Új hozzászólás Aktív témák

  • c00per

    tag

    válasz MunezXBK #148536 üzenetére

    Sikerult a valto es difi olajcsere, igaz a valtonal mind a ket leengedot kitekertem.Kb 1.5-2 deci meg a hatso leeresztonel is lefolyt.Ami sajat tapasztalat foleg a difinel.Ugye gyarilag 75w90 Gl5 full szintetikus van eloirva.A torsen gyartojanak az oldalan azt irtak,hogy S90 GL5 Mil-l-2105b/c/d asvanyi,fel szint,vagy full szint legyen.En ez alapjan a Mol Hykomol K 80w90 olajat ontottem bele.A liqui moly nemet oldalan talaltam megoldast a valto olajra.Az egyik liqui mernok(ha jol vettem ki) azt irta,hogy a gl4+ masneven gl4/gl5 olajat takar.Sima gl4 ugye nem tartalmaz EP(extreme pressure) adalekot,ami a gl5 olajokra igaz.Sima Gl5 meg megeszi a szinesfemeket igy az kilove.A difire is kaptam valaszt,hogy 80w ha nem tul hideg helyen jar az autonak tokeletes.75w mivel higabb igy nagyobb minusz homersekletet kibir.Nos kerestem egy olyan elerheto olajat,ami arban is megfelel.Kint amcsiba a Motul Gear 300 75w90 gl4/gl5 olajat javasoljak,mivel nagy a homerseklet turo kepessege.Megneztem az adatlapjat es az alapjan az Alco pontonic fdl 75w90 gl4/gl5 olaj hasonlitott legjobban ra.2.500ft/liter aron tudtam itt helyben megvenni.Lekopogjam ma mentem mar 100km-et es sokkal jobb a valtas minosege illetve a difinel se vettem eszre,hogy rosszul reagalna.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák