még ragadhat rá vmi. a tanárától/előadójától.
4: Amit még régebben az előző 3 pont valamelyikéből összetákolt magának.Tehát 1 kis túlzással lehet azt állítani, hogy profi és hobbista is ugyanabból merít információt, csak a hobbistának kevesebb hasznos/tartalmas ideje van rá. Vagyis amit idéztem tőled, hogy a stackoverflow alapján készít vki. vmit. az ugyanúgy igaz lehet az ún. "profi" programozóra is. Azonban kis túlzással kijelenthető az is, hogy a programozó a (nem kevés) lóvéját abból kapja:
1.: Amit régebben összetákolt/félretett magának.
2.: A google "feltúrásából". A google-n levő keresésből/találatokból.Bár elég szubjektív dolog(ingoványos terület ez), de sztem. a teljesítmény nincs arányban a díjazással.
http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php
-
Ispy
veterán
Nekem volt olyan kollégám, aki erre egyszerűen nem volt képes, és ez erősen meglátszott a kódjain is, nem beszélve az igényesség minimális látszatáról. Szóval igen, jó lenne, ha ez a skill előtérbe kerülne, persze ez azért ki szokott bukni viszonylag hamar, kire milyen szintig lehet feladatot bízni. Mondjuk akkoriban egyszerűen ember sem volt a láthatáron, már annak is örültél (legalább is az elején), hogy jön valaki aki már programot látott. Később már nem annyira örültél.
[ Szerkesztve ]
"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."
-
dabadab
titán
2007 óta a szakma igazodott a csökkenő színvonalhoz - ami egyenesen következik a növekvő népszerűségből -, a scrumban minden úgy fel van bontva, hogy bárki meg tudja oldani a feladatot
Ez azért nem új dolog, amikor az ezredfordulón dolgozni kezdtem, akkor is volt a csapatban olyan pozíció, hogy kódoló, aki a nagyon szabványosan megírt dokumentációból generálta a konkrét programkódot úgy, hogy igazából nem értette, hogy az mit is csinál (persze ennek részben az is oka volt, hogy olyan archaikus rendszer volt, hogy ezt nem igazán tudtuk automatizálni és az adminisztratív szöttyögés rengeteg időbe került, szóval volt értelme külön "szoftverfejlesztési segédmunkást" tartani ) és ez már akkor se volt új felállás.DRM is theft
-
JoinR
őstag
Valszeg mást értünk az alatt, hogy professzionálisan űzni.
Az NB2-es focista is profi, pedig van még egy pár lépcsőfok a Bajnokok Ligájáig.
Vannak kőszívű óvónők, botfülű zenészek (Youtube trending), és kevésbé absztrakt gondolkodású programozók. Attól még ebből élnek, tehát számomra "profik". 2007 óta a szakma igazodott a csökkenő színvonalhoz - ami egyenesen következik a növekvő népszerűségből -, a scrumban minden úgy fel van bontva, hogy bárki meg tudja oldani a feladatot. A programozó egy átlag multinál csak kivitelező, low-level döntésekkel. Gondolkozni jó esetben csak azoknak kell, akik tudnak is.[ Szerkesztve ]
-
martonx
veterán
Hehehe, pont, hogy ugyanarról beszélünk
Hiszen én is pont ezt írtam, amit te.
Egy szintig minden tanulható. Vannak szakmák, amikbe ily módon iszonyú alacsonyan van a belépési szint (pl. rendőr, szobafestő stb...), és vannak szakmák, amikhez adottság kell (profi táncos, zenész, sportoló, programozó, kvantumfizikus stb...).
Én is pont ezt mondtam.
Az megint más kérdés, hogy lehetnek helyzetek (sőt lehet, hogy nem is kevés ilyen eset van), ahol bárki meg tudja állni a helyét programozóként pl. garázs cégnél PHP-s CMS-ekkel stackoverflow alapján összebohóckodni valamit, vagy elmenni a Kréta rendszert fejleszteni, hogy egy pici aktuálpolitikát is belecsempésszekÉn kérek elnézést!
-
sztanozs
veterán
Durva visszagondolni, hogy a fosulin vegzes utan tenyleg ez volt az atlag, amirol a blogban irnak.
Monjuk nakunk nem specifikusan fejlesztonek tanultunk, hanem csak "informatikusnak".JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...
-
cucka
addikt
Az a szint, ameddig megtanulható a programozás az kevesebb, mint a minimum, ami szükséges ahhoz, hogy ezt a szakmát professzionálisan űzd.
Az absztrakciókban való gondolkodás egy készség, ami fejleszthető, de nem tanulható.Ettől még persze a szoftveripar tele van kóklerekkel.
Ha érdekel a téma, itt van Jeff Atwood nagy hatású blogposztja még régről - [link] . Ez hozta be a köztudatba a FizzBuzz-t.
Ez nem tűnik nagy dolognak, de valójában az. Itt jött rá a teljes szakma, hogy az interjún végzett feladatok célja elsősorban nem az, hogy a jelentkezők felső 5-10%a között rangsorolni tudj, hanem hogy kiszűrd a jelentkezők 50%-át, akik egy alapszintű programozási feladatot sem képes megoldani. -
JoinR
őstag
A hasonlatoddal pont megcáfolod a hsz elejét. Egy szintig pont, hogy tanulható a programozás (megtanulsz "játszani"), a napi munka nagy részéhez szükséges absztrakció is tanulható. Nem minden programozó zseni. Persze egy top céghez már lehet kevés az átlagos, vagy könnyen megtanulható tudás, oda kell az extra befektetés/szerencse/született készség. Viszont amilyen szinten viszonylag könnyen megtanulható a programozás, az a szint elég a munka nagyobbik felére.
[ Szerkesztve ]
-
cucka
addikt
válasz martonx #18016 üzenetére
Egy szintig nyilván tanulható a programozás,
Szerintem ez határozottan nem igaz. A programozás olyan szakma, ami megköveteli az absztrakt gondolkozás készségét, ami nem tanulható. Valójában a legjobb indikátora annak, hogy valaki alkalmas-e erre a pályára az az IQ teszt, mert ott ezeket a készségeket mérik.
Ne érts félre, ez nem valami IQ-fasiszta duma. Egy csomó hasonló szakma van.
A profi sportolók az átlagemberhez képest kiemelkedően atletikusak, és ez már gyermekkorban is látszik.
A profi zenészneknek az átlagembernél jobb a zenei hallása.
Az előadóművészetben extrovertáltságra van szükség. Ők azok, akik már óvodás korban is állandóan szerepelni akarnak.
Szociális vagy oktatási pályán előfeltétel az empátia és altruizmus.Mindegyik tanulható, én is el tudok menni kosárlabda edzésre hogy megtanuljak játszani. Azt viszont soha nem tudom megtanulni, hogy legyek 20 centivel magasabb és tízszer atletikusabb.
[ Szerkesztve ]
-
axioma
veterán
En is futottam mar abba a problemaba bele, hogy ami kello magyarazat mellett nekem konnyu, arrol feltetelezem hogy masnak is megoldhato. Ez nincs mindig igy, es ehhez nem kell me'g csak programozoi problemanak lennie. Van akinek leblokkol az agya ket absztrakcios szint utan, nem tudja kovetni (tipikus Szendrei-fele disz.mat-ban minden megvolt neki, de hogy a permutaciok a szorzasra nezve csoportot alkotnak az a permutaciok es a csoportok kulon-kulon teljes megertese utan se jott ossze neki agyilag sehogy).
Ettol persze van akinek meg erre jo a feje, masra nem (nalam tipikusan no letemre a haztartas egy nagy fekete folt). Az lenne a hasznos, ha mindenki azt csinalna, amit 1. jol tud 2. elvez is (a 0. nala me'g jobbak nem toltottek me'g fel tipusok kozul). De ennek igen sok - geografiai, nyelvi, tradicios stb. korlatai is vannak persze, azon kivul hogy mivel nem all folotte egy iranyitas (ld. pl. Asimov "A hivatas" utopiaban), igy nem feltetlen konvergal az egyenek altal probalkozas alapu csereberelos folyamat... -
veterán
...ne lehetne egy villanyszerelő is profi abban, amit csinál, és egy programozó ne lehetne középszerű, vagy csak szimplán szar.
Ez nem cáfolja azt, amit írtam. Simán csak arról van szó, hogy a villanyszerelőség csúcsához messze gyengébb skillek kellenek, mint a programozóság csúcsához. Én végeztem hobbiból szakmunkás képzéseket, ott számtalanszor elhangzott, hogy a szaki NEM tervez semmit, hanem kivitelezi azt, amit a mérnök megtervezett. A kivitelezés nem kreatív szakma, szabványokat kell betartani, és kész. Persze ott is fontos az önképzés, de közel sem olyan szinten, mint az IT-ban.
egy sql lekérdezést megcsinálásában
Az SQL-tákolás nem programozás by definition. Ettől függetlenül ez is igényel szaktudást, főleg komolyabb riportok esetén.
Pont ugyanolyan nehéz, mint megtervezni egy ház elektromos hálózatát és bekábelezni.
A ház elektromos hálózatát nem a villanyszerelő tervezi, hanem villamosmérnök a gépészeti kiviteli terv részeként. És de, sokkal egyszerűbb jól bekábelezni egy épületet, mint megírni jól egy webáruházat. Mindkettőt csináltam már nem is egyszer. Nem véletlen, hogy a melósok nagy része ostoba jobbágy. Azért a programozók többségéről ez nem mondható el!
És akkor most a morális kérdésekbe bele se menjünk (a szakik nagy része úgy hazudozik össze-vissza, mint a vízfolyás)!
[ Szerkesztve ]
-
martonx
veterán
Azt, hogy a szakmájában mindenki lehet profi, ne keverjük ide.
Hogy nem az iskola teszi, abban egyetértünk.
Amit mondasz butaság, de betudom annak, hogy még nem találkoztál komplex problémákkal, skálázott, elosztott, nagy terhelésű rendszerekkel.
Ahogy gondolom Computer Visionnal és Game Engine fejlesztéssel se sokat foglalkoztál.
Természetesen a programozásban is vannak kisipari, favágó feladatok, pont ezeket soroltad fel, de a programozás sokunk számára ennél sokkal komplexebb feladatok megoldásából áll.Én kérek elnézést!
-
Ispy
veterán
válasz martonx #18016 üzenetére
Én nem a programozók felső 10%-ról beszélek, hanem egy átlag programozóról. Azok nem fognak komplex programokat tervezni, meg bonyolult architektúrát átlátni.
Ettől még a munkájuk lehet fontos, járhat felelősséggel és lehet akár még változatos is. És még tanulni is kell hozzá.
Sajnálom, én így látom, 20 évvel a hátam mögött, ha ma kéne választanom egyébként is inkább asztalosnak mennék.
[ Szerkesztve ]
"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."
-
martonx
veterán
"Semmivel sem bonyolultabb programozónak menni, mint lakatosnak vagy burkolónak, persze más skillek kellenek hozzá, de ez igaz minden szakmára."
Ez mondjuk hülyeség.
Egy szintig nyilván tanulható a programozás, ahogy bármilyen más szakma is.
Az emberek többsége simán megreked a tömbök, ciklusok szintjénél, hogy már ezt sem igazán érti Ők többnyire nem is mennek programozónak.
A programozók többsége ezen túljut, de megreked a picit is komplexebb feladatoknál, rekurziónál, és megmarad frontendesnek (ne értesetek félre, vannak bonyolult frontend esetek is, itt most a layoutokat futószalagon kialakító kisiparosra gondoltam), CMS taszigálónak.
És van egy elég szűk réteg, aki tényleg ért is ahhoz, amit csinál. Komplex problémákat, nagy kódbázisokat, bonyolult architektúrákat is át tud látni, azokban magabiztosan mozogni, változtatni.Én kérek elnézést!
-
Ispy
veterán
válasz Vision #18014 üzenetére
Nem hiszek benne, hogy ne lehetne egy villanyszerelő is profi abban, amit csinál, és egy programozó ne lehetne középszerű, vagy csak szimplán szar. Aki komolyan veszi a szakmáját, az mindegyikben megtalálja a kihívást, a fejlődést, a tanulást és eljuthat a legmagasabb szintre vele.
Nem, nem árokásó cigányról beszélek.
Én nem, a programozáshoz nem kell egyetem, 20 évig tanulni a padban és matematika zseninek lenni. Van olyan is, de a többség rohadtul nem az, és nem is kell annak lenniük.
Vagy most mégis mi olyan rohadtul bonyolult extra dolog egy sql lekérdezést megcsinálásában vagy egy rest api backend megírásában? Vagy egy webáruház megírásában? Pont ugyanolyan nehéz, mint megtervezni egy ház elektromos hálózatát és bekábelezni.
[ Szerkesztve ]
"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."
-
veterán
....persze más skillek kellenek hozzá
Azért na! Ez most olyan, mintha azt mondanád, hogy az árokásó cigány munkája == egy atomfizikus munkájával. Hiszen csak más skillek kellenek hozzá.Szóval de, bonyolultabb programozónak menni, mint lakatosnak, vagy burkolónak. Előbbi jó esetben egyetemi végzettséggel jár együtt, utóbbiakhoz még érettségi sem kell.
És akkor most ne menjünk bele a kell a programozónak diploma/nem kell utcába!
-
pmonitor
aktív tag
>Semmivel sem bonyolultabb programozónak menni, mint lakatosnak vagy burkolónak,
Viszont a díjazása ég és föld 1 programozónak, meg 1 lakatosnak vagy burkolónak. De ugyanez igaz pl. a DJ-kre is. Nagyon jó hallgatni, amit csinálnak, meg hallgatójuk is vagyok szívesen. Meg azzal is egyetértek, hogy az is 1 munka. Csak amikor azt mondja, hogy a rezidenciámra megyek, akkor néha elmélázom, hogy vajh hogy is van ez?
Na, vissza az elméleti/gyakorlati programozáshoz. Természetesen gyakorlat nincs elmélet nélkül, ugyanakkor a gyakorlati megvalósítás magában foglalja az elméletet is. Viszont sztem. az elméletet nem érdemes túlzásba vinni, mert árt az egészségnek(ami nekem amúgy sincs, sajnos... De most nem erre gondoltam, hanem szólásmondásnak szántam).
Pl. az én értékrendszeremben az itt lévő, Simon Mourier és Eli Burke által szerkesztett kód sokkal többet ér, mint pl. ez. Holott természetesen mind1ik mögött van teljesítmény.
De ez a kedvencem.
>Kulcsszavak: bin packing problem, FFD algorithm, one dimensional knapsack problem, nyilvános kulcsú kriptográfia
>Írtam VBA-ban (Excel) egy gyakorlatban is használható (eddig bevált) optimalizáló rutint (rekurzív hívásokkal, mohó sorbarendezéssel, maximalizált számú és -idejű függvényhívással, 5-szörös optimalizálás futással),Csak úgy röpködnek az idegen kifejezések, miközben csak a probléma lényegéről fogalma sem volt...
http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php
-
Ispy
veterán
válasz Vision #18010 üzenetére
Amúgy a közhiedelemmel ellentétben a programozás is egy ugyanolyan szakma, mint bármi más, ugyanazok a szabályok érvényesekre rá, nem ufok és nem is zsenik a programozók.
Semmivel sem bonyolultabb programozónak menni, mint lakatosnak vagy burkolónak, persze más skillek kellenek hozzá, de ez igaz minden szakmára.
"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."
-
veterán
...enélkül a fejlesztők nem fognak közös nyelvet beszélni.
Ez amúgy minden szakterületen fontos. Ha nem ismered a szakzsargont, akkor hülyének fognak nézni, hiába vagy amúgy tök jó képességű. Lehet erre azt mondani, hogy felszínesség, de egy munkahelyen nem nagyon van arra idő, hogy körmondatokban fogalmazz.
Mondjuk ezek át tudnak menni egészen abszurdba. Vannak kifejezések, amik elterjednek, és aztán mindenki elkezdi használni őket 2-pofára. Az egyik helyemen ilyen volt a "perzisztens" szó, ami egy tök jó kifejezés, de gyakorlatilag felesleges használni a fejlesztési feladatok nagy részében. Mégis minden meetingen repkedett a perzisztens, én meg nem értettem, hogy minek kell ezt állandóan mondogatni, hát mindenki tudja, hogy mi ez.
[ Szerkesztve ]
-
cucka
addikt
válasz pmonitor #18007 üzenetére
Ott tévedsz, hogy azt hiszed, az elméleti dolgok nem fontosak a gyakorlati munkavégzés során. Valójában nagyon fontosak, mert enélkül a fejlesztők nem fognak közös nyelvet beszélni.
Tehát ha azt mondom a fejlesztőnek, hogy ide ez a két osztály közé kell egy adapter, erre a három service-re meg csinálj egy facade-et, ami ezt az api-t fogja implementálni, akkor előnyös, ha érti, hogy miről beszélek.#18008Ispy
A Dijkstra féle matematikai modellet "Bevezetés a programozáshoz" néven tanítják, ha jól tudom BSC első félévében. [link] ez az ELTE-s jegyzet.
Most arról nem fogok kisregényt írni, hogy mennyire elképesztően hülye ötlet ezzel tanítani a programozást. -
pmonitor
aktív tag
válasz sztanozs #18003 üzenetére
Köszönöm a választ.
#18804(cucka):
>egy ideje már programozással kezdem az interjúkat.
Hát igen. erről beszéltem. A gyakorlati feladatmegoldási képesség fontosabb, mint az elméleti tudás. Nekem a pár hsz-eidből az jött le, hogy túlságosan elméleti vagy - de abban nagyon jó.http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php
-
cucka
addikt
Persze, ilyen gyakran van, erre használjuk az UML diagramokat, esetleg ha van idő+pénz, akkor lehet írni SAD-ot is.
Ami fontos, hogy ezek nem matematikai eszközök. Amikor ilyet mondasz, akkor általában az automatikusan verifikált programokra gondol az ember, meg a Dijkstra-féle matematikai modellre. Tehát nem magyarázó diagramokról van szó, hanem függvényekről, halmazműveletekről, állapotterekről meg invariánsokról, illetve a legfontosabb - matematikai módszerekkel definiálni a program elvárt működését, majd bizonyítani, hogy valóban teljesíti a feltételeket.[ Szerkesztve ]
-
-
sztanozs
veterán
válasz pmonitor #17997 üzenetére
A kerdes, hogy mire van szukseg...
Ha csak type name kell, akkor en szemely szerint a VB-s modulos megoldast valasztanam az unamanaged kod helyett. Viszont ha a SO-n emlitett CPP/ATL COM osztalyos problema miatt kell kodot irni, vagy mert full nev kell (pl "Excel.Application"), kkor vsz ugyis a registry-t kell turni, mert nincs ra API.JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...
-
Ispy
veterán
A matematikának nem kell fetétlenül azt jelentenie, hogy a nagyon bonyolult, szinplán csak azt, hogy egy sémát vázolsz fel, amiről te tudod, hogy az úgy fog működni, mert már sok ilyet csináltál és ahogy az ügyfél szeretné az zsákutca. Ha nem most majd 1 év múlva, amikor valaki módosítani akar. Persze én fix területen dolgozok, fix szoftverrel, nem adhoc megbízások vannak géppuskától jézuskáig.
"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."
-
cucka
addikt
20 éve vagyok a szakmában, én még olyat nem láttam, hogy matematikai modelleket hozott volna létre bárki a szoftver tervezési szakaszában.
Nyilván, ha űrhajó vezérlő szoftverről beszélünk, ott elvárható.
Átlag üzleti szoftvernél én még nem láttam ilyet, ami szokott lenni, az egy halom uml diagram, jellemzően valamilyen személyes uml-nyelvjárásban, és persze mindegyik outdated mint a szar, meg persze mellé némi szöveges doksi. És ez a jobbik eset. Sokkal jellemzőbb, hogy kapok egy git repót, és akkor glhf.[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Gamer headsetek a felsőkategóriából
- Kuponkunyeráló
- World of Tanks - MMO
- Jóárasított kézikonzollal tarolna jövőre a Lenovo
- Star Trek Online -=MMORPG=-
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Sokoldalú Thunderbolt 5 dokkoló érkezett a Cable Matters színeiben
- Interactive Brokers társalgó
- Ukrajnai háború
- Autós topik
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest